Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezdtetek neki a...

Hogyan kezdtetek neki a költözésnek? Mikor szóltatok otthon és miket vittetek magatokkal?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre feszültebb és erőltetettebb a hangulat itthon, úgyhogy minél hamarabb szabadulnék már végre. Most úgy néz ki, hogy a páromékhoz tudok költözni. Nincsenek messze, 20km-re laknak tőlünk. Viszont akkora hely nincs náluk, hogy minden cuccomat magammal vigyem. Ti miket vittetek? Ha maradt a régi otthonotokban valami, azzal mi lett? Fenntartották a szüleitek a szobátokat ameddig mindent el nem tudtatok vinni? És ha így volt, akkor mikortól volt hivatalos, hogy most már nem laktok otthon?

köszi :)

L21


2015. szept. 17. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le a szüleiddel, és kérdezd meg, (amennyiben ők vásárolták a dolgaidat:-bútorokra, technikai berendezésre gondolok) hogy mi az amit magaddal vihetsz. Ha megbeszéltétek, mérlegeld, hogy mire van szükséged, és helyed. Kérdezd meg tőlük, hogy meddig maradhatnak a dolgaid, hogy a szobád fenntartható-e még, a számodra? Szerintem ezt feltétlenül beszéld meg velük. A pároddal, és szüleivel? (ha jól értem), beszéljétek meg, hogy mik a játékszabályok, mennyivel kell beszállni. Ez szerintem így fair. Tűzzetek ki egy dátumot, a hurcolkodásra, költözésre, és szerintem azt a napot kell hivatalosnak venni. Legalábbis én így gondolom.
2015. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

én egy pár éve akkor még csak barátomékhoz költöztem (ma már férjem ) igen maradt pár dolog otthon ott is vannak a volt szobámba és én a ruháimat hoztam egy pár konyhai dolog amiket addig gyüjtöttem és egy könyvespolcot .

Én egy darabig segélyt kaptam de én másik megyébe is mentem mivel egyből nem tudtam melót találni igy át kellett jelentkezni.

2015. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hú én egyik napról a másikra költöztem, 19 évesen. Voltam egy állásinterjún Budapesten, megkaptam az állást, így egyből mentem (szállást gyorsan találtam, az egyik volt osztálytársam épp szobatársat keresett). Sok hely nem volt, kb. két táskányi cuccott vittem. Szépen lassan vittem mást is, de sok minden maradt otthon. A szobámat fentartották, de raktárnak használják :)
2015. szept. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Csak a ruháimat vittem. Az aktuális héten szóltam.

A szobám most is megvan (18 év telt el azóta). Még a lánykori cuccaimból is ez-az. Én szoktam kidobálni belőlük, de anyu még azt is sajnálja.

A gyerekeim használják a szobát, ha ott vannak.

2015. szept. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
mivel ugye van önálló kereseted és felnőttnek tartod magad, talán eléjük állsz és szólsz?
2015. szept. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 1 hónappal előtte szóltam. Én csak ruhákat, tisztálkodószereket vittem. Táska, stb.
2015. szept. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én egy évvel előre szóltam, mert akkor költöztem el otthonról, mikor összeházasodtunk a férjemmel, azt meg jó előre eldöntöttük, hogy mikor lesz.


Minden cuccomat elvittem, a bútorokat nem. Anya adott néhány garnitúra ágyneműt, abroszt, konyharuhát, néhány vállfát, ilyesmit, ami egy kezdő háztartáshoz kell. Edényeket az anyósoméktól kaptunk például, talán pár bögrét vittem el otthonról, mert abból sok volt úgyis.


A szobámba nem sokkal később beköltözött az egyik kistestvérem, mert az ő szobája jóval kisebb volt.

2015. szept. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónappal előtte szóltam, rögtön azután, hogy eldöntöttük a párommal a költözést. A ruháimat hoztam el, néhány személyes tárgyat, két komódot, amit vettem, meg a nyuszimat a ketrecével. Néhány doboznyi cuccom maradt ott. A költözés akkor volt hivatalos, amikor elindultunk otthonról az autóval.
2015. szept. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

A párom eljött, találkoztunk, 40 km-de járok suliba, közölte, hogy kivesz nekem albérletet. Elmentünk megnéztük, fizettük, hazavitt közöltem, hogy ennyi volt, viszlát.


Pár óra, köpni-nyelni nem tudtam a meglepettségtől.


Azóta is élem az életem a párom támogatásával.


2 éves a suli, mindent ő fizet.

2015. szept. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
#9: Szerencséd van, csak nehogy megbánd!:)
2015. szept. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!