Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Édesanyám...

Mit tehetnék? Édesanyám ellenzi a kapcsolatomat.

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve vagyok együtt a párommal, eddig a szüleimmel nem sokat találkozott, összesen kétszer. Édesapámnak semmi baja sincs vele, de anyám folyton azt hajtogatja, hogy hagyjam ott, szakítsak vele, mert szerinte hátráltat.

A párom nem jómódú családból származik, és ez zavarja leginkább anyámat. Én nem a pénzéért vagyok vele, hanem azért, mert tisztel, szeret, és becsül engem, ahogy én őt, de anyám nem érti meg.

Egy darabig titkoltam ezt a párom elől, mert szégyellem, hogy anyám ilyen. Megértem, hogy jó körülmények között szeretne tudni, de a pénz nem minden.

Mit tehetnék, hogy elfogadja a döntésemet?

22/N



2015. szept. 22. 01:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen igazad van,ne hagyd magad zsarolni,költözz össze a barátoddal,anyukád majd remélhetőleg idővel elfogadja.

Felnőtt ember vagy.

2015. szept. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Igazad van, a pénz nem boldogít. Csak ha van.
2015. szept. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmit ne tegyél. 22 éves, önálló, felnőtt(?) nő vagy. Semmiben nem függsz a szüleidtől, és nem anyád lesz együtt a pasiddal, hanem te.
2015. szept. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
anyukád meg se próbálta megismerni, egyből elitelte, mert nem gazdag... szép. innentől kezdve nem lenne kérdés ki van előtérben.. talalkoznek a baratommal amikor tudok, boldogok lennénk... anyukám meg hadd kàrogjon, egyik fulemem be, másikon ki... persze megvedenem a barátomat... de meg lenne a véleményem anyukám hozzá álláshoz
2015. szept. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

4. vagyok

most látom : " A párom nem jómódú családból származik"

anyukád rendkívül hülye és felszínes, hogyha az alapján ítél meg valakit, hogy hova született... nem a 19. szazadban vagyunk már..

2015. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én anyám mai napig nem fogadja el a páromat pedig már van egy közös gyerekünk is....igazából nem sok mindent tudsz tenni sajnos...
2015. szept. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Anyukádnak még nem is kéne véleményt alkotni a párodról, hiszen csak kétszer találkozott vele.

Szóval ne az legyen fontos, amit ő mond. Te ismered, te tudod, hogy milyen.

2015. szept. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nem anyukádéknál laksz, akkor kiváló érv az, hogy "anyu, most is együtt boldogulunk, nekem az anyagi jólétnél fontosabb az, hogy azzal éljek akit szeretek".


Ha viszont még anyudéknál laksz, anyudat jobban meg lehet érteni. Pl. érezheti úgy, hogy csak anyagilag is sikeres férfira támaszkodva tudnál tőlük függetlenedni.

2015. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 Nagyon szép meg jó anyuka aggodalma, hogy a lányának pénzes férjet találjon,de felhívnám a figyelmed,már jócskán nem a sötét középkorban vagyunk,ahol az ifjú férjjelölt hozománya döntötte le,viheti e a nőt...

Amíg otthon lakik, persze,a szülőknek van beleszólása,de még csak nem is 17 éves a lány,egy 22 éves nőt azért kicsit véleményes,hogy anyuka így befolyásolni akar.

2015. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kollégiumban lakom, a párom pedig az édesanyjával él. Az egyetem mellett sajnos csak heti 20 órát tudok dolgozni, és nem szeretném, ha a párom fizetne mindent, ezért nem tudtunk még összeköltözni, pedig már tervezgetjük.
2015. szept. 22. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!