Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mindig a tesóm a kedvenc?

Miért mindig a tesóm a kedvenc?

Figyelt kérdés
Már annyira romokban az önbizalmam, hogy az elképseztő. Elviselhetetlen, ahogy a szüleim és a tesóm viselkednek velem. Én most egy tanfolyamra járok, nem minden nap kell bent lennem, tehát sokat vagyok itthon. A tesóm, aki fiatalabb két évvel, ő napi szinten jár iskolába és annyira el van szállva magától. Amikor anyámék vesznek valamilyen ruhát, vagy kijelentik, hogy neki hozták, vagy ő dönt úgy, hogy az övé lesz. Nem rég elmentünk pulóvert venni, de nekem nem találtunk, neki természetesen akkor is lett egy véve. De emiatt egy szavam nem volt, mert tényleg nem volt az ízlésemnek megfelelő akkor. Azóta persze volt, hogy úgy vettek anyámék, hogy nem voltunk velük és döntsük el, hogy kié lesz, de ez is az ő szekrényében landolt. Amikor új suliba került, akkor neki kellett venni új táskát, nekem pedig maradt az, amit ő már elhordott, mert én úgyis ritán járok be. Soha nem kértem semmit, amikor a szalagavatóm volt, akkor is inkább magamnak készítettem el a sminket és a hajamat, hogy minél kevésbé legyek a terhükre. Amikor tesómnak volt, akkor mindent megadtak neki, kozmetikus, drága kencék, fodrász, sminkes, ruha... Annyira elkényeztetik, és nem is csodálom, hogy ilyen nagyképű lett. Állandóan az a magyrázat, hogy ő jár iskolába, míg én ritkábban megyek be, tehát "kuss a nevem". Nagyon fáj, mert nem tudom, miért kell így viselkedniük. És persze, mivel itthon vagyok nagyrészt, ezért én vagyok a "cseléd" is. Mégha nem is ettem, mert tanultam egész nap és csak egy kis nasit hoztam be magammal, míg ők kint lakomáztak, én mosogassak el. Meg mindent én csináljak, persze ha megcsinálom, akkor belekötnek, vagy valami mást találnak ki, amit nem csináltam meg. Nagyon rossz így élni. :(
2014. dec. 5. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Ebből a leírásból az tűnik ki, hogy sajnáltatni akarod magadat egy olyan szituációért amit te magad alakítottál ki.

Te nem kérsz tesód kér. Ennyi, először tán próbálj meg kérni, tesód is szüleid gyereke, persze, ha kér valamit és telik rá, akkor megveszik neki, ha te nem kérsz annak biztos örülnek, de ha kérnél biztos neked is ugyanúgy megvennék.


Nem bírom az ilyen magukat sajnáltató embereket, van szád, használd, a nemesebbik célra, ha kell valami szólj nekik, az sunyi és alamuszi dolog, hogy nem kérsz, nem szólsz, de közben dörmögsz magadban, hogy miért csak a tesódat kényeztetik.


Hagyod magad kihasználtatni a tesód által is, állj a sarkadra, ha eztán sem vesznek neked semmit akkor gyere vissza.

2014. dec. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mondtam nekik, hogy nekem is szükségem lenne néhány dologra, mert én is élek azért. De akkor is csak azt kaptam, hogy fogjam be, mert én nem járok sehova. Hiába mondom nekik, mindig ezt kapom, hogy én folyton csak itthon vagyok. És nekem nem is lehet más dolgom a házi munkán kívül, tehát hiába mondom, hogy esetleg tanulnom kell, nem érdekli őket.
2014. dec. 5. 15:15
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Hány éves vagy? És milyen tanfolyamra jársz?
2014. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
A tesód élelmesebb, életre valóbb mint te, ennyi. Pl a szalagavatódon miért nem mondtad hogy fodrászhoz akarsz menni? Lehet azt mondták volna nesze egy huszas sminkeltess is. Tesód bezzeg mondta, meg is kapta. A pulcsivásárláskor is, lehet hogy tesód kötött rózsaszínt akart volna, de barna gombos lett nem baj, új cucc tök jó, kaptam valamit. Te határozott elképzeléssel mentél vásárolni így persze hogy nem találsz semmit. Amúgy velem sosem volt olyan hogy ne tudtam volna bármit is választani egy üzletben. Mivel otthon vagy időd nagy részében így logikus hogy Te végzed a házimunka nagy részét, vagy más is van otthon rajtad kívül ilyen sokat? Azt ne mondd hogy mikor nem mész suliba akkor reggel 8-tól délután 6-ig keményen tanulsz megállás nélkül. Csak szólok, mikor én otthon voltam mert nem volt suli (fősulin volt egy félévem mikor péntekre nem raktak be órát, illetve nyáron) fullba nekem kellett mindent csinálni otthon, még abban az egy napban is. Nyáron meg pláne, még tesóm gyerekére is nekem kellett vigyázni még diákmunkára sem mehettem emiatt, hiszen én voltam a családban akinek volt erre ideje. Szóval ne sajnáltasd magad.
2014. dec. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

