Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a szüleitekkel...

Ti mit tennétek a szüleitekkel a helyemben?

Figyelt kérdés

Nos, a problémám elég összetett és hosszú, de megpróbálom érthetően, és lehetőleg dióhéjban leírni.

Édesanyám 12 éve él együtt a nevelőapámmal. Ez alatt a 12 év alatt rengeteg tervük volt már, hogy elköltöznek egy másik házba, vagy vesznek egy üres telket és építenek rá egy házat, vagy csak simán felújítják a mostanit. De sajnos nincs megtakarításuk és nem is tudnak összegyűjteni semmit, mert három hitelt is fizetniük kell, + rezsi, + az egyéb megélhetéssel járó költségek. Ezeket szerencsére fedezi a fizetésük, tehát nem vegetálnak, de előre lépni így nem tudnak. Férjemmel már egy éve építkezünk, mert jelenleg az ő szüleinél élünk, és úgy néz ki, idén sikerül is beköltöznünk az új házunkba (ne gondoljon senki egy kacsalábon forgó palotára, csak egy mezei kis kertes ház). Nagy mázlink van, hogy eddig csak egy kisebb összegű hitelt kellett felvennünk, mert férjem amióta csak dolgozik, takarékos volt, és összegyűjtögetett egy kis megtakarítást. Erről Édesanyámék is tudnak és ez által ők jómódúnak tartanak minket. A megtakarításunkat azonban az építkezés már javarészt magába szippantotta, de valóban egy kisebb összeg még maradt. Azonban a házat majd még be kellene rendeznünk, hogy lakható legyen, illetve időközben várandós lettem. Így hát lehet sokan fognak elítélni emiatt, de én úgy érzem, hogy jobban hajlok az "új családom" felé, mint Édesanyámék felé. Nyilván máshogy gondolkoznék, ha meg lennének szorulva a szüleim, de nincsenek, csak épp panganak azon a szinten, ahol vannak. Csak, hogy lássátok Ti is, az életszínvonaluk nagyjából ilyen: Kertes házban élnek vidéken (ami teljesen lakható állapotban van), mindketten dolgoznak, és bár ingáznak, de az úti költséget a munkahelyük fizeti, van egy autójuk, mindig van mit enniük, a hűtő, ha nem is tele, de félig mindig teli van. Van egy kutyájuk és két macskájuk, akiknek mindig tudnak kaját venni.

Szóval mit tegyek? Próbáltam már elmagyarázni nekik, hogy szeretnénk mi is élni a saját életünket, a pénzünknek nálunk is meg lesz a helye. Főleg ha megérkezik a baba. De ilyenkor Édesanyám mindig elkezd sírni, hogy sose fognak előre lépni és az élet csak úgy elmúlik a feje fölött, meg hogy már nem lesz fiatalabb. Természetesen örül az unokának, de valahogy nem látom rajta azt az igazi nagymamás boldogságot. Pedig sokat beszélt már róla, hogy milyen jó lenne. Szívesen segítenék rajtuk, de az a maradék megtakarítás nem annyi, hogy nekik is tudjunk adni és a babának is meg legyen mindene. A ház befejezéséről nem is beszélve, ez esetben azt elfelejthetnénk egy időre.


Bocsánat a hosszáért, ennél rövidebben nem tudtam összeszedni. :) Természetesen egyértelműsítem/kifejtem bármely részét, ami nem világos. :)


Előre is köszönöm a NORMÁLIS válaszokat. :)



2015. szept. 10. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Teljesen normalis, hogy az "uj" csaladod fele hajlasz inkabb, hiszen most mar veluk, vagyis a ferjeddel elsz egyutt. en inkabb edesanyadat nem ertem, hogy hogy tud ilyen onzo modon gondolkodni, h siman elvenne a babatol a lehetoseget, h egy berendezett hazba szulessen es inkabb a maga es a ferje joletevel foglalkozik. Tenyleg nem elnek rosszul; az az o gondjuk, h ennyi hitelt vettek fel. Gondolom, anno, amikor felvettek a hitelt, nem kerdeztek a Te velemenyedet, viszont most siman megkernenek, h segits rajtuk.

En elinteznem annyival, h azt mondanam nekik - ami igaz is, ahogy kivettem az irasodbol - h a megtakaritas a ferjede, es Te nem fogsz a ferjed megtakaritasaval szabadon rendelkezni. (Persze, gondolom, kozos kasszan vagytok, meg biztos az nem csak a ferjed, hanem a Te penzed is, DE en ezzel rendeznem le anyukamat, ha ilyennel jonne).

2015. szept. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4%
Hanyagold a baba projektet,még úgy 3-5 évre! MINDENKI jobban jár!
2015. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es, nem tudja hanyagolni a babaprojektet mert már terhes...

Szerintem, költs inkább a saját "új" családodra, ha a mostani házuk teljesen jó és lakható állapotban van tényleg, akkor inkább építgessétek a sjaát jövőtöket, különben akkor ti ragadtok meg ott ahol most vagytok....

2015. szept. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem kell terhet erezned a nyakadon anyudek 3 hitele miatt. Tudom hogy beszelni konnyebb de akkor is. Most jott el az ideje hogy felepitsd a sajat kis feszkedet. Ilyen az elet. Gyorsan elszall az ember feje foloveled.anyudnak meg kell ertenie hogy most te vagy ugyanabban a szerepben amiben o volt mikor terhes volt veled. Mindenuk megvan nem betegek napi szinten van kenyer az asztalon. Megertem hogy o is szeretne anyagilag elorelepni. Az en anyukam halistennek mar spiritualisan magaba fordult. Elemzi onmagak a legkevesbe erdekli az anyagi gyarapodas. Ne erts felre nem szegeny o sem de mar nem latja ertelmet felhalmozni az anyagi dolgoknak.
2015. szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van kérdező hisz külön életed van es "csaladod"ilyenkor mar a ti érdekét illetve a pici élete az első es nem a szüleidért.

Anyukád furán viselkedik hisz orulnie kellene hogy te "lányom"nem szorul a segítségemre es boldrogul nélkülem is. Es lesz egy unokám akinek mar remélhetőleg meglesz a kellékei szükségletei.


Annyi hitel van rajtuk ami gondolom nem kiss összeg,amit zsebből te sem tudnal hip-hopra kifizetni.

Tedd fel magadnak a kérdést?mire vétek fel ezt a sok hitelt es mit látnak belőle?

Ha csak felvétel azert mert epp megfeleltek a banknak

...akkor a szüleid hibája,hisz tudhatak hogy ugyis vissze kell fizetni kamatostul.



Anyukám igya ezt csinálta es csak az adosagot latja belole,en a fwlbet hitelt egy percig sem élveztem hisz otthol se laktam. Életemet nem az ok támogatása segítsége által epitetem életemet.


Egy jo tanács soha de soha ne beszélj senkinek meg edesanyadnak se hogy mennyit keretek vagy mennyi a féretett pénzetek...hisz ha nem adsz akkor teleszel a milliomos szemét....nem nézi mas hogy lemondasal jar az ha fére teszel egy kis pénzt.


Nekem is van fereteve de meg anyám tesóm se tudja hisz ha tudnak kis aprosagokert is keresnenek es elszednek.sajnos ilyen világban élünk!

2015. szept. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
De most mit várnak anyukádék tőletek? Fizessétek ki a hitelüket? Rendszeres anyagi támogatást? Vagy a férjed adja oda a megtakarítását? Vagy az ő házukat újítsátok fel a tietek helyett?
2015. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!