Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti anyukátok hogyan viselte,...

A ti anyukátok hogyan viselte, hogy elköltöztetek otthonról?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, idén fogok érettségizni. Ha minden jól megy, akkor valószínűleg egy másik városban fogok tovább tanulni. Mikor ezt bejelentettem anyukámnak, akkor kicsit rosszul fogadta a hírt. Szeretné, ha tovább tanulnék, de azt szeretné, ha valahol a közelben tanulnék, hogy ne kelljen itthonról elmennem,mert hát ugye minden szülőnek nehéz a gyerekeitől való elválás. Viszont én úgy gondolkodtam, hogy ha ne adja Isten, nem sikerül tovább tanulnom, akkor is elszeretnék költözni itthonról. Vágyom a szabad életre, hogy ne szabja meg senki, hogy mikor mit kell csinálnom, és hogy ne kelljen engedélyt kérnem pl. arra hogy elmehessek egy barátnőmhöz stb. Ti hogyan vettétek rá a szüleiteket, hogy elköltözhessetek? Ők hogyan fogadták?

2015. szept. 5. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel ő kezdte a sort, sehogy. :D
2015. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nehezen az elején, de aztán beletörődött. Rendszeresen felhívom telefonon, így nem érzi azt, hogy elhanyagolom, hogy ő már nem számít.
2015. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Remélem tudod,hogy elköltözni nem ilyen egyszerű..azaz a dolog oroszlánrésze nem abban rejlik,hogy mit szól hozzá anyu.Csak mondom,hogyha nem vesznek fel az egyetemre és úgy akarsz elköltözni,akkor kb lehetetlen hogy fenttarts egy albérletet+egyél annyi fizetésből amennyit érettségivel kapsz majd.

Szerintem ha felvesznek egyetemre,akkor próbálkozz kolival. Ott azért kicsit szabadabb vagy mint otthon,de mégse kell azon aggódni,hogy nem tudod befizetni a számlákat.

De ha a városotokban nincsen egyetem,akkor egyértelmű szerintem,hogy oda kell menni ahol van..ezt nem lehet kifogásolni.

Anyukáddal meg kell értetni,hogy attól még a gyereke maradsz és ugyanúgy tartjátok a kapcsolatot..kiváncsi lennék ő hány évesen költözött el?

2015. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel ő annak idején tíz évesen került faluból a városi kollégiumba, ahonnan először a karácsonyi szünetben lehetett hazautazni, tudta, hogy ez az élet rendje.

Örült, hogy felvettek a főiskolára,apukámmal segítettek albérletet keresni, berendezkedni, és megbeszélte a házinénivel, hogy a hét melyik estéjén fognak otthonról felhívni telefonon. Az első időben kéthetenként utaztam haza. A szüleim nem sajnáltatták és szerintem nem is sajnálták magukat, a napi jelenlétem nélkül is teljes életet tudtak élni.

A nővérem hasonló helyzetben beiratkozott még egy kórusba, (egyben már addig is énekelt), filmklub bérletet vett, és edzőterembe is kezdett járni a barátnőjével. Ha a gyerekei haza akarnak látogatni, előre egyeztetik az anyukájukkal, szabad-e a hétvégéje, esetleg nem látogatja-e meg éppen a más városban élő barátja.

Nekünk is ugyanezt kell tenni a 80 éves, azóta megözvegyült édesanyánkkal, mert pesti operabérlete, számos barátnője, 800 négyszögöles szőlője között meglehetőse elfoglalt.

2015. szept. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te szerencsés vagy, hogy van egy anyukád aki szeretné ha maradnál még. Nekem is volt egy anyám, aki alig várta, hogy elmenjek. Agresszív alkoholistaként nem is igazán érdekelte, hogy elköltözöm vagy sem. Nagy ívben letojta.
2015. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen, pedig én idősebb is voltam már, mint te.

Ráadásul ő egyedül van. Nálatok, ha jól értem, ott van apukád is. Így talán könnyebb lesz, mert ott vannak egymásnak.

Volt sírás, rívás. De kénytelen volt elfogadni, hogy ez az élet rendje.

2015. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, szerencsésnek érzem magam, hogy anyukám és apukám is itt van nekem :)

Tudom, hogy ha elköltözöm, akkor az nem csak abból fog állni, hogy sütettem a hasam és nem csinálok semmit :D Ha felvesznek egyetemre, as akkor szerintem vagy ki lesz vagy albérlet. Ha nem vesznek fel, akkor egy darabig még itt kell maradnom, mert eddig gimibe jártam, tehát csak érettségim lesz, szakmám nem.

2015. szept. 5. 16:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt mondom, a távolság semmit sem számít!

Egy Volánbusz állomáson épp úgy hull az ember könnye, mikor az ember a lányától búcsúzik, mint a repülőtéren. Onnan tudom, mert részese voltam mindkettőnek.


Amúgy pedig anyukám órákig zokogott mikor mondtam neki, hogy elköltözök (13 km-re). Erre számíthatsz Te is.

2015. szept. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!