Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hány évesen engednétek el...

Ti hány évesen engednétek el a lányotokat a szomszéd városba, hogy találkozzon a kedvenc youtube-osával?

Figyelt kérdés

Holnap a testvére megy abba a városba, ezért a lányom megkérte, hogy őt is vigye és tegye ki az egyik téren.

Ti hány évest engednétek ilyenre? Az enyém 14 és természetesen vinné a telefonját.


2015. szept. 10. 07:30
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
39%
Hogy lehet osszehasoblitani 90es evekkel, azt idekeverni? Eltelt 20 ev, meg bevandorlok is ... tudom hogy nem magyarorszagon lakik kerdezo, ezt altalanossagban k9nd9m.
2015. szept. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
49%
*Mondom
2015. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
75%

Én elengedném, igaz a lányom már 17 éves, de 13 évesen már egyedül járt busszal a szomszéd városba, egyrészt azért mert oda járt általános iskolába is mivel régen ott laktunk csak időközbe leköltöztünk az anyósomék házába ami jóval nagyobb volt és ami ott volt azt akkor kivételesen elbírtuk adni igen jó áron. A lányom 12 évesen lett bejárós mert nem akarta otthagyni azt a sulit és én is úgy voltam vele a férjemmel hogy járjon nyugodtan oda nincs messze meg az egész kisváros ismeri, gyakran van buszjárat, nagybátyja, nagyapja, keresztapja mind sofőrök és a többi kollégája is ismeri őt meg sokszor én is érte tudtam menni autóval munka után. Amikor 14 éves lett egyedül akart bejárni és én engedtem mert mégsem tilthattam a barátaitól. Persze amikor ugyanennyi idősen elém állt azzal hogy a másik városba menne ami picit messzebb van mert neten megismert egy fiút és vele akar találkozni akkor picit már megszeppentem a dolgon és nem nagyon akartam engedni főleg hogy abba a városba nincs annyi ismerősöm nekem sem, meg a férjemnek sem. De végül meg egyeztünk a lányommal hogy mehet mert 2 barátnője is vele akar menni plusz a lányom meg is kért rá hogy én vigyem őt el kocsival. De busszal jönnének majd haza. Na akkor nagy nehezen belementem mert tiltani mégsem tilthatom mert annál rosszabb lesz, abban egyeztünk meg hogy amikor levittem őket, akkor én is találkoztam a sráccal akivel ők találkoztak, mivel első benyomásra igen szimpatikusnak tűnt így már nyugodtabb voltam én is. A lányommal azt beszéltük meg hogy legkésőbb fél 8 ra itthon van, direkt megnéztük a visszafelé tartó buszokat mikor mennek és kb mikorra érnek be. Akkor én mondtam neki ha késik a busz vagy később esel be akkor azonnal hívj fel mondd meg késel és ennyi. De nem is kellett ez mert a lányom már este 6 után itt volt mivel a srácnak is el kellett mennie. Utána a srác utazott ide és itt voltak a környéken, időközbe a srácot behívta ide a lányom amibe én is belementem, akkor már én is sokkal nyugodtabb lettem mert tényleg rendes, meg normális, a társasági élete sem az ivászatról szólt neki, amolyan magának való srác inkább de nagyon jól kijöttek a lányommal 2 évig együtt is voltak. A srác szüleit is megismertem, nagyon jó emberek, kellemesen csalódtam az anyjába aki kisebbségi volt pedig a fián egyáltalán nem látszott hogy roma. Az apja meg orosz származású pontosabban ott is született picit tartottam tőle, de a férjem amikor megtudta kiről van szó egyből egymásra találtak mivel a férjem együtt járt vele kresz tanfolyamra még a 80 as évekbe és akkor sokáig nagyon jó haverok voltak. Így már én is sokkal nyugodtabb szívvel engedtem a lányomat messzebbre 14-16 évesen annyit kértem tőle hogy legyen elérhető, ha esetleg később jönne vagy ott maradna semmi gond, hívjon fel, megbeszéljük és ennyi, és ez így is volt, hazaszólt tudtunk róla, volt amikor apjának üzent azzal sem volt gondom, lényeg hogy valamelyikünk tudjon arról hogy hol van és mit csinál. Picit féltettem az elején de egyszer el kell engedni a gyereket messzebbre, de ez attól is függ mennyire megbízható és mennyire képes vigyázni magára.


Nyugodtan engedd el, de szerintem beszéld meg vele hogy a testvére legalább legyen ott vele egy kicsit hogy bebizonyosodjon róla hogy normális emberrel találkozik és nem lesz gond.

2015. szept. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
84%

14 évesen egyedül jártam középiskolába, busz + metró, mivel Pesten volt a suli.


14 éves nem kisgyerek már...

2015. szept. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
74%

én már általános iskola felső tagozatától egyedül jártam tömegközlekedéssel másik településre a suliba.persze nappal.

14 évesen már nem retardált, szerintem nyugodtan el lehet engedni(főleg,hogyha ismeri azt a várost)

semmi baj nem történhet abból,hogy kint álldogál a főtéren egy csapat ember között. az ilyen youtubos találkozóra amúgyis a korosztálya szokott menni, idősebbeket általában nem mozgat meg az ilyen dolog

2015. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
85%

azt hiszem valamirol lemaradtam :D én még nem láttam ilyet, pedig annyira oreg sem vagyok..30 éves


"Utolsó! Gondolom egy olyan emberrel találkozna, aki youtube csatornát vezet, és ő a kedvence."

2015. szept. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
64%

Nem engedném el. Nem azért, mert nem közlekedhet egyedül. Hanem azért, mert egy ismeretlennel találkozik. Hiába "ismeri" neten. Főleg, hogy ha rajong érte, akkor ezt elég könnyen ki lehet használni.

Szóval egyedül biztosan nem mehetne.

2015. szept. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
12%
Sehány évesen. Akkor még nem volt youtube... :D
2015. szept. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ hova. Egy megyeszékhely, vagy annál kisebb városba elengedném 14 évesen. Amikor megérkezett telefonáljon vagy küldjön egy sms-t, hogy rendben odaért-e. Megbeszélném vele, hogy mikorra ér haza. Nyugodtabb lennék, ha nem egyedül menne. Ha Budapestről van szó, oda egyedül nem engedném.

12 évesen a szomszéd városba mehettem. 14 évesen már egyedül utazhattam messzebbre is - persze telefonálnom kellett, ha megérkeztem. 16 éves koromtól Pestre is mehettem egyedül.

2015. szept. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
91%

15. vagyok

látom sokaknak nem világos,mit jelent az ilyen youtubeos találkozó. nekem volt szerencsém végig nézni egyet amíg vártam a barátomra a főtéren.

aki csinálja a youtubos videókat az középen állt és körül állta vagy húsz 10-14 éves lány és autogramokat adott nekik meg beszélgetett velük. szerintem ez elég ártalmatlan dolog,hogyha itt is ilyenről van szó.

persze nem mindegy ,hogy a youtubos jelen esetben egy 30-as férfi aki többször ült már pedofilság miatt,vagy egy 20-on éves nő aki megmutatja hogy fessük ki a szemünket .

2015. szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!