Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti engednétek a gyereketekre,...

Ti engednétek a gyereketekre, hogy számítógépet vegyen a saját maga által megkeresett pénzből?

Figyelt kérdés

Tavasszal áltsulisokat korrepetáltam matekból és németből, nyáron címereztem és újságot is hordtam, ebből összegyűlt 140.000 forintom. Van egy MMORPG játék, amivel játszok, és a gépem már nagyon kínlódva viszi csak sajnos, volt, hogy a videókártyám hibája miatt két hónapig nem tudtam játszani. Továbbá mivel kontár módon telepítették, nincsen rajta sem Office, sem Paint, tehát az ilyen alap programok hiányoznak és a gépen lévő mappák között is nagyon lassan vált, ami nem csoda, hiszen egy 12 éves gépről beszélünk.

Ezért úgy gondoltam, hogy összerakatnék kb 100.000-ből egy gépet (utánakérdeztem, ebből tényleg olyan gépet lehetne összerakni, amivel semmi gondom nem lenne), anya viszont nagyon ellenzi. Fenyegetőzik, hogy ha gépre merem költeni a pénzemet akkor a maradékból éljek is meg, menjek amerre akarok de az ő házában nem lakhatok.

Igaz, amikor tavaly ősszel nagyon ráfüggtem a gépre, a félévimben 4 kettesem lett sajnos, de a második félévben észhez tértem és év végére felhoztam, hogy a legrosszabb jegyem az egyetlen hármasom volt. Szerinte én akkor még jobban függő lennék és nem segítenék annyit a házimunkába és nem járnék velük családi programokra.


Szerintetek hogyan vegyem rá, hogy vehessek egy gépet?

17/L


2015. szept. 23. 11:34
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

ma 08:40

Inkább költök értelmes dologra, amit évekig használok, mint egy hétre mikor iszok. Szeretek bulizni, de szerintem egy új gépnek több haszna van...

2015. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:

Én is gépet akartam venni játék végett mert az előző a mérhetetlen lassúsága mellé még meg is adta magát... DE nekem sem engedték, bár én napi 1,5oranal nem játszottam többet a jegyeim sem romoltak (4felett mind) és megsem ertettem miert nem engedték... Aztán kb egy honap gepezes utan nem is hiányzott mar annyira... Elotte konyvet sem olvastam, de az Eragon (első kötetét) kaptam a kezembe az egér és billentyűzet helyett... 3 hónap gepezes nélküli időszak utan már nem is hiányzik, nem mondom hogy nem tudnek rafuggeni, hisz a környezetemben sokan es sokat játszanak ami "rosszul" hathat ram, de inkabb megnezek egy filmet gepezes helyett vagy tanulok az érettségire, esetleg barátokkal talalkozok, vagy éppen biciklizem. (amugy LoL-al játszottam, Gold 3. De nem bánom hogy abbahagytam, sok az a naipi masfel ora pluszba, hetvegen meg 2-3orat is spórolok vele ;)

En is dolgoztam nyáron, jelenleg inkabb gyujtom a penzt autóra :)

De vegyél egy gépet, mert sokszor jol johet, nekem is kell egybe fektetnem, mert azert néha néha elkellene. :) Hajra!!! (jatsz kevesebbet, tanulj tobbet, hidd el ha nem is kell a tovabbtanulasnal amit megtanulsz de tobb leszel vele, ha az elet dolgairól tanulsz az is jo, nem feltétlen a tanulmányokra gondoltam :)

2016. márc. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!