Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van valakinek paranoid skizofr...

Van valakinek paranoid skizofrén hozzátartozója, beszélnétek az állapotáról, a helyzetről?

Figyelt kérdés
2015. szept. 8. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

Rám próbálta egy jellembajnok ezt a betegséget aggatni, midőn elkezdtem kinyitni a számat "becses" tevékenységéről és leleplezni az ocsmány háttér játékait, a hazudozásait, a csalásait, és a lopásait, midőn elsétáltam egy pszichiáterhez, aki legnagyobb megrökönyödésemre egészségesnek nyilvánított.


Érdekel még valami?:DD

2015. szept. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

nekem az anyám, súlyosbodó állapotú

kb 10 évvel ezelőtt kezdődött, mániákus depresszióval, majd jött mellé a skizofrénia

hangulatváltozások, ok nélküli sírás, ijesztő röhögés, fejébe vette, hogy megtámadtak minket az oroszok és bezárt (kicsik voltunk), alkalmatlanság bármely munkára (ebédet odaégeti, mindent összetör), vezetésnél sem tud óvatos lenni (elkezdett száguldani, lakott területen, közben sírt), folyamatos elbutulás, kiüresedés (mindent 100x el kell mondani, hogy felfogja, megértse)


a doki azt mondta, zárt osztály lesz a vége :(

2015. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Teljesen attol fugg milyen viszonyban vagyok azzal akinek beszelnek rola.
2015. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1%
Látom "jellembajnokunk" is megérkezett:DD
2015. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Az édesanyám. Követni se tudom, hányadik fajta gyógyszert szedi. Rettenetesen elhízott azóta, igaz, nem is mozog, ki se mozdul a házból. Rokkantnyugdíjas. Nem köti le semmi, akaratereje nincs, depressziós, szociális élete nulla. Kérdezz, mi érdekel pontosan. Ja, szerencsére egy ideje rohamai sincsenek. Na azt nem kívánom senkinek.
2015. szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%

"Látom "jellembajnokunk" is megérkezett:DD" bocsi, ez kinek lett cimezve?


Lehet, hogy en felreertettem a kerdest, azt hittem a kerdes az, hogy mennyire nyitottak ezzel kapcsolatban az erintettek.

2015. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

A nagymamám. Régen fel sem tűnt, hogy van ez a baja.. Injekciót kapott évente és nagyon jól elvolt vele. Kb. 3 évente befeküdt 2 hétre a kórházba és ennyi történt.


Aztán a kúrán is változtattak, valószínű az állapota is súlyosbodott és sokkal gyakrabban jár kórházba. Hol magától befekszik, hol ki kell hívni rá a mentőket, mert nem hajlandó szedni a gyógyszerét.


Láttam már őt rossz állapotban mikor édesanyámat elküldte a fenébe, nem akarta látni, az eléggé megrázott. Emellett a szüleimmel él vidéken, a szomszéd kis házban, tehát akkor jön át amikor szeretne, nincs egyedül, nem is hagyjuk egyedül sokáig. Nem egyszer előfordult, hogy átjött kikelve magából, hogy mi meg akarjuk őt mérgezni és ha ezt a kormány megtudja bla bla bla..a legtöbb teljesen összefüggéstelen mondat.


Tehát nem egyszerű a helyzet, főleg anyának.. Őt időszakosan befektetjük a kórházba. A legutóbb 2 hónapig volt bent. Egy -egy hétvégén hazajött, de nem aludt itthon, nem akart, inkább bent aludt a kórházban.


Nála ez a helyzet egyébként kialakult. Depresszióra való hajlam van a családban, de rajta kívül senkinek nem volt problémája. Ő már fiatalon is ilyen volt.. Anya magára maradt 13 évesen a 11 éves öccsével 3 hétre, mert ő befeküdt a kórházba inkább.. Szörnyű gyerekkora volt és férjet sem sikerült ügyesen választania.

2015. szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
A nővérem. Zárt osztályon is volt, de jelenleg tünetmentes. A hangulatváltozásai meg a rohamai szörnyűek, kiszámíthatatlanabb volt, mint egy vadállat. Ráadásul szinte rendszeresen odaégeti a kaját, de volt már, hogy a teáskannát feltette üresen a gázra, majd lefeküdt aludni. És ezeken a dolgokon röhög. Ha megkérem apróságokra, hogy pl. tegyen a tűzre, amíg én kimegyek sétálni a kutyával, vagy seperjen fel a konyhában (ez kb. 1 perc), nem csinálja meg, de simán lehazudja, hogy megcsinálta.
2015. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem édesanyám súlyosan beteg, és teljesen kilátástalan a helyzet, amit magamra vettem, borzalmasan érzem magam, egyfojtában rá gondolok, talán még nála is jobban szenvedek a betegsége miatt, nem tudom feldolgozni, hogy nem tudok segìteni neki. Előszőr elvitte a mentő, mindig is furcsa volt, de mikor legelőször kimondta, hogy hangok vannak a fejében, és nem hagyják békén, azonnal segìtséget hìvtam, zárt osztályra került, mert öngyilkos akart lenni. Már az első körnél úgy éreztem, hogy ez az egész lehetetlen, hogy egyik napról a másikra ez legyen. Ott volt egy hónapot, majd hazakerült, de nem akarta szedni a gyógyszereit, nem tudja, hogy beteg, azt hiszi, hogy mi mérgezzünk, el akarjuk tenni láb alól... Durva rohamai lettek, amitől megijedtem, hirtelen szörnnyé vált az anyám, aki szeretett engem, másodszorra került a zárt osztályra, aztán onnan szanatóriumba. Nagyon fáj vegignézni, hogy mi történik vele, és hogy nem érti miért van ott, folyton aggódik, zsarol érzelmileg, egyszer kedves, egyszer szó szerint úgy érzem gyűlölôm... Nagyon félek hogy ha hazaküldik mit tudok tenni, nem akarom azt sem, mert félek tőle, de azt sem akarom látni ahogy magatehetetlen agyógyszertől... Azt sem akarom hogy egyedül legyen, mert ki tudja mi lenne vele, nem bocsátanám meg magamnak...22\l
2015. szept. 8. 18:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sógorom ilyen beteg jön mellé a mániákus depresszió,s a kényszeresség,évekig nagyon jól volt,dolgozni járt jó kedvű volt,minden rendben volt vele,meg sem mondtam volna,hogy beteg.Aztán az egyik gyógyszert elvették tőle,mert,hogy túl régóta szedte,és romlott a vérképe(havonta jár vérvételre),kapott helyette másik gyógyszert,de nem jó sajnos,most kb 1 év alatt 4x volt kórházban,ő is hangokat hallott meg zenét,zárt osztályra tették,azóta kb 4x váltottak neki gyógyszert de nem az igazi,mindig szomorú,csöndes :( Most elvileg elkezd dolgozni,remélem ez egy kicsit felrázza.Különben nincs vele semmi gond,nincsenek rohamai,meg semmi ilyen.Néha sírdogál,meg be van lassulva,de amúgy semmi extra nincs vele.20 éve ilyen.
2015. szept. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!