Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bánt édesanyám jelenlegi...

Bánt édesanyám jelenlegi viselkedése, eddig sem volt valami mintaanya, de most szerintem kissé messzire ment a pénzügyi témánál. Mit gondoltok, nem esett volna nektek is rosszul?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hónapja beszélgettem vele a közelgő szülinapomról hogy meg szeretném tartani itthon családi körben (mivel tavaly nem került rá sor xy okok miatt, és igenis bántott az hogy a családtagok közül alig köszöntöttek fel-pl keresztszüleim akik minden évben átjöttek). Most a 20-ikat töltöm, lány vagyok.

Volt konkrét elképzelésem már mivel lehetne várni a vendégeket, megjegyeztem anyukámnak hogy költésgkimélő az egész (nem kaviárral akarom őket megvendégelni) mert ő mindig a pénzzel a jön, hogy sosincs (anyám nagyon fukari, ketten édesapámmal átlagon felül keresnek). Nem vagyok elkényeszetett, 18 éves korom után arra neveltek hogy saját magam keressem meg a dolgaimra a pénzt. Igy is lett. De akármennyire is szégyellem, a nyári tervemre való tekintettel, nem tudom megengedni ezt a kiadást magamnak. Épp ezért kértem anyukámtól azt hogy az legyen az ajándékom hogy megtartja a szülinapom. Azt mondta jó, de már akkor is azzal jött hogy milyen drága lesz...

Ma pedig mondja hogy lehet nem fogja megtartani mert megint nincs pénz...

És kész, ma szakadt el a cérna, majdnem elbőgtem magam hogy még ennyit is sajnál tőlem. Nem azt kértem hogy hozza le nekem a csillagokat, annyit kértem tőle hogy csinálhassunk pár darab szendvicset, csináljak pár muffin-t(mert ennél olcsóbbat nem találtam amihez értek is) meg vagy két üveg üditőt. De igen, én ezzel őt totál csődbe teszem.


De arra hogy vegyen magának folyton cipőt, arra mindig jut (és ott ül a szekrényben, nem használja őket)...



2015. máj. 21. 21:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%

Ezt én nem hiszem el.

Amúgy ha annyira a fogukhoz verik a garast akkor minek kotlasz még otthon?

2015. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem kotlok itthon !!!

Ugyanolyan jogom van nekem is itt élni ahogy nekik !!!


Még tanulok, és a gyűjtési fázisban vagyok.


Bocsánatot kérek hogy 20 évesen nem lakok egyedül albérletben, úgy hogy hónapról hónapra egy fillérem sem marad...

2015. máj. 21. 21:44
 3/21 anonim ***** válasza:
39%
De, rosszul esett volna. Ugyanakkor hogy lehet, hogy egy 20 éves nőnek nincs kb. 2000 forintja néhány szendvicsre és egy-két üveg üdítőre? Ha nincs, akkor hogy jön össze a nyári program, amit tervezel?
2015. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudsz megengedni magadnak pár szendvicset, 6 liter üdítőt meg pár sütit, ami így első blikkre max. 5000 forint lenne?

Nem anyukád zsugoriságáról írok, mert az egy másik történet, de én nagyon úgy érzem, hogy te vagy kamuzol itt, vagy nem bontottad ki az igazság minden részletét a'la gyurcsány...

2015. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Akkor kénytelen leszel te befektetni a szülinapi összejövetelbe. Úgysem fog megváltozni ő maga, bár talán ahogy közeledik, meggondolja magát. Ennek mondjuk elég kicsi az esélye.

Milyen jó alkalom lenne pedig megint családi körben lenni, sok helyen nem tudnak akármikor összejönni a családtagok, csak nagyon ritkán. Ha ezzel sem lehet őt meggyőzni, akkor szerintem álld te a költségeket, legalább egy részét.

Egyébként ismerős a szitu, de én inkább megoldanám magam.

2015. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Én se értem azokat a hozzászólókat, akik szerint minden olyan könnyen megy, hogy 18 leszel, elköltözöl és heló.
2015. máj. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

Arra neveltek, hogy kiadásaidra keresd meg a pénzt, amit meg is teszel.

Ez szép dolog.

Azt írod a születésnapi ünnepséged nem kerül sokba, de a nyár miatt nem tudod megengedni a kiadást. Ha tényleg olyan kevés összegről van szó, hogy hogy nem futja a sajátodból? Esetleg mégse Kevés pénzről van szó?


Bár ez tényleg huzós, hogy családod ennyit sajnál tőled.

Főleg hogy uj cipőt vesz magának ha kell, ha nem.


Boldog 20. szülinapot!

2015. máj. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
8%
Egyébként mi a kérdés? Nekem úgy tűnik, csak idejöttél kisírni magad, és csak azt várod, hogy mindenki sajnáljon, de konkrét kérdésed nincs is.
2015. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
De,nagyon felhàborodnék a helyedben. Igenis,ez a te HUSZADIK szülinapod! Àtlag felett keresnek és te még tanulsz. A nyàri munka pénz természetes,hogy màsra kell. Szerintem undorìtò,hogy ezt az egyszeri ünnepet pénzben mérik!
2015. máj. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
Utolsò vagyok. Nemrég lettem harminc,anyumék sütit sütöttek,viràgot hoztak, pénzt és ajàndékot is kaptam tõlük. Pedig màr nem "kotlok" otthon. Anyukàm nem keres àtlag felett (mamàmat àpolja), apukàmnak van csak munkahelye. Ezért mondom,h nem pénz kérdés. Az megint màs lenne,ha csak egy àtlagos buliròl lenne szò.
2015. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!