Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, mi lenne a...

Mit tehetnék, mi lenne a legjobb döntés? (lent)

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, most kezdem a főiskolát. Viszonylag közel élek a fővároshoz így kb innen olyan 40 perc tömegközlekedéssel. Anyukám és apukám már 12 éve elváltak. Azóta apukámnak új élettársa van és anyukámnak is 3 éve, viszont csak 3 hónapja költöztek össze nálunk a mi kis lakásunkban. Apa és anya viszonya ezelőtt a 3 hónap előtt felhőtlen volt mondhatni haveri, apa munkájából kifolyólag mindenben segített ha kértük, villanyszerelés, szekrény készítés stb Mindig mellettem volt ő támogat anyagilag is, és a tanulmányaimat is ő finanszírozza. Anya és a párja mivel távkapcsolatban éltek kitalálták, hogy összeköltöznek. A férfi vesz a városunkban lakást, de addig amíg nem talál nálunk fog élni, ez volt 3 hónapja. A lakást ugyan megvette és költözni készülődünk, de megromlott minden...anya és én viszonyom...a család hangulata, a férfi a mi megszokott ritmusunkat felbolygatta. Kiderült, hogy ez a férfi és én nem egyezünk, és sajnos mindenben nekem kell alkalmazkodnom, ő basáskodik. A 3 hónap alatt is rengeteget nyeltem. Fenyeget, hogy ha átköltözünk a lakásába itt gyökeres változások lesznek, és örüljek hogy helyet ad magánál, ha valami nem úgy lesz ahogy azt ő elképzeli, vagy vitatkozni merek...azonnal kidob! (ezt persze cifrábban fogalmazta meg) Eljutottam arra a pontra, hogy nem tudom mit tegyek. Költözzek anyukámmal, akivel 18 évet leéltem és imádom, de mellette ott ez a férfi aki megkeserítené az életem? Vagy apukám felajánlására költözzek hozzá a vidékre, ahonnan meg minden távol van? Dolgozok majd iskola mellett de még így sem tudok majd albérletbe menni, csak diploma után, szóval ez nem megoldás:/
2015. aug. 29. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy, ez Anyukádon múlik. Anyád helyében dobnám azt a pasit, aki fenyegeti a lányomat. Semmi jóra nem lehet az ilyen alaktól számítani.


A helyedben mennék kollégiumba, vagy másokkal bérelnék lakást/szobát. Nem kell önálló albi.


Ha hivatalosan apudhoz költözöl, akkor lehet kollégiumot is kapnál.

2015. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És mi van a ti kis lakásotokkal, abban nem maradhatnál? Nagykorú vagy, nem kell bébiszitter. Vagy eladta anyukád?
2015. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kollégium vagy közösen albérlet, vannak diákmunkák, amikből bőven ki lehet fizetni(tapasztalat)
2015. aug. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tényező még a barátom is, aki egy másik faluban lakik a mostani lakhelyemtől 50 percnyire. Eddig könnyű volt talizni, mert a suli a mi városunkból közelíthető meg, így útba estem hazafelé:) de így már majdnem 2 órányit kell utaznunk, hogy egymásnál legyünk:( egyébként a kolesz, albi sajnos kiesik...nem tudom megoldani:((
2015. aug. 29. 23:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyud nem áll ki melletted? Ha tényleg annyira jó a kapcsolatotok, akkor beszélj vele, hogy rakja helyre az idióta pasiját.
2015. aug. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi van az eddigi lakással?
2015. aug. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ahol eddig laktunk albérletbe adjuk ki :(
2015. aug. 30. 15:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyukád tudja, hogy a férfi megfenyegetett? ha nem, mindenképp mondd el neki, tudnia kell, kivel köti össze az életét. A helyedben én nem mennék velük semmiképp, vagy max. próbaképp, de ha tényleg beváltja a férfi a fenyegetéseit, akkor azonnal mennék. Nem tudom, miért nem jó neked a kolesz, hiszen fillérekből kijön.

Nyilván anyukád is adna bele, ha látná, hogy nem tud rólad máshogy gondoskodni. törvény által kötelező minimum 20 éves korodig gondoskodnia rólad anyagilag, ha nappali tagozatos hallgató vagy. próbáld vele megbeszélni, hogy segítsen a megoldás megtalálásában, ha már ő forgatta fel az életed.

2015. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok segítséget!:) Teszek egy próbát náluk, és ha nem megy inkább vállalom a távolságot apukámtól a suliig!
2015. aug. 30. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!