Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedülálló anya érzelmekkel...

Egyedülálló anya érzelmekkel zsarolva tart vissza?

Figyelt kérdés

Válás. Testvérek felnőttek.

Egyetemre járok, 20 éves vagyok, kllégista.

Nem engedi, hogy akkor jöjjek haza amikor akarok, ő abba belebolondul, elvárja hogy ne hagyjam egyedül, és utazzak heti 10 órát és dobjak ki temérdek pénzt amit persze fizet. De az időmet nem, ahogy a felnőtté válásomat sem támogatja semennyire.

Fel akarok nőni, tudni akarom milyen nem itthon lenni minden hétvégén, meg akarok állni a saját lábamon, legalábbis elkezdeni. 2 hét olyan sok lenne? Ritka ha valaki hetente hazajár.

Mit tudok tenni? Nem hajlandó semmilyen érvet elfogadni, mindenáron itthon akar tartani, érzelmileg zsarol.



2015. szept. 19. 20:47
 1/10 DuplaKV ***** válasza:
100%

Közöld vele, hogy sok a tanulnivalód, és nem akarsz megbukni. Kérd meg, hogy értse meg, hogy számodra nagyon sokat jelent az a tíz óra, amit tanulással is tölthetnél a buszon/vonaton való zötykölődés helyett. Ha nem képes megérteni, akkor egyszerűen ne menj haza az egyik héten. Ha felhív mondd meg neki, hogy te szóltál korábban, hogy nem tudsz menni.

Ne hagyd, hogy az érzelmeidre alapozva kihasználjon. Amúgy ha te nem mész, akkor menjen azon a héten a testvéred (ha jól értettem, akkor van testvéred), így nem lenne egyedül.

2015. szept. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell érvelni, egyszerüen akkor mégy haza, amikor NEKED megfelel.
2015. szept. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha ellentmondok, akkor meg rátesz egy lapáttal, hogy én is cserben hagyom, ő egyedül van, nem törődik vele senki, sír, megharagszik, ő nem ezt érdemli, milyen gyerek vagyok, biztos mások befolyásolnak, azért vagyok ilyen neveletlen, nem szeretem, blablabla..... :(
2015. szept. 19. 21:01
 4/10 A kérdező kommentje:
Testvéreim dolgoznak, külön élnek, nekik is pénzbe kerül, egy hónapban egyszer vagy ritkábban járnak haza, én tanulok egyedül, tőlem elvárja hogy folyton itthon legyek....
2015. szept. 19. 21:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
bakker, felnőtt vagy ne hasson meg egy műhiszti állj ki magadért, apám mindig azt mondta öngyilkos lesz, amit persze nem vettem be mert aki tényleg az akar lenni az nem kürtöli világgá. Ugyanez igaz a cserbenhagyásra és nyilvános sírásra,ugyanis egy szülő ha tényleg szeret próbál úgy tenni, mintha minden rendben lenne és csak magányában sírna max,itt az van mint a lassan 2 éves rokonomnál, hirtelen elbőgi magát és világfájdalma van,de amint nem figyelnek rá mintha a sírást elvágták volna és már röhögcsél.
2015. szept. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad!

Nálunk ugyanez ment. Nekem sikerült korán "kirepülnöm" a párommal - de az öcsém otthon maradt, és évek alatt olyan érzelmi terrort alakított ki az anyám, hogy az öcsém először 30 éves korában akart elköltözni az akkori barátnőjével, de kb. két hétnyi, napi érzelmi zsarolás a kapcsolat felbomlásához és öcsém hazaköltözéséhez vezetett. Innen jött a pia és a gyógyszerek. Később jött egy újabb kapcsolat, akivel rövidesen anyámékkal laktak, de picivel több mint egy év múlva annyirea elviselhetetlen lett a viselkedése 8 simán elvette a félretett pénzüket, rájuk nyitott éjjel kopogás nélkül, követelőzött anyagilag...), hogy elköltöztek... Nem ragozom: a vége újabb szakítás lett, majd az öcsém 38 éves korában öngyilkos lett.

Azóta nem beszélek az anyámmal.


Neked most még van eslyed az elején megfogni a folyamatot!

2015. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azta... sajnálom, hogy nálatok így alakult.

Köszönöm a válaszokat.

Azt hiszem nálunk előbb-utóbb beletörődik, csak ez inkább utóbb lesz.

2015. szept. 19. 23:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy mikor törődik bele - arra gondolj, hogy egy életed van!

Sok sikert a probléma megoldásához!

2015. szept. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

6-os; nem ilyen egyszerűek a dolgok, lehet hogy pont fordítva van az ok-okozat.


A kérdezőnek is vannak más lehetőségei is. Hívhatja az anyukát is magához látogatni, csinálhat közös programot vele, hogy érezze, hogy törődik vele.

Beszervezhet másokat is; akár magának barátot vagy barátokat hazamenni, akár az anyjának ismerősöket otthon.

Nem kell, nem is lehet a helyzetet egy pillanat alatt megoldani.


Túl sokat használunk eltúlzott kifejezéseket, mint pl. az "érzelmi zsarolás".

2015. okt. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem használtam túl sokat a kifejezést, ezt továbbra is tartom sajnos. Visszaolvastam ezt a kérdést mert még mostanra sem változott semmi. Igaz volt néhány boldog hétvégém a kollégiumban, csak sajnos ritkán. És szeptembertől csak folytatódik a cirkusz.
2016. júl. 31. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!