Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők (leginkább...

Egyes szülők (leginkább apákra gondolok, rájuk jellemző), miért szeretik a politikai nézeteiket harsogni mindenhol, és még a saját gyerekeikre is rávetíteni?

Figyelt kérdés

2015. szept. 6. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Ez általában férfiaknál presztizskérdés, én is ismerem ezt a típust, és az pedig egy klasszikus probléma hogy elvárják minden családtagtól, rokontól, havertől h ők detó ugyanúgy vélekedjenek, de ez mindenre igaz nemcsak a politikai nézeteire. Ez egy éretlen személyiség aki nem bjrja elviselni azt a tényt,h mások, még akár élete párja is v a gyerekei máshogy gondolkodtak, retteg attól h a kontroll kikerül a kezéből. Pedig az ilyenektől csak menekül aki teheti.
2015. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Mert a másik oldalról kialakult egy bizonyos véleményük, és tartják magukat ahhoz. És nemcsak a gyerekeknek, hanem a barátaiknak is elmondják eme véleményüket, magyarán minden ismerősüknek.

Főleg azért van, mert elítélik a másik oldalt (mert ilyen-olyan rossznak tartják) és nem akarják hogy a gyerek olyan legyen. De ez nem feltétlenül rossz dolog, végülis az emberek életét a politika határozza meg, hadd foglalkozzon vele ha szeretne - neki is megvan a maga véleménye, és szeretné ha a gyereke is osztozna ezen.

2015. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi (ketten vagyunk testvérek) mindig azt hallgatjuk, hogy ez a politikus meg az mekkora idióta, mit hogyan kellene csinálni, bezzeg ebben meg abban az időben..., apánk szinte ordítva mondja a szidalmait, kötelező mindenféle gyűlésre meg tüntetésre járnunk kisgyerek korunktól, volt olyan, hogy 6 éves voltam, a tesóm 4, amikor egy tüntetésen ott álltunk egy teljes napon át vele, ő ordibált az emberekkel, mi meg éhesek, szomjasak voltunk, elegünk volt, nem is értettük,és amikor sírtunk felpofozott minket, és kiabált, hogy ez mennyire fontos. Otthon is szinte egész nap ezt csinálja a mai napig, néha részeg is és akkor még rosszabb. Én meg sok helyen olvastam és hallottam, hogy némelyik férfi otthon is mindig folyton a politikai nézeteit fejtegeti meg ráerőlteti a családtagjaira, mondjuk nem ennyire durván, de ilyen sok helyen van. Nem lehet neki szólni, hogy elég vagy ha valaki nem ért vele egyet z még rosszabb. Ha valakin mégis látja, hogy nem tetszik, akkor jön a pofon. Anyát is, engem is meg a tesómat is.
2015. szept. 6. 19:58
 4/6 A kérdező kommentje:
#2: Minden ember arra a pártra szavaz, amelyikre akar. Az apa nem lehet szerintem egy családban király, a család szerintem nem egy birodalom, hogy minden úgy legyen, ahogy egyvalaki mondja. És mi van az anyával? Az is egy felnőtt ember, arra szavaz akire akar. A gyerekek még nem szavazhatnak, de ha betöltik a 18-at, ők is azt támogatják majd, akit akarnak.
2015. szept. 6. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó, ne haragudj, ezt eddig nem tudtam. De én azt mondom hogy addig nincs baj, amíg egy szülő normális keretek között elmagyarázza a családnak, hogy ez szerinet hogy van stb. Tehát a politikával nem árt tisztában lenni bizonyos mértékig.

Viszont az amit te most leírtál tényleg elég durva, és nagyon sajnálom is. Az meg hogy leáll ordibálni másokkal tüntetésen, meg bánt titeket tényleg mindennek a legalja.


Szóval úgy általánosságban nem baj szerintem ha kicsit politizálnak a családban. Az a baj ha valaki ennyire rosszul csinálja. 2-es vagyok

2015. szept. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És nem azt mondtam, hogy ő a király, ti meg a birodalma: arra céloztam, hogy egy apa feladata az is hogy eligazítsa a gyerekeit az életben, a politikában. Ha neki van egy megltása, nyílván ezt neveli a gyerekeibe. Eddig nincs is semmi baj.

Akkor van baj ha rá kényszeríti a dolgot, és egész nap erről van csak szó.

2015. szept. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!