Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghalt az egyik szülőm,...

Meghalt az egyik szülőm, meddig normális napi szinten rengeteget gondolni rá?

Figyelt kérdés

3 hónapja történt. Úgy érzem sikerült feldolgoznom az esetet, már amennyire egy ilyet fel lehet dolgozni. De mégis legalább napi tízszer eszembe jut, hogy vajon mit gondolna erről, meg egyes dolgokról visszaemlékszem rá, mit csinálnék máshogy stb. És nem tudom ez normális e még, mert pár döntésem mögött is az áll, hogyha látna, akkor szeretném, hogy büszke legyen rám.

Köszönöm a válaszokat :)


2015. szept. 18. 06:47
 1/7 anonim válasza:
Teljesen normális! Nincs ezzel semmi gond.
2015. szept. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez normális.Nekem már 5 éve meghaltak a szüleim,de nincs olyan nap,hogy ne gondolnék rájuk..Valamiről mindig eszembe juttnak.
2015. szept. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem míg élsz, minden nap gondolni rá sem gáz. De később már nem fájdalommal, hanem megnyugvással. Attól, hogy meghalt, még része az életednek.

Egyébként 3 hónap alatt feldolgozni. . Hát huhh, nem mkinek megy ám ez ilyen gyorsan! Úgyhogy ne stresszelj ezen, az élet megy tovább.

2015. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még közeli.. A gyászmunka komoly dolog, halad benned és fontos is. Különféle fázisai vannak, a "máshogy kellett volna" megbánástól a haragig mindenféle. de ez vezet az elfogadásig, a megbékélésig, a lelki békéig és valószínű a halott ezt szeretné, nem "büszkélkedni" hanem, hogy boldogulj az életben, hogy lelki békédet megleld.

" Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de a lelkében kárt vall?"


"Ó, hadd leljem meg végre honnomat!

segits vigasztaló, pillangó gondolat!"

Radnóti

2015. szept. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9 éve halt meg apukám, a mai napig mindig eszembe van. Ez teljesen normális... nem még 3 hónap után..
2015. szept. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden egyes nap eszedbe fog jutni életed végéig, ez ilyen. Apukám apukája 12 éve halt meg, mégis mindennap eszébe jut neki. Nekem is eszembe fognak jutni majd az én szüleim minden egyes áldott nap, hiszen a nagymamám is folyton eszembe jut.
2015. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden nap eszedbe fog jutni az apukád. Nekem 3 éve halt meg,és még mindig olyan,mintha tegnap történt volna..
2015. szept. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!