Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A féltestvérem szeptemberben...

A féltestvérem szeptemberben hozzám fog költözni. A barátom szerint ez nem jó ötlet, nem kéne engednem?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve vagyunk együtt.

A lakást én apukámtól kaptam amikor elkezdtem az egyetemet. Azóta már dolgozok.


Az öcsém most kezdi az egyetemet szintén ebben a városban. Anyuék természetesen fizetnék a költségeit (rezsi, kaja).


A lakás elég nagy, bőven elférünk.


A barátom szerint nem kéne egy ilyen "koloncot" a nyakamba venni minimum 4 évig. Már szó volt összeköltözésről is, de most azzal zsarol, hogy ő addig biztos nem költözik ide amíg az öcsém itt van.


2015. júl. 13. 08:51
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
62%

Én erősen elgondolkoznék, ha a párom koloncnak nevezné a testvéremet, és azt akarná, válasszak közöttük. Egy teljesen normális és teljesíthető segítség, hogy a testvéred hozzád költözzön. Persze még ki kell várni a végét, mert elképzelhető, hogy visszaél a helyzettel, vagy az egyetemkezdéssel, szülőktől elköltözéssel együtt hatalmas szabadságérzete lesz, ami a közös háztartásvezetést és az együttélést akadályozza, sok ilyenről hallani, de ha nem működik a dolog, majd ott és akkor megbeszélitek, mi legyen.

De az, hogy a barátod lényegében helyetted akarja eldönteni, úgy, hogy még ott sem lakik... Eléggé vérlázító. Egyébként sem írtok alá gondolom olyan szerződést a testvéreddel, ami kötelez téged arra, hogy minimum 4 évig a nyakadba vedd. Bármikor lehet alkalmazkodni a kialakult helyzethez, és ha valami nem okés, akkor akár az egészen változtatni. Ha pedig majd a barátoddal összeköltöztök, akkor majd előtte átbeszélitek, hogyan legyen. Bár engem biztosan nem zavarna a párom testvére, ha összeköltöznénk. Csak akkor, ha nem lenne mindenkinek saját személyes tere, vagy nem tudna esetleg normálisan viselkedni, kivenni a részét a feladatokból stb.

2015. júl. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
65%
"Már szó volt összeköltözésről is, de most azzal zsarol, hogy ő addig biztos nem költözik ide amíg az öcsém itt van." Szerintem nem vagy neki igazán fontos.
2015. júl. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
64%
Dehogynem, nehogy már a barátod mondja meg, ki költözhet oda és ki nem.
2015. júl. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
66%
Hacsak öcséd nem egy giga-rumlis, mindenben-ki-kell-szolgálni, alkesz vagy kábszeres alak, a párodnak nincs igaza. Nagyon nincs igaza, emberileg elég furcsa a hozzáállása, erősen elgondolkodnék rajta, mennyire vegyem komolyan őt a továbbiakban.
2015. júl. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
26%
Igaza van.Ti egy pár vagytok,az az élet rendje,hogy vele lakj,ne a testvéreddel.Én rossz ötletnek tartom.Látid,a barátod máris ultimátimot adott.Rajtad áll kit választasz.Ha a szülők fizetik a kiadásait,nem sokkal több neki egy egyszobás albérlet.Viszont a fő kérdés,hogy a lakás a neveden van-e már?Mert ha még nincs,hanem apukádnak még van hozzá köze,akkor sajnos jogos az elvárás.De ha csak a tiéd bizonyítottan,akkor senkit nem kell megtűrnöd,illetve csak azt,akit szeretnél.
2015. júl. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
47%
Látom, egyszerre mindenki ugyanazt írta le gyakorlatilag. :)
2015. júl. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
61%

Neked milyen a kapcsolatod az öcséddel? Ha választanom kéne, hogy egy egyéves kapcsolat egy olyan pasival, aki meg akarja szabni nekem, mit tegyek, ráadásul koloncnak nevezi a testvéremet... és a családom között, akkor nem kérdés, mit választanék. :) Mellesleg ez a lakás nem a tiéd, nem te dolgoztál meg érte, a szüleidtől kaptad, tehát az öcséd szüleitől is... Szerintem neked is jól jön, hogy befizetnek a rezsibe, nem? Kb. mintha albérlőd lenne, csak megvan az a bizonyosság, hogy nem egy retardált sorozatgyilkos. :D


Nekem nagyon antipatikus a pasid ezzel a hozzáállással, de nem ismerem a körülményeket. Neki milyen a kapcsolata az öcséddel? Van rendes munkája és jövedelme? Ő most hol lakik?

2015. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

A lakás az én nevemen van.


Az öcsémmel nagyon jó a kapcsolatom.


Nyilván nem akarok választani. Anyuék ki tudják fizetni a rezsi felét meg a kaját, de egy önálló albérlet nyilván többe kerül.


Van 2 külön háló.

2015. júl. 13. 09:11
 9/42 anonim ***** válasza:
67%
A pasik jönnek-mennek, de az öcséd mindig ott lesz...
2015. júl. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

A párom is jóban volt eddig az öcsémmel. Az öcsém feljött néha pár napra hozzám, elmentünk szórakozni, kirándulni, közös programokra.


A párom egyke.

A szüleivel él még.

2015. júl. 13. 09:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!