Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális megverni egy kb.3...

Normális megverni egy kb.3 éves gyereket azért mert véletlenül valamit tönkretett?

Figyelt kérdés
Mielőtt én megszülettem, apám verte anyámat, ez miatt volt is sok problémájuk, (anyámtól tudom) de aztán kibékültek és lettem én. Amikor kicsi voltam, apám már nem verte anyámat, viszont sokszor ordibáltak egymással, főleg apám trehanysága miatt. Nagyon sok gyerekkori emlékem van, sokan azt mondják nem normális hogy emlékszek dolgokra 2 éves koromból. Pár emlék viszont nekem se nem teljesen tiszta. Iskolás koromban nagyon jól kijöttem az anyámmal, viszont a korábbi emlékeim róla nem igazán jók. Arra emlékszek hogy féltem tőle, mert mindig ideges volt, tönkretett tárgyakat, ordibált, megpofozott. Konkrétan emlékszek hogy azért is kaptam mert bepisiltem vagy mert véletlenül lecsúszott a filctollam a papirrol és összeirtam az asztalt. Késöbb megigérte nekem hogy többé nem ver meg, én meg megpróbáltam ezeket az emlékeket kitörölni, de néha mégis előjönnek 20 év után is. Normális ez? Nem hiszem hogy az agyam kitalálja hogy anyám vert engem. Most is sokszor kontrolálgat engem, ami az idegeimre megy.

2015. szept. 20. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Én a helyedben felkeresnék egy pszichológust, hogy ne ezekkel a gondolatokkal a válladon kelljen élned nyugdíjaskorodig...
2015. szept. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem kell pszichologus, azt akarom tudni hogy szerintetek normális-e olyanért megverni 1 kisgyerekt amit nem direkt csinált, hanem csak mert simán ügyetlen...mert sztm nem normális
2015. szept. 20. 16:39
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván nem normális senki szerint, aki egy kicsit is értelmes. De ezt te is tudod. Miért nem kell pszichológus amúgy? Élvezed, hogy 20 év után is előjönnek ilyen emlékek?
2015. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem normális. (de ezt te is tudod)

Most akkor elfelejtesz hirtelen minden rossz emléket, és egy boldog ember lesz belőled?

2015. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Boldognak boldog vagyok, nem agyalok ezen egyfolytában, csak néha amikor anyám felb...a az agyamat akkor előjön ez...
2015. szept. 20. 16:44
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem, nem normalis dolog, nyilvan. Egy annyi idos gyereknek meg nem alakult ki az ertekrendje sem, sok massal egyetemben. Tanitani kell.
2015. szept. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy te is jól tudod nem helyes a veréssel való navelés.

Viszont ők is ezt a szüleiktől látták, azok meg a nagyszüleidtől és sokan helyesnek is gondollják még most is.

Sok szülőre pedig ráférne a nevelés, tehát olyanoktól ne várjuk, hogy nevelni tudnának.

A házasságok pedig sokszor úgy vannak, hogy a lány úgy megy férjez, hogy azt reméli, hogy a férje majd megváltozik. De hiába. A férj ha elveszi a feleségét reméli, hogy az asszonyka nem fog fáltozni. Szintén hiába.

2015. szept. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha azt válaszoljuk, hogy nem normális, attól nem fogsz megnyugodni, viszont az általad hevesen elutasított pszichológus sokkal nagyobb segítség volna. De a te életed, te döntésed.
2015. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

" én meg megpróbáltam ezeket az emlékeket kitörölni"

Ez már alapból baj,ez egy általános védekezési módszer,bántalmazott gyerekeknél,sajnos az ilyen "kitörölt" emlékek felnőttkorban fognak a nyakadba szakadni,elég egy trauma és megborulsz.

Ez nem a normális feldolgozása a múltnak.

Nem,nem normális egy gyereket megverni,ha valamit tönkretesz.

Ez már bőven a gyerekbántalmazás kategória,ami nagyon messzire visz...


" Most is sokszor kontrolálgat engem, ami az idegeimre megy."

Ez is tipikus gyerekbántalmazottaknál,a szülőnek még később,ha a gyerek felnő,akkor is túl sok a befolyása a gyerekre.

Ez az egész életedre rá fogja,rányomhatja a bélyegét.

Keress fel egy pszichológust,ez nem játék,nem tudhatod mi van a felszín alatt!

Tessék lépni!:)

2015. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Most volt a tévébe, hogy az egyéves gyerekét, halálrakéselte az apja. Az vajon mit csnálhatott rosszul?
2015. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!