Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lathatasi jog minden nap? Van...

Lathatasi jog minden nap? Van ilyen?

Figyelt kérdés

Parom hat eve valt el, van egy hateves kisfia. A gyereket az apjanal helyeztek el, az anyja meg mindennap latogatja. Egesz napot itt tolti, a gyerek miatt, foleg amiota megtudta, hogy a volt ferjenek uj kapcsolata van.

Szerintetek ez normalis elvalt szulok eseteben, hogy minden nap, mindketten egyutt vannak a gyerekkel?

A parom csaladot szeretne alapitani velem, de en felek ettol a helyzettol es rettenetesen zavar, hogy minden nap latnom kell a volt feleseget, sot ha a gyerek keri, akkor a hazunkba is bemehet!

(munkahelyunk es lakasunk ugyanazon a helyen van, en es parom egesz nap dolgozunk, a gyerekre meg az anyja vigyaz)



#láthatás #parom volt felesege
2015. szept. 10. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Nézd -számodra- sajnos a jelenlegi párodat és az ex feleségét összeköti a gyerek, ez remélhetőleg mindig így lesz..valószínű az ex szereti a gyermekét és ezért van vele amikor tud, ha nincs munkája akkor minden nap mert ugye nem nála lett elhelyezve a kisfiú. Mikor összejöttetek ezt tudnod kellet volna.

"Szerintetek ez normalis elvalt szulok eseteben, hogy minden nap, mindketten egyutt vannak a gyerekkel?"

Most írhatnám h az lenne normális ha mindkét szülő egyszerre van a gyerekkel, mert neki ez a jó. Nem írod h párod tiltakozna, valószínű tudja h a fiának ez optimális mivel még kicsi és a vér szerinti anyjára is szüksége van . Gondolom az anyuka sem akarja h a gyermekével felületes kapcsolatuk legyen a későbbiekben, ahhoz meg kell a gyakori látogatás.

Értem h neked ez gond, de te választottad a partered és ő csak így "csomagban" volt már akkor is eladó. Az ex-től nem kell tartanod inkább barátkozz vele, lehet még barátok lesztek :)

"A parom csaladot szeretne alapitani velem, de en felek ettol a helyzettol es rettenetesen zavar, hogy minden nap latnom kell a volt feleseget, sot ha a gyerek keri, akkor a hazunkba is bemehet!"

Na most ez nehéz ügy, kérdés h mennyi jogod van megszabni h ki járhat be a házba..valahogy úgy érzem h nincs sok(legalábbis a gyereknek több van) mivel akkor nem írtál volna ide. Esetleg beszélj a pároddal és szépen értesd meg vele h ez neked így nem jó, kelletlenül érint és alakítsatok ki egy olyan rendszert -a kisfiút is bevonva- ami mindenkinek jó, biztos benne lesz a párod..Esetleg beszéld meg a kisfiúval h nem szeretnéd h az anyja ott legyen veletek(utálni fog valószínű) de az anyukát ki nem tudod rakni ha a gyerek invitálja a házba és gondoskodik róla, ez van. Beszélgess el a volt feleséggel erről, ha kedves vagy és jó viszonyt alakítasz ki vele(ezzel kellet volna kezdened) lehet megérti a helyzet kínosságát és csak a megbeszélt időben jön majd. Nem írtad de gondolom közös felügyeleti jogban egyeztek meg váláskor, ha nem akkor kérvényezhetitek h több láthatást kapjon az anyuka, annak fejében h nem jár csak akkor amikor megbeszélitek. Ha semmiképp sem jó nektek és van rá mód a kisfiú elköltözik anyukájához és nem kell mindennap látni.

2015. szept. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

tehát apánál van elhelyezve a gyerek, de anya van vele minden nap míg apa dolgozik.

akkor ez nem láthatási jog, hanem az anyánál van nappal, apánál meg éjjel, gondolom közös felügyeleti jog van. igen, van ilyen, hiszen apa nem akaszthatja fel a szögre a gyereket. ha meg ráadásul ugyanott laktok, akkor elkerülni se tudjátok egymást.


de abban egyetértek veled, hogy ha még ennyire egy család akkor nem hogy te nem férsz bele, de még egy gyerek főleg nem

2015. szept. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
* kellemetlenül
2015. szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Vagy elfogadod a helyzetet, vagy keresel másik pasit.

Ez nem láthatási jog. Egyébként ki vigyázna a gyerekre, ha nektek nincs rá időtök?

2015. szept. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként miért zavar, hogy látnod kell a volt feleségét?


Én kifejezetten jóban vagyok az exem feleségével, és a jelenlegi párom is az exemmel haverok.

Nem értem én ezt az "utáljuk az exeket" felfogást.

2015. szept. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez nyilván a szülők közötti megállapodás. Lehet rajta változtatni, ha valamelyiknek nem tetszik. A gyerek miért nincs napközben ovodaban/iskolában? Akkor nem kell anyukának vigyázni rá. Persze elsősorban a pardon múlik ez, neki kell döntenie, hogy ez így jó, ahogy van, vagy igenis a te érdekeidet is figyelembe veszi. Én amíg nincs változás, biztos nem gondolkodnek vele gyermekvallalason
2015. szept. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

2/6-nak

Amikor az anyjanak van lathatasi joga, akkor elviszi tolunk a gyereket, viszont amikor az apjaval kellene legyen akkor az anya is itt marad, es sokszor harmasban vannak...

2015. szept. 11. 12:27
 8/10 A kérdező kommentje:

4/7

Mindketten a parommal vezetoi beosztasban dolgozunk, igy rugalmas a munkaidonk. Amugy erre a gyerekre szuletese ota dadus es apa vigyazott, amig anya bulizott, shoppingolt es ejjelente ki-kimaradozott otthonrol. Akkor jott a gyerekhez amikor eppen nem volt mas tarsasag. Amiota viszont egyutt vagyunk a parommal es probalunk csaladias korulmenyeket teremteni, azota egyfolytaban itt van. Neha meg akkor is, ha a gyerek ovodaban van.

2015. szept. 11. 13:05
 9/10 A kérdező kommentje:
5-os, nem utalom az exeket, de gondolom nekem sem lenne kenyelmes, ha egesz nap a parod irodajaban logna, es meg a hazadba is bejarna titokban, annak ellenere, hogy csak akkor mehet be, ha ott gyerek. Arrol nem is beszelve, hogy ujabban probalja ellenem neveli a gyereket..
2015. szept. 11. 18:10
 10/10 A kérdező kommentje:

1-es,igen mindig is tudtam, hogy ez a pasi csomaggal jar, vagyis van gyereke, de sosem zavart, sot azon izgultam, hogy mi van, ha nem allom meg a helyem potanyakent.

De szerencsemre a vartnal is jobban alakultak a dolgok a gyerekkel es az apukajaval is,ezert jon szoba egyre gyakrabban a kozos gyerek tema, de ugyanakkor a gyerek anyja is beletaposott, itt log egesz nap, meg probalja ellenem/ellenunk nevelni a gyereket. Ez az amire nem szamitottam, es emiatt nem erzem, hogy lenne helye itt ujabb gyereknek...Gyerek cim alatt minden meg lett engedve neki...

2015. szept. 11. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!