Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy állapítják meg a gyt? Ez...

Hogy állapítják meg a gyt? Ez amolyan alku tárgya a váló felek között? Vagy a bíróság mi alapján talál ki összeget?

Figyelt kérdés

a kereset benyújtásához meg kellett jelölni egy x összeget, amitől természetes a bírói ítélet akármerre eltérhet, vagy csak lefelé....?

valamint a megjelölt összeget a másik fél gondolom nem köteles elfogadni, akár el is utasíthatja, nem?


ha jövedelmi helyzeteket nézünk:


az anya nem tud dolgozni ugye a gyerek miatt, kap gyest, vagy csedet, amikből nyilvánvalóan lehetetlen gyereket és életkörülményeket el/fenntartani

az apa mindig sokat keres, csak épp jelenleg "véletlenül" nincs munkája..


2015. szept. 11. 22:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*a kérdés így lenne: gyermektartást hogy állapítanak meg?
2015. szept. 11. 22:46
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az első és legfontosabb szabály, hogy a gyerekért azok felelősek, akik megcsinálták. Nem én, nem az állam, nem Angela Merkel, hanem a drága "szülők".

Egyébként a PTk-ban le van írva a tartásdíj szabályozása.

2015. szept. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

hogy jön ide a felelősség?


én csak azt szeretném tudni, mi fog várni egy tárgyaláson, hogy a gyerektartásról fogunk ott vitatkozni? vagy hogy kerül ez megállapításra?

linkelnéd?

2015. szept. 11. 23:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektartás összegét akkor szokták a válófélben lévő szülők megjelölni ha ők közös megegyezéssel válnak, és 2 tanú jelenlétében igazolják, hogy szabad akaratukból döntöttek az összegről, amit az apuka fizet majd (vagy fordított helyzetben az anyuka, ha a gyermek az apjánál marad)

Ezt a kérvényt a bírós elfogadhatja, vagy módosíthatja.


Ha a bíró dönt akkor a következőképpen szokott dönteni


1 gyermek esetében a férj bejelentett munkabérének 20%-a vagy a jelenlegi minimálbér 20%-a a gyerektartás összege.


Értsd: Ha az apukának van bejelentett fix jövedelme akkor annak az összegnek a 20%-át vonják le. Azt, hogy mellette feketén mennyit keres azzal a bíróság nem foglalkozik. Nincs rögzítve a fekete pénz, így olyan mintha nem is létezne.


Ha az apuka munkanélküli akkor a minimálbér 20%-át adják meg. Az apuka dolga ezt előteremteni.(elvileg munkanélküli segélyből megoldható)

Ha az apuka időközben munkát kap akkor az eső pont fog érvénybe lépni vagyis a fizetésének 20%-a lesz a gyerektartás összege.


Azt, hogy az anyuka nem dolgozik az nem befolyásolja a gyerektartás összegét. Ha kevesli a 20%-os gyerektartást, akkor az anyukának is változtatni kell.

2015. szept. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Gyerektartás összegét akkor szokták a válófélben lévő szülők megjelölni ha ők közös megegyezéssel válnak, és 2 tanú jelenlétében igazolják, hogy szabad akaratukból döntöttek az összegről, amit az apuka fizet majd (vagy fordított helyzetben az anyuka, ha a gyermek az apjánál marad)

Ezt a kérvényt a bírós elfogadhatja, vagy módosíthatja. "


egyedül voltam bent beadni a keresetet, mondtam, hogy gyt-t szeretnék, mire közölték, hogy akkor írjak be összeget. akkor is itt kérdezősködtem, hogy hogy írjak be hasra valamit? nem kaptam egyértelmű választ, így beírtam hasra valamit.mondták, ezt ők idézéssel együtt megküldik az apának.

2015. szept. 11. 23:05
 6/11 A kérdező kommentje:

"Ha az apuka időközben munkát kap akkor az eső pont fog érvénybe lépni vagyis a fizetésének 20%-a lesz a gyerektartás összege."



és ehhez újabb keresetet kellene beadni? tehát az anyának tudnia kell arról, hogy apuka be lett jelentve?

2015. szept. 11. 23:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha egyedül adtad be a papírokat akkor ti nem közös megegyezéssel váltok el. Azért kellett írnod összeget mert nem maradhat üresen a gyerektartás összegének meghatározása rovat. Ezt a bíró nem igazán fogja figyelembe venni. Ebben az esetben a férjed kereseti kimutatása lesz a fő mérvadó. Abból fogják megállapítani a gyerektartás összegét.

A másik kérdésedre a válasz:

A bíró a végső határozatot ahogy leírtam úgy fogja kiszabni.

Fizetésének 20% VAGY a minimálbér 20%-a.

Nem kell újabb kérvényt beadni, és nem kell, hogy a férjed tájékoztasson, hogy van új munkája. Neki KÖTELESSÉGE a bírói határozatot figyelembe vennie, és ha munkája van akkor onnantól kezdve a fizetésének 20%-át kell, hogy utalja.


Amennyiben ezt nem teszi meg, de te mégis tudod, hogy dolgozik, akkor tehetsz írásos panaszt gyerektartás nem megfelelő összegű fizetése miatt. A különbözetet utólag ki kell majd fizetnie.

2015. szept. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Amennyiben ezt nem teszi meg, de te mégis tudod, hogy dolgozik, akkor tehetsz írásos panaszt gyerektartás nem megfelelő összegű fizetése miatt. A különbözetet utólag ki kell majd fizetnie"


szóval ha nem lesz jövedelmi adatai változásáról tudomásom, el is tudja sunnyogni?

2015. szept. 11. 23:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, de csak egy ideig. Ugyanis ha minimálbérből fizeti a gyerektartást akkor lebukik. A minimálbér évente emelkedik egy kis összeggel. Te kérhetsz módosítást, ilyenkor a bíró utána néz a férj anyagi helyzetének. Ha kiderült, hogy már rég dolgozik de nem a fizetésének 20%-át fizeti akkor utólag pengetnie kell (persze csak 6 hónappal visszamenőleg) Mint írtam, te kérhetsz időnként módosítást.
2015. szept. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszi, végre világos lett valami :)
2015. szept. 12. 00:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!