Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Borzasztó anyám viselkedése....

Borzasztó anyám viselkedése. Szerintetek neki van igaza és mi gondoltuk túl?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva lesz az esküvőnk és anyám kiakasztóan viselkedik.

Sajnos nem éppen a legtipptoppabb nő, évek óta nem jár fodrászhoz, le van nőve a haja stb.

Ezt eléggé szégyenlem is a menyasszonyom és a családja előtt.

Megbeszéltem anyámmal, hogy az esküvő előtt fizetek mindent de menjen el fodrászhoz, kozmetikushoz, pedikűtös-manikűröshöz, meg nézzünk neki valami szép ruhát.

Akkor beleegyezett, tegnap meg kitalálta hogy ő nem megy sehova neki nincs kedve.

Majd itthon kilakkozza a körmét meg felveszi a szokásos ruháját. Ha arra gondolok akkor az egy farmer egy kék bolyhos felsővel.

Most mit csináljak? Azt mondja, hogy mi túlgondoljuk a dolgokat.

Mindenki szépen ki lesz csípve, anyám meg megjelenik ebbe a slampos öltözékébe én elsüllyedek szégyenembe.



2015. szept. 18. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Vegyen erőt magán, csípje ki magát és ne slamposan menjen a saját gyereke esküvőjére.
2015. szept. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Én rettenet bunkó lennék és azt mondanám "Na ide figyelj édesanyám, vagy haza mész vagy fodrászhoz, de így nem jöhetsz".


Az én szüleim elváltak és volt szájhuzogatás hogy az ősöket egymás mellé ültettem, de megmondtam kerek-perec, akinek ez így nem tetszik, ő nem jön. Ezután nem volt téma.

2015. szept. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Vagy normálisan néz ki=nem lesz szetye-mótya, igénytelen vagy nem is kell eljönnie. Nyugodtan mond meg neki. Én is elmondtam anyámnak anno, hogy ha hozni meri a részeges, bűzlő nevelőapám akkor inkább ő se jöjjön. Végig morcos volt meg rosszkedvű, duzzogott mert akkor a valódi apámat minek hívtam meg mikor ő meg elhagyott... végül át lett ültetve egy másik asztalhoz, a helyébe pedig egy nagyon kedves tanárnőm lépett, akivel mindig is nagyon jól kijöttem, amolyan 2. anya volt, még sulin kívül is. :) Anyám meg ideje korán távozott az eseményről, de nem bánom, nem ő volt a lényeg azon a napon.
2015. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kései Sirató ***** válasza:
84%
Vagy úgy jön ,ahogyan illik, vagy maradjon otthon. Elég gáz, hogy ennyire se fontos neki a gyermeke, meg hogy szégyent akar hozni rád. Esküvőre nem illik farmer nadrágban, pulcsiban menni. Bírja ki egyszer az életben, hogy normálisan felöltözik.
2015. szept. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
Hát én meg pont ellenkezőleg látom. Nagyon kedves gesztus tőled, hogy felajánlod neki, hogy menjen el rendbe hozni magát, de erre kötelezni őt nincs jogod. Könnyen el tudom képzelni, hogy megbántódott ezen, végülis ezzel azt az üzenetet küldted neki, hogy szégyelled őt. Én a helyedben azt mondanám neki, hogy jó, akkor rá bízod, hogy jelenik meg, de nagy örömöt okozna neked az esküvőn, ha mások is láthatnák, milyen szép, és büszke lehetnél rá. Ha mégis meggondolja magát szóljon. Ha szépen vezeted fel, és nem azt érzi, hogy cikinek tartod őt, vagy hogy kötelezni akarod erre, szerintem élni fog a lehetőséggel. Ha mégsem, akkor is fontosabb kellene hogy legyen, hogy anyukád aki felnevelt ott legyen ezen a szép napon, mint hogy mások mit gondolnak.
2015. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Az 5. hozzászóló leírta szinte ugyanazt, mint az én véleményem.

Ha az én gyermekem írna rólam ilyen kérdést, elsüllyednék... Szégyenleném... Bántana.

2015. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Normálisan vezettem fel ezeket a dolgokat.

Én nem szégyenlhetem őt?

Sajnos ez van, próbálok neki segíteni.

Mert az oké, hogy ő leszarja de miért nem tud ennyit megtenni értem.

Az oké, hogy lenőtt ősz hajjal, egy farmernadrágban, bolyhos felsőben és egy strandpapucsban vagy sportcipőben jelenjen meg... Nekem ezt el kell tűrnöm? Mert olyan ruhája nincs amiben tudna jönni.

És nem öreg anyám mert 54 éves mégis annyira elhanyagolja magát.

A meghívott vendégek is mind kicsípik magukat, a menyasszonyom szüleivel amúgy sincs jó viszonyban mert nekik is beszólt már.

De legalább ebbe ne szégyenítsen meg és nézzen úgy ki ahogy egy esküvőn illik.

2015. szept. 18. 12:06
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem meg az anyuka valószínűleg nem most indult el az igénytelenségi lejtőn. Nem egyik napról a másikra lett ilyen, biztosan szóltak neki, hogy nem így kéne, de tojt mások, akár közeli hozzátartozók szavára, így azok felhagytak a figyelmeztetéssel, mert felesleges.

Na de hogy a fia esküvőjére nem képes magát összekapni és ezzel örömet okozni a fiának, szerintem az a szégyenletes. Az év többi 364 napja megmaradna neki igénytelenkedni.

2015. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

5. kotelezni nincs joga, de nem is kotelezo egy igenytelen embert beengedni az eskuvojere, akarmi rokona. Meg akkor sem, ha az anyja.


Szoval, en is tamogatom a "lehet, hogy tulgondoljuk, de csovesek akkor sem jonnek be, ha a sajat anyam az."

2015. szept. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!