Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jelölbe valaki többször...

Miért jelölbe valaki többször egymás után úgy facebookon hogy sose találkoztam vele, aztán ha rákérdezek h honnan ismer, akkor nem akar válaszolni?

Figyelt kérdés
OK, hogy az illető szánalmas, és csak az érdekli, hogy minél több ismerőse legyen, de ennek a betegségnek mikor lesz vége?
2015. júl. 28. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, kiikszeled, akkor megkérdezi, hogy tiltod e.
2015. júl. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ha kiikszeltem, és utána se csinál semmit? ( nem is válaszol, nem is tiltom)
2015. júl. 28. 22:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Komolyan nem értem, ha ennyire ikszelgeted, akkor miért nem tiltod?
2015. júl. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tiltsd le! Nem értem, miért foglalkozol vele.
2015. júl. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Crisopher ***** válasza:
Ne ijedj meg, de simán lehet, hogy adathalász. Nyilván nem minden adatodhoz fér hozzá, ha nem ismerősöd, de ha ismerősöd (mármint Face-en), akkor elég sok mindent láthat. Sajnos sokan ki is használják ezt. Simán lehet, hogy sok embernél bepróbálkozik.
2015. júl. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
értem! de az adathalász mit akar nálam elérni? elég kisember vagyok ahhoz, belőlem bármit is ki lehessen szedni vagy felhasználni....
2015. júl. 28. 23:11
 7/8 Crisopher ***** válasza:

Éppen a kisemberek a célpont.

Hát nem azt mondom, hogy ő ilyen, félre értés ne essék, de mondok példákat.

Kiposztolod FB-on, hogy nyaraltok éppen. Adathalász ezt meglesi, és tudja, hogy addig szabad préda a házatok. Ha tudja, hol laksz, akkor onnantól könnyen ki tud rabolni.

De egyéb információk is értékesek lehetnek. Testvér neve, anyja neve, születési dátum. Ezekkel önmagába nem sokra mehet, de banki vagy egyéb okiratos visszaélésnél felhasználható. Vannak ilyenek sajnos, ezek trükkös csalók, bonyolult módszerekkel dolgoznak.

Amúgy, hogy ha azt hiszed, anyád neve és a születési dátumod nem elég információ semmihez, akkor elmondom, hogy ha bankból keresnek valami ajánlat miatt telefonon, akkor azonosításképp pont ezt a két dolgot szokták elkérni tőlem.

Szóval a lényeg, hogy vigyázni kell, mert sajnos vannak olyanok, akik az információt fel tudják használni pénz szerzésre.

Én a helyedben letiltanám.

2015. júl. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ezerszer köszönöm a hasznos tanácsot!
2015. júl. 28. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!