Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van esély hogy a gyerekben...

Van esély hogy a gyerekben kialakuljon az érzelmi kötődés az igazi apjával?

Figyelt kérdés
A történet az : van egy 11 hónapos gyerekem, anyjával a születése után szétmentünk, mert más kellet neki. Gyt meghatározott, fizetem, stb. Nemsokat láttam a kicsit, nemrég vettem fel a kapcsolattartást a gyámügyön, kéthetente van lehetőségem hogy lássam. Az anya a kicsi születése óta az élettársával van, és szereti a gyereket. Rendes,normális embernek tűnik. Szerintem a kicsi érzelmi kötődése is kialakult iránta. Az anya minden áron azon van, hogy megnehezítse a dolgom a láthatásoknál, provokál, ami egy semleges helyen történik meg. Még azt is kinézem belőle, hogy hazudik mindenfélét, pl : felróható magatartást tanusítok a láthatásoknál...képes ezt hazudni. Közben meg ő csinálja mindezt, de nemnagyon foglalkozok vele, csak leülök a gyerekkel egy padon , vagy akárhol és kész. Azt is irta, hogy majd ha nem lesz az, hogy a kicsi anyai felügyeletre szorul (3 év +), akkor sem vihetem el a gyereket , csak az ő jelenlétében láthatom. Elvagyok keseredve, nagyon. Engem az érdekelne elsősorban, hogy 2 heti látogatásoknál, kialakulhat a piciben az az érzelmi kötödés, amire szükségem van? Az első "hivatalos" látogatáson vagyok túl, fél tőlem, nem marad meg nálam, ami érthető is, de mindig ottleszek a megadott időpontokban. Volt már valaki hasonló helyzetben?

2015. jún. 14. 14:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Nem lehet, hogy az új pasi miatt csinálja ezt? lehet, hogy a pasit bosszantja, hogy egy másik férfi is van a képben, az exed meg meg akar felelni neki. Nem bírom, amikor valaki ennyire kifordul magából és kijön belőle az anyatigris, vagy mittudomén mi és megbolondul, ezzel a gyereknek is árt. Az ilyen nők miatt néznek le minden nőt, akik nem tudnak értelmesen, logikusan gondolkodni. Hogy érzelmi kötődés kialakulhat e az jó kérdés, ha így áll hozzá az anya a témához, könnyen ellened fordíthatja. Sajnos láttam már erre példát.
2015. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Így nincs. max utálni fog,ha anyu ellened neveli. Erre pedig van esélyed.
2015. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%

"2 heti látogatásoknál, kialakulhat a piciben az az érzelmi kötödés, amire szükségem van?"


Nem.

2015. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A srác akivel együtt él, 20 éves, Én 25, az anya meg 23. Nemtudom, szerintem személyes bosszúvágy van benne. Azis lehet hogy az ex..
2015. jún. 14. 14:16
 5/17 A kérdező kommentje:
élettárs*
2015. jún. 14. 14:21
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Biztos vagyok benne hogy tobb gyerektartast fizetsz mint amennyi jarna neki eltalaltam? Itt az ideje hogy bekemenyits, ne adj neki pluszba penzt erre/arra... csak annyit kapjon amennyit a birosag odaitelt.
2015. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem. Nemfizetek neki egy petákkal sem többet, mint amennyi meg lett határozva. Persze vennék neki ruhát, meg mindent ami alapvető..de hát kéthetente láthatom csak.. Egyszerűen ki akar zárni teljesen a gyerek életéből...
2015. jún. 14. 14:36
 8/17 anonim ***** válasza:
Egy idő után úgy is a gyerek fogja eldönteni hogy mi a helyzet. Addig meg mást nem igen tudsz csinálni.
2015. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A lány szülei nem tudnának neked segíteni?


Az a gond, hogy a lány segítsége e, hogy a baba "jobban álljon hozzád", csak hát így nehéz lesz. Hiába kérnéd akár gyhiv segítségét, lehet otthon megellened beszélne.

Azt nem tudom, egy 20 éves srác meddig marad majd velük, persze tisztelet a kivételnek.

2015. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Rossz a kapcsolat a szüleivel is....Igen, 20 éves a srác,bűnronda,..sztem életében nemvolt dolga még p*nával,az ex meg sztem kapott az alkalmon, és odacsapodott, az anyagi helyzetét segítve, és még gyerekestől is elfogadja..hát.. ezt tudom csak elképzelni mást nem :D
2015. jún. 14. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!