Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, amikor a 21 éves otthon lakó, de dolgozó gyermekeiket a szülők irányítani akarják hogy mit csináljanak?

Figyelt kérdés

A "gyermekek" spórolnak, tehát nem költik el a pénzt, és némi pénzt adnak is haza.

Irányítás alatt értem:

- beleszólnak ha a párjával alszik. Holott a párja rendes, szintén jóravaló.

- azt mondják hogy " na majd én megmondom ki mit csinál"

Stbstb


2014. júl. 21. 15:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%

Valamilyen szinte érthető a beleszólás, mivel együtt laknak, mindenkinek kell igazodni a szabályokhoz.

Gondolom, az a gond, hogy a párja is ott alszik. Nyilván kényelmetlen és kellemetlen lehet a szülőknek, hacsak nem valami nagy házban laknak.

2014. júl. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
41%

Ha mondjuk egy panellakásban laknak, akkor megértem, hogy nem szeretnék a szülők a gyerekük párját kerülgetni. Néha persze belefér, de rendszeresen nem igazán.

A második mondat viszont nagyon nem szimpatikus.

2014. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
48%

Minden szülőnek joga van azt megtűrni a saját lakásában akit akar, és akit nem akar hadd ne kelljen, de azért azt is kell nézni, hogy a gyerek/fiatal mit szeretne. Nem Ő akart a világra jönni, ha a szülő nem áll úgy, h Ő most lakást vegyen Neki, és a gyerek se keres annyit, h albiba menjen akkor alkalmazkodni kell(ENE) a szülőnek is. Ha néha-néha (2htente pl) ott alszik a gyerekem párja tegye.

Kell csinálni egy házirendet/szabályokat. Abban lefektetni a házirendet a gyerekkel szemben, hogy ez akkor is az én lakásom és ezeket légyszi tartsd be, mert már e is részben önálló vagy stb. Lakáson kívül azt csinálsz amit akarsz csak, ha éjjel találsz haza ne ébressz fel, ilyenek. És akkor béke lesz. :)

25/N

2014. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos sok szülő egészen haláláig leragad a gyermeke 12 éves koránál.. birtokolni akarja, mindent tudni akar róla, stb... elég gáz, szerencsére szüleim nem ilyenek..


21/L

2014. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%

21eves vagy,önàllo ,màr felnöttėl!!!ne enged hogy a te ėletedet irànyitsàj a szūleid....mert mivel ott laksz,ne hogy màr 30 ėvesen is bele szoljanak az ėletedbe!!!

Ha a baràtodal komoly a kapcsolatotok.. akkor menjetek el közös albiba, jol nezetek korūl olcson el legehet kapni...30E tok 50 ig es ketten fizetitek ugy nem sok!!!àllj a talpadra !!!:)sok szerencset

2014. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%

A gyerek addig gyerek amig otthonlakik, addig azt csinalja amit monda szulo. Majd ha a sajat labara all, akkor az lesz amit o akar.


Mondom ezt harminceveskent, aki a sajat laban all, sot, en segitem az idos szuleimet.

2014. júl. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, milyen a gyerek párja, nem mindenki szereti ha rendszeresen ott alszik egy idegen, figyelni kell mindig, h éjszaka is megfelelő hosszúságú hálóingben menjek ki egy pohár vízért stb...

A másik probléma meg az lehet h "némi pénzt" is adnak haza. Biztos hogy elég az a némi pénz rezsire/kajára stb? A szülőket lehet hogy az is zavarja,h ok,h a gyereküket segítik és nem fizetettnek vele ki mindent, de az már sok hogy a gyerek párját is heti többször vendégül lássák, főleg ha mindkettőnek van fizetése.

21 évesen én már elköltöztem otthonról (egy szobát béreltem, a lakás többi szobáját is velem egykorúak bérelték) és oda akkor jött a barátom, amikor akart,senki nem szólt bele. Neked is ezt ajánlom.

2014. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
2 hetente alszik itt a larom vagy ritkabban. Tehat 1 honapban max 2 vagy annyiszor se. Es adok haza, de ha tobbet adnek akkor nem tudnek felretenni.
2014. júl. 21. 17:18
 9/22 A kérdező kommentje:
*parom
2014. júl. 21. 17:19
 10/22 anonim ***** válasza:
Kié a lakás? Ha a szülőké, akkor bizony joguk van eldönteni, hogy ki aludjon ott és ki nem. Hiába felnőtt a gyerek, senki sem szeret egy idegen embert kerülgetni. Van, aki kisgatyóban alszik, és a gyereke aktuális partnere miatt kényelmetlenkednie kell. Most már én is meg tudom ezt érteni, bár fiatalként nekem sem volt egyértelmű.
2014. júl. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!