21 vagyok, már felnőttképzésre járok. Eddig tanultam egy másik szakmát, amit sikerült megutálnom és semmi haszna nincs, most pedig végre azt tanulom, amivel majd fogok tudni kezdeni valamit, hogyha normálisan tudok tanulni a vizsgára és sikeresen leteszem. (egyébként virágkötészet) Addig persze van még egy kis idő, csak azt sajnálom, hogy még nem volt gykorlatunk, csak elmélet és így nem tudok mellette dolgozni ezen a területen.

De inkább valahogy ezt a helyzetet kellene megoldanom először a családommal. Tényleg egy szánalmas senkinek érzem magam, pedig nem vagyok ilyen. Kiállok én magamért, csak már belegfáradtam az értelmetlen "harcba".

2014. dec. 5. 15:22
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Az én szüleim sem örültek amikor 22 évesen még otthon dekkoltam levelezőn. Biztos úgy vannak vele, ha már sokat vagy otthon 21 évesen akkor segíts be a dolgokba. Kezdj el majd dolgozni, saját magad fizetni a dolgaidat, el is tudnál menni nyári munkára, abból lehetne félretett pénzed, meg tudnád magadnak venni a dolgokat.


Lehet az én szemléletemmel van a gond, de 21 évesen kereset nélkül otthon ülve tanfolyamra járva ha a gyerekem lennél én sem lennék elragadtatva az életpályádtól.


A tesódat is a sulija elvégzése után vegzálni fogják szerintem és teljesen jogosan.

2014. dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem egész nap tanulok, de azért több órán át, mivel sok a tanulni való. És nem a házimunkával van a gondom, hanem azzal, hogy amikor tesóm hazajön, eszik és lefekszik aludni. Meg nem mozdulna, mert ő fáradt. És neki soha semmit nem kell csinálnia, mert nem szólna érte. Bezzeg amikor az első szakmámat tanultam és nekem gyakorlatra is kellett járnom, ami eleve 12 órát vett el a napomból utazással együtt, tehát hajnalban mentem és este jöttem, akkor is ugyanúgy kellett tennem a dolgomat itthon is, pedig nagyon nem is zavartam sok vizet, hiszen itthon sem voltam. :D Nem az van, hogy lusta lennék, mert még jó, hogy nem élek itthon ingyen, ez a legkevesebb, hogy kiveszem a részem a házimunkából.

Én azért nem kértem a szalagavatómkor semmit, mert inkább a továbbtanulásra fordítottam volna azt a pénzt. De ez tény, hogy én csesztem el akkor, viszont érdekes, hogy én is megtudtam oldani magamnak és senkinek fel sem tűnt, hogy nem sminkesnél jártam. És most sem kérek nagy dolgokat, csak az fáj, hogy ha megyünk cipőt venni, akkor is mindig azt mondják, hogy a tesómnak veszünk, én meg hordom vagy öt éve azt a nyamvadt cipőmet.

2014. dec. 5. 15:33
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor minek mész cipőt venni? Én ilyen esetben simán megkérdezném, engem akarnak e megajándékozni cipővel? Nem, ja a tesmómat, akkor menjen ő nekem ott mi keresni valóm van, ennyi.


Túlkomplikálod a dolgokat, mártírt akarsz magadból csinálni ha törik ha szakad.

2014. dec. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Találj munkát és költözz albérletbe. Ezt szerintem eltúlzod és tényleg ő mer kérni te meg nem. Mert azért egy 19 ÉVES nem ilyen!
2014. dec. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem tudom....bele ne szakadj a virágkötészet tanulásába de most komolyan. Már csak arra lennék kiváncsi tesód mit tanul és milyen időbeosztásban. Egyébként meg miért a szüleiddel jársz vásárolni? 21 éves vagy, ha meg kell cipő akkor kérj rá pénzt, vagy adnak vagy nem de nem kell aszisztálnod a tesód kényeztetéséhez.
2014. dec. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!