Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem le az exem...

Hogyan beszéljem le az exem jelenlegi feleségét, hogy a gyermekeiket a mieink után nevezze el?

Figyelt kérdés

Tudom, ez csak név, de akkor is nagyon zavaró. Szerintem a mi gyermekeinket is zavarná és az ő gyermekei sem repesnének később az örömtől.

Most 28 hetes ikrekkel, 2 kisfiúval, szóval sürgősen le kellene beszélnem a nevekről.

Miért, mire lenne ez jó neki?


2015. szept. 11. 12:16
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
19%
Mivel semmi közöd hozzá, leginkább sehogy. Az ész megáll, hogy egyesek mit nem képzelnek magukról!
2015. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Beszélj az exeddel.
2015. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
7%
Ha nem tetszik nevezd át a sajátjaidat.
2015. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
44%

NEKED semmi közöd ahhoz, hogy az EX felesége milyen nevet ad a gyerekeinek.


Ha valakinek VAN beleszólása, az az EX. Ha ÖT nem zavarja, akkor ez van.

2015. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%

Oké, hogy elvben semmi köze hozzá, milyen nevet adnak a gyerekeiknek. De azért gondoljunk már bele, az apa mondjuk Tóth Gábor. Első házasságából született két gyereke, Dénes és Mihály. Második házasságából még két gyerek, Dénes és Mihály. Ez rohadt hülye szitu. A gyerekek féltestvérek lesznek, nyilván fognak tudni egymásról, nyilván lesznek közös események. Nm lenne mégis szerencsésebb, ha mindegyiküknek olyan neve lenne, ami csak az övé? Mi az üzenete ennek az apa részéről az összes gyereke felé? Az első kettő úgy érezheti, hogy ők már nem kellenek, lett helyettük új gyerek. A két kicsi meg úgy érezheti, hogy ők pótlékok. Rohadt rossz ötlet.


Viszont ezt nem a feleséggel, hanem az exeddel, a gyerekek apjával kéne megbeszélni, és NEKI kéne kijelenteni, hogy az első két gyereke neve tabu. Mert az az övék.

2015. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%

Elsősorban nem neked kéne erről lebeszélned, hanem az exednek kéne, hogy annyi értelmi és érzelmi intelligenciája legyen, hogy felfogja, hogy ez mekkora egy idióta ötlet, és neki nem szabadna engednie, hogy két-két azonos vezeték, illetve keresztnevű gyereke legyen.


Ha magától nem látja be, hogy a saját gyerekeinek mit okoz ezzel, akkor feltételezem, hogy arra sem lenne nyitott, hogy egy gyerekpszichológussal beszélgessen erről.


A ti gyerekeitek hány évesek?

2015. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%
Egyszer volt itt egy kérdés, egy második feleség tette fel arról, hogy a születendő gyerekének ugyanazt a nevet adná, mint a párja első fiának a neve. Azt a csajt mindenki elhordta mindennek. Most meg hirtelen jó ötletnek tartják egy csomóan? Egy embernek ne legyen két azonos keresztnevű gyereke.
2015. szept. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
57%
Én úgy tudom nem is lehet ugyanazt a nevet adni. Tesvereknek biztos nem. Gondolom feltestvereknek sem. Hisz ugyanaz az apjuk igy a vezetek nevük is.
2015. szept. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Az exem is ki van borulva az ötlettől, de már feladta a győzködést, ráadásul amíg ő külföldön van, a felesége nálunk lakik, mert fél egyedül maradni a lakásban. Ezért gondoltam, hogy most van itt a lehetőség, hogy én is próbálkozzak.

Nekünk 3 közös gyermekünk van (9,7,4 évesek) és mindegyiküknek 2-2 keresztneve van. A felesége közölte, hogy ezek annyira tetszenek neki, hogy az ő fiaikat is így fogják hívni. Most a két nagyobb gyerkőc nevét nézte ki, de már volt olyan beszólása, hogy így már a harmadik nevén sem kell gondolkoznia. Ebben csak az a fura, hogy elméletileg ők csak besikerültek, mert az exem nem akart több gyereket.


Már azt is felvetettem, hogy esetleg csereberélje a neveket, vagy ami az egyiknek az első neve, nekik az legyen a második, de azt mondja, az úgy nem az igazi.


Az a baj, hogy nem értem a logikáját. Már próbáltam rájönni, megérteni, hogy mire lehet ez jó neki, de semmire sem jutottam. Az is megfordult a fejemben, hogy esetleg szellemi problémája van, de gondolom, akkor más jel is lenne.

2015. szept. 11. 12:44
 10/28 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó: csak akkor nem lehet azonos nevet adni a gyereknek, ha MINDKÉT szülö azonos.


Egyébként itt senki nem írta, hogy jó ötlet ugyanazokat a neveket adni, hanem CSAK ANNYIT, hogy a kérdezönek nincs beleszólása, ez az ex és a feleség magánügye.


Ettöl függetlenül sem hiszem, hogy a gyerekeknek ebböl problémája lenne, ha a felnöttek nem fújják fel a dolgokat. Ugyanis a gyerekek logikája szerint valakinek ez vagy az a neve és nem törik a fejüket azon, hogy miért. Sokszor van, hogy unokatestvéreknek van azonos neve, söt olyan is, hogy teljesen idegen valakinek, és ebböl nem csinálnak gondot.


Én személy szerint nem adnék azonos nevet a gyerekeknek, de csak azért, mert szerintem hülyén hangzana.

2015. szept. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!