Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni? A hugaim...

Mit lehet tenni? A hugaim elviselhetetlenek tovább lenn

Figyelt kérdés
Van két hugom. 14 illetve 15 évesek ugye 8.os és 9.esek. Én Budapesten vagyok egyetemista. A szüleimmel heti rendszereséggel beszélek. Amikor haza megyek Pécsre mindig letaglóznak. Pl. most 4 napra is hazajöttem aminek nagyon örültem. Szerdán mivel úgy volt vonat a suliba eléjük tudtam menni. Erre megkaptam hogy de gáz vagyok, ilyet csak a nagyi csinál max. Meg hogy én ingyen élek fent Pesten. Pedig ez nem igaz dolgozom egyetem melett+a tandíj egy részét én spóroltam össze gimi alatt. Karácsonykor vagyis az után a barátom is lejött hozzánk a szüleim nagyon örültek neki a tesóim pedig hogy fú milyen gáz meg minden hogy nincs milyen márkás cucca. Anyumék is próbáltak velük beszélni de nem nagyon lehet. Van egyátalán valami megoldás? 22/ L
2014. máj. 3. 17:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

azt elfelejtettem hogy azért is megszólnak hogy nekem gimi alatt 2 barátom volt és most is 2 éve kapcsolatban vagyok a mostani párommal

nekik meg már volt 1-2 "pasijuk" nekem meg általánosba nem is volt ami nem baj

2014. máj. 3. 18:02
 2/12 A kérdező kommentje:
igyenéléshez annyit hogy lehet nemsokára lesz ösztöndíjam
2014. máj. 3. 18:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Zárd be őket a szekrénybe!
2014. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
sz*rd le őket :) Gyerekesek. Ne is figyelj rájuk :D
2014. máj. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
de nekem ez nagyon fáj hogy ilyenek és azt hiszik nekik mindent szabad pedig minket református családba neveltek
2014. máj. 3. 18:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
:) Olyan aranyos a story, bocsi, de ezen el kellett mosolyogjak. Én is 22, majdnem 23 vagyok, igaz, nálunk nem volt ilyen a kisebb testvéreimmel (1 és 3 év különbség van köztünk, mi is református családban nőttünk fel). Mindkettejük rögtön mikor felkerültek egyetemre összejöttek valakivel, húgomnak már több mint 3 éves a kapcsolata, öcsémnek volt egy 3 hónapos. 5. éves vagyok, és nekem még semmi. Néha én vagyok irigy rájuk, hogy ők ügyesebbek, szerencsésebbek, életvidámabbak mint én, de mindig csak viccből, szeretetből hecceltük egymást pasi-barátnő téren, soha nem rosszindulatból. Otthon, érettségiig eszünkbe sem jutott egyikünknek sem pasizni-csajozni, nem mertünk a szüleink miatt, de nem is volt akivel. Szerintem a te testvéreid még csak most vannak a tinis lázadó korszakukban, lehet úgy érzik kevesebb figyelmet kapnak. (annak idején, 4 éve, az én öcsém, mikor elébe mentem a suliba akkor úgy nekem ugrott örömében, hogy hátizsákostól levert a lábamról szinte - az egész iskola láttára. :D)
2014. máj. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még annyit akartam, hogy valószínű majd kinövik. Egyébként meg kell értsék, hogy attól, hogy egyetemista vagy, még ugyanúgy testvérek vagytok, és addig amíg tanulsz, addig a szüleid ugyanúgy el kell tartsanak mint őket. Te sem érezd magad rosszul azért, mert a szüleid támogatják az oktatásodat, ez természetes dolog. Persze, ha segíteni akarsz rajtuk, magadon, akkor dolgozhatsz kicsit, de ha teheted, összpontosíts a tanulásra, barátokra - ezek most időtöltésnek tűnnek, de később vissza fogod sírni, ha kimaradnak most az életedből.
2014. máj. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

utolsó köszi meg mindenki másnak is

én értm hogy lázadnak meg minden de ez nálam az volt hogy este a szobámba vacsiztam és nem velük ez nálunk nem szokád plus az rendben van hogy van barátjuk de hogy nem alszanak otthon bejelentés nélkül Anyuék teljesen kikészülnek

2014. máj. 3. 19:06
 9/12 anonim ***** válasza:
elhiszem. :) másak vagyunk, egyikünk sem egyforma. És más-más módon befolyásolja őket a mai média, a barátaik, környezetük, mint téged annak idején, más példaképeik vannak, és azt hiszik, hogy ez így jó. De ne keseredj el. Csak azt tudom ajánlani, szeresd a szüleidet és tarts ki mellettük, ne veszekedj velük. Borzalom lehet, ha egy szülő már egyik gyermekével sincs jóban, és csak bántják egymást.
2014. máj. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor sajnálkozva rájuk kell nézni, és sóhajtva megjegyezni, hogy alig várod, hogy a nagyon tini, nagyon butácska húgaid egyszer felnőjenek, és lehessen velük normálisan társalogni.
2014. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!