Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves vagyok anyám kirakott...

19 éves vagyok anyám kirakott az utcára. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Tanuló már leérettségiztem (4-5 jegyekkel) a szakmámat tanulom. Anyukám kirakott az utcára. Most barátom rokonainál lakom. A kérdésem az lenne ,hogy ilyenkor mit lehet tenni?

Lehetséges jogi útra terelni az ügyet?

Mert már nagykorú vagyok de még tanulok.

Próbáltam vele beszélni nem egyszer sikertelenül.

Kérek mihamarabbi ÉRTELMES válaszolat.

Ha nem is rendőrségre menni csak ,hogy egyáltalán ilyenkor mit tudok csinàlni.(még van 3 gyereke egyik a mamáméknál másik 2 pedig otthon de őket is leakarta rázni csak nem sikerült)

Előre is kössszönöm a válaszokat!



2015. szept. 2. 23:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
25%

Nincs túl sok lehetőséged. A policájok az ilyesmivel 19 évesen nem foglakoznak (mással se), a gyámügy szintén nem, ha meg jogi lépéseket fontolgatsz, ahhoz pénz kell ám. Sok pénz. Sok-sok pénz, és pindurkát még annál is több.

A helyedben én világgá mennék. Olyan helyre ahol megbecsülnek és ahol élni is tudsz. Ha vannak érvényes papírjaid, igazolványod meg miegyéb, akkor nincs akadálya.

2015. szept. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

a helyi saládsegítő központban kaphatsz segítséget, h ilyenkor mit lehet tenni, mit érdemes tenni. Ez esetben önfenntartó is vagy, lehetséges, h az oktatási intézménynek van kollégiuma, vagy szociális támogatási rendszere, amire igy szintén jogosult vagy.(ez ügyben az önkormányzattól is kaphatsz rendkívüli/rendszeres szociális támogatást)


és ugye ott van még a munka is.

2015. szept. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig a rendőrség se rossz irány, ők mindent tudnak erről. Bemész az örsre, és megkérdezed őket.

Egyébként még a családsegítő központ illetékes.

Meg az önkormányzat - ha be vagy jelentve a lakcímre.

2015. szept. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
89%
11: Ezt rosszul tudod, mert amíg nappalin tanul valaki, 24 éves koráig ugyanaz a védelem és jogok megilletik, mint a kiskorúakat.
2015. szept. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
75%
Aztán meg ha megöregszik még ő fogja elvárni hogy eltartsd. Eszem megáll.
2015. szept. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
76%
Valóban, lehet kérni rokontartast. Ez elég alacsony összeg pláne hogy még 3 kiskorú gyerek is van. Visszakoltozesnek sok értelme nem lenne, mert egy ilyen ember simán pokolba tenne az életedet. Keress munkát és tanulj tovább levelezőn.
2015. szept. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Még abban a korban vagy amikor kapja utánad a támogatást ha okj-n/felsőoktatásban tanulsz szval biztos van vmi jogi dolog erre
2015. szept. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Sokat nem tudsz tenni. Nagykorú Vagy. Próbálhatod a bíróságon, kb, csak azt fogadják el, ha önhibádon kívül nincs munkahelyed, de szerintem ebben az esetben édes kevés lesz azzal indokolni. Amúgy minden bíróségon van ingyenes jogi tanácsadás. Vannak jó fórumok is neten, ahol SZAKKÉPZETT jogászok adnak tanácsot.
2015. szept. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
20%

12:48, a jogi tanács tényleg ingyért van. Az ügyvédi munka viszont már nincs.

A policájok meg szarnak bele az ilyen esetekbe, de próbálkozz meg velük, majd meglátod.

2015. szept. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

Miután felnőtt vagy kirakhat az utcára mert nem felelős érted.

A 24 év meg nem azt jelenti hogy addig köteles eltartani... Ennek semmi köze hozzá. Mihelyt nagykorú kirakhatja... Eddig is megtehette volna ha árvaházba adja.


Mit tudsz tenni? Semmit. Beletörődsz és elmész dolgozni.

2015. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!