Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezdjem el az életet? 21/F

Extrabab kérdése:

Hogyan kezdjem el az életet? 21/F

Figyelt kérdés

Most röviden nekikezdek egy kis élet beszámolónak...Helyesírási hibákért előre is bocsánatot szeretnék kérni, diszlexiás vagyok. De igyekszem...


Na azzal kezdeném hogy nem kívánatos gyerek vagyok, egy emlékre se emlékszem hogy az apám szeretett-e valaha. De így, hogy felnőttem elég szépen átlátom a dolgokat... na szóval, faterom világ életében kereste a kifogásokat, hogy kifejezhesse a gyűlőletét felém. Kiskoromba szinte mozdulni sem tudtam, mert akár egy rossz karlendítésért már csattantak a pofonok... Ahol elsőnek laktunk ott beírtak napközibe, ahol mindig megcsináltam a házimat... De már úgy jöttem haza hogy a faterom elkezdet velem kiabálni.

"Na mi a házid?" "Miért nem tanulsz?"...stb hiába mondtam, mondhattam hogy már kész... de valami oknak kellet lennie... itt még suliba elégé szociális voltam, az othoniakat leszámitva mindig nevetem, és megvoltam. Egyszer a faterom azzal büntetett a semmiért hogy olvasnom kellet... Egy 8 éves gyereknek milyen érdeklődési köre van? Meg ebbe a korba még nem játszani kéne? Na mindegy, volt egy állatos könyvem (nagyon szeretem az állatokat a mai napig) de mikor már 4x kiolvastad azt a könyvet, és már 312x ülsz a könyv felet hogy ne légy láb alatt... elég erős fóbiám kezdet kialakulni a könyvek iránt. De szerencsére voltak rokonaim akiknél sokszor suli után majdnem mindig fent voltam. Az jelentette számomra a szabadságot. Míg el nem költöztünk 50 km-arrébb...A nagy szülőkhöz költöztünk, és itt építettünk egy házat, a rokonokal félig meddig megszünt a kapcsolat, de szerencsére évente 1x 2x azért találkozunk velük! Hát amolyan 5.-6. lehettem mikor ideköltöztünk... már a napokat se tudom számolni. Az új iskola... már azért ki voltam közösítve mert új vagyok, és göndör a hajam. Mindig megtaláltak... megvertek... és ez éveken keresztül... kiöltek belőlem a szociálisabb énemet... Bár lehet átok lett az életem, mert ettől a pillanatol fogva 100-emberből csak 2-3 tudok kapcsolatba lépni, de jobb ember megfigyelőnek érzem magam! Faterom még akkoriban is sokat veszekedett velünk... Mikor bekerültem a szakőzlépbe megnövesztettem a hajamat, és magamra öltöttem a fekete ruhát .(nem voltam ápolatlan, ha valaki megkérdezné) bár a családnak nem tetszett az ötlet... akkoriba kiáltam magamért (9. lehettem talán 2010-11 környékén talán, eléggé össze vannak csuszva a dolgok...) faterom ekkor elhagyta a családot egy másik nőért, de azért heti 2x haza jár... a másik nőtől gyermeke is van, de ugyanugy balhézni jár haza... na 2013 környékén kijártam az iskolát, sikeresen levizsgáztam, de a szakmámba nem tudtam elhelyezkedni. Mert hát.. a magyar oktatás... Hát közmunkán sikerült elhelyzekednem ahol alkoholista, világtalan emberekel vagyok körülvéve... Idén év elején ismertem meg a barátnőmet. Távkapcsolatban vagyunk de elég gyakran találkozunk, na de visszatérve. Mikor bekerültem ebbe a programba, a családom erősködöt a hajam levágásával kamu indokokkal, és hát beadtam a derekamat, mostanság h kezdem vissza növeszteni a családom szemetebb lett mint valaha... És napi 24 órájába a hajam a téma... A barátnőm támogat, meg mostanába elég szépen kezdi a családom rombolni a már eleve törékeny őnbízalmamat, de szerencsére a barátnőm támogat. Meg mostanság elkezdtem legyőzni a könyv fobiámat, és anyum is behuzza a cuccaimat , megkérdezés nélkül... multkor rászoltam, hogy legalább kérdeze meg. De ma... nézte a könyveimet, és mondta majd kölcsön veszi az egyiket.. persze tudom h szó nélkül lefogja nyulni, mert már volt példa rá h a dolgaim közt matatott és azóta nem láttam... Na a lényeg , mondtam anyumnak, h ha kell neki kérdeze meg, erre azt mondta "ha éhes vagy akkor kérdezd meg hogy ehetsz-e és talán kapsz..." Hát... a fizetésemből adok le ithonra, még ha kevés is... de ez nagyon fájt... főkép hogy antikvár könyveket is szereztem, amiket ha behuzná, már nem bíztos h megszerezhetném... meg az elmult félévbe a családom lelkiterorrba tart. Már azt tervezem hogy kicsit távolabbi helyre megyek melózni, mert itt semmi munkalehetőség, addigis távolabb leszek a családomtol, és közelebb a barátnőmtől. Hogyan éljem túl a kritikus időket?



2015. szept. 26. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia

esetleg távol a lakhelyedtől munkásszáló igénybevételével egy új munkahely? vagy pedig albérletet kéne nézni

2015. szept. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Üdv !

Tervezgetem... mert már én fogok a végére belebolondulni :/ . Még az is elképzelhető hogy apámtól távoltártasit kérek...

2015. szept. 26. 22:46
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Lehet te igaznak érzed a szavaidat, de én pl. zokszó nélkül elveszem anyám újságát, vagy könyvét. Én mondjuk már nem lakom otthon, csak látogatóba szoktam menni, de ha arról van szó, olyan szinten nincs ebből probléma, hogy tkp. az én szobámban tartja a könyvei negyedét.


Szerintem már tudni fogod miről is fog szólni válaszom második fele.


Igen, arról hogy ez annyira piti és piszlicsáré dolog egy családban, hogy itt valami olyasmi lehet, hogy te azt hiszed, hogy ettől te önálló leszel, vagy egyfajta birtoklási vágyat elégítesz ki?


Én ugyan egyke vagyok, de ha pl. egy nap úgy mennék látogatóba muterékhoz, hogy a gépem előtt ül és valamit gépel, az utolsó lenne ami eszembe jutna, hogy kiosszam, hogy mit csinál ott.


Azért a család nem csak azt jelenti, hogy megetetjük meg megsz.ratjuk egymást aztán csoki.


Amire te vágysz, az valami, egy házban az idegenekkel szitu, ahol mindenki kolesz vagy többedmagad albérlet módjára felcímkézi a kis holmijait és védi a kis territóriumát.


Értem né, hogy nehéz gyerekkorod volt, de emiatt nem kell teljesen megkattanni.


Jó dolog, hogy dolgozol, még ha sz.rt is, a