Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Véleményetek szerint jó az ötlet?

Véleményetek szerint jó az ötlet?

Figyelt kérdés

A történetemet ott kezdeném,hogy miután anyukám beteg lett (rákos) apám elkezdett inni, mire meghalt anyukám már teljesen alkoholfüggő volt.Jelenleg is az.

Anyukám is tudta,hogy alkoholista, de apám nem vallja be, nem lehet tényeket elé állítani, mert azt hiszi,hogyha nagyobb hangot üt meg mint amekkora súlya a tényeknek van,akkor igaza lesz.Tök mindegy,hogy mit mond, ordítva, teljes ellentmondásban, ha kell letagadja amit 2 perce mondott, de neki mindig igaza van és ő soha a világon semmiben sem hibás, mindenről más és más tehet, de ő tényleg semmiről.

Ebben az országban mindenki szarul él, mindenkinek üres a hűtője a kormány miatt, senkinek sincs pénze ennivalóra, a havi befolyó 300 ezer forintos összeg amiből meg kéne élnie, az semmire nem elég, csak a számlákra elmegy így olyan,hogy normális étkezés,öltözködés szóba sem jöhet.

Ez az ő álláspontja (a havi 300 ezer forint, családi,árvasági,özvegyi,a fizetése és a bátyám fizetéséből tevődik össze)


Egyedül én nem dolgozok a családban, hiszen tanulok.

Apám elvárja,hogy én is dolgozzak, bátyám pedig, mivel teljes mértékben apámat pártolja, nem fér bele neki az a kép,hogy az ő apja alkoholista, így az oka ami miatt nincs pénz az az,hogy én ingyen élek itt, tehát egyetértenek abban,hogy vagy elköltözök,vagy dolgozok, az iskola nem érdekes.

Viszont azt elfelejtik,hogy utánam jár a családi és az árvasági ami havonta 50 ezer forint körül jön ki, de például most, mivel nyáron nem kaptuk, visszamenőleges közel 150 ezret fogunk kapni.

Én úgy döntöttem,hogy véget vetek annak,hogy ez a pénz apám kezébe jusson, és úgy gondolom befogok fizetni néhány számlát, és hagyok arra is,hogy ennivalót vehessek majd magamnak.

Tudom,hogy ordibálni fog, mert az a pénz az övé, az neki jár, az az ő érdeme, ő tart el, de szerintem ez teljesen korrekt ha minden körülményt figyelembe veszünk.

Vélemények?


(Aki apámat szeretné pártolni az legyen szíves ne is írjon, mert ez nem egy 12 éves gyerek panasza aki rosszul lát mindent, szerintem mindent elmond ha azt mondom,hogy jobb lenne ha apám meghalna, mert sajnos ide jutottunk, hogy szó szerint megkeseríti az életem.A költözz el tanács is megvan, reális a világképem, leginkább azt szeretném, ha a konkrét kérdésre fókuszálna mindenki.Nem azt kérem,hogy helyettem döntsetek, csupán ezzel kapcsolatban lennék kíváncsi a véleményekre, nem kell egyetérteni velem, más ötletet is meghallgatnék, csak ne az legyen a vége,hogy apám egy szent és jó ember)


2015. szept. 10. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
És hogybtervezed, mi módon fog hozzád jutni a pénz? Nagykoru vagy már?
2015. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem akarod hogy apádat pártolók írjanak pontosan milyen véleményre vagy kíváncsi? suli mellett én is dolgoztam és ember lett belőlem is.
2015. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hany eves vagy? ha nagykoru vagy es van bankszamlad akkor irsz az allamkincstarnak asszem az kozvetiti a csaladit meg az arvasagit es kifejted h a te nevedre kezhez akarod a lovet, kuldod a szanlakivonatod bankszamla szamod es aztan arra fog menni a penz. ennyit tudok mondani. diakmunkara meg elmehetsz hebe hoba ha unod a penztelenseget. :)
2015. szept. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es


Van saját számlaszámom.


2-es


Ahhoz,hogy válaszolni tudj miért kell apámat pártolni?Szerinted csak úgy tudsz jó választ adni ha ellenem beszélsz,mert akkor biztos igazad lesz?Pont az ilyeneket kértem,hogy ne írjanak.

Nem ismerlek, de én nem hébe-hóba akarok iskola mellett dolgozni,hogy a 20.-ik cipőm mellé legyen még egy 21.-ik...ha te ezért jártál el dolgozni, azt őszintén leszarom.


3-as


Igen, ez már megvan.


----


Viszont a kérdésre egy választ sem kaptam még, de a segítő válaszokat köszönöm!

(A kérdés,hogy jó ötlet e)

2015. szept. 10. 18:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy van saját bakszamlad nagyszeru, de ha nem vagy nagykoru, nem igenyelheted saját jogon egyik támogatást se. Én a helyedben amúgy nem probalkoznek ilyennel, mert ez egyenes út ahhoz, hogy apad kitegyen otthonrol. Amúgy 300e 3 főre nem egy egetrengeto összeg, ha abból kell mindent fizetni.
2015. szept. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi 3-an vagyunk, kb 140 000Ft-re, és rendesen kijövünk.

Lehet, hogy hónap végén elég kopár a hűtő, de ez van.

300 000ből hárman vígan el tudnának élni, ha az apa nem lenne alkoholista.


Egyébként szerintem elég kockázatos lépés lenne, mert tényleg kitehetnek otthonról, főleg ha ennyire egymás véleményén vannak.

A legjobb az lenne, amiről te is tudsz, hogy elköltözöl, bár ahhoz meg kevés az az összeg.

2015. szept. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Nekem még ilyen genny apám se volt aki eltartott volna. Ezért kellett dolgoznom. Egyetem mellett albiban. Nemhogy 21 de örültem az egy cipőmnek is.
2015. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

bocs de ennek mi köze ahoz hogy te dolgozol vagy sem

munka helyet a segélyedből akarsz megélni

2015. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!