Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám direkt engem ingerel...

Sárga207 kérdése:

Az apám direkt engem ingerel brahiból az anyám névnapján. Nekem rossz az életem nincsenek barátaim és ha véletlenül is lenne egy jó napom a családom teszi tönkre Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2015. febr. 10. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A hozzáállásod. Csak azt piszkálják, aki engedi. Nem bántásból.


Te nyilván nem vagy az a barátkozós fajta, elvagy egymagadban. Ezzel nincs baj- ha neked ez megfelel. Akkor piszkálhatnának ahogy akarnak, nem vennéd fel. Miért is kéne?

De ha nem felel meg, és úgy piszkálnak, akkor persze, hogy rosszul esik. Senki nem szereti, ha a "hibáit" az orra alá dörgölik.

Viszont változtathatsz. Ez a része csak rajtad múlik.

2015. febr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én szeretnék barátokat szerezni csak az a gond hogy nem vagyok vagány és ezért cukkol mindenki és szégyennek tartják azt is hogy velem beszéljenek
2015. febr. 11. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egy több lépcsős folyamat.

Először is ne akarj gyökeresen megváltozni, elég csak egy kicsit. Kezdésnek. Apró lépésekkel indulj. Keress valakit, csak egy embert, akivel tudsz beszélgetni. Akár elmehetsz kipróbálni egy új sportot, vagy egy tanfolyamot, bármit, ami kicsit kimozdít a komfortzónádból. De kutyasétáltatás közben is tudsz barátkozni a futtatóban, ahhoz pénz se kell.


Ha ez megvan, akkor azzal az emberrel már szervezhetsz programokat, ami sulin-családon kívül van szintén. Esetleg vannak barátai, akiknek bemutathat.


A suliban meg... attól függ, mi a baj. Páran rád szálltak? Kialakult egy "lúzer" kép rólad? Miért? Öltözködés, viselkedés, beszéd, jegyek? Mi miatt szálltak rád?


Otthon apukáddal egyszer ülj le, és mondd el neki, hogy nem érzed jól magad a bőrödben, jobb akarsz lenni, de azzal, hogy viccel veled, nem segít. lehet hpgy neki fel se tűnik, hogy bánt. Lehet, hogy szerinte ez vicces, akkor is, ha neked nem az. De ha nem szólsz neki, akkor nem fogja abbahagyni.

Fontos, hogy kettesben beszéld meg vele, nyugodt hangon, ne a család előtt kiborulva.

Apukád is tud segíteni. (Fiú vagy, vagy lány? Hány éves?)

El tudsz vele menni programokra, ha ő is jár. Horgászni, sörözni, koncertre, ha olyan típus.


Mozdulj ki a komfortzónádból. Csinálj valami újat. Érdekeset.

Menj ComicCon-ra, Cosplayezz, vagy makettezz, írj, rajzolj, zenélj, tanult új nyelveket. Nem szabad annyival lerázni, hogy ááááá, nincs rá időm, igenis erőltesd meg magad egy kicsit! Csak az első lépés nehéz.

Ha nem változtatsz, ilyen marad az életed. Akarod, hogy ilyen maradjon?

Nem.

Azt akarod, hogy változzon.

Nos, ehhez neked is változnod kell egy kicsit.


Első voltam.

2015. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Változott azóta a hozzáállásod és az életed? Vannak már barátaid? Mik történtek a kérdés kiírása óta?
2020. okt. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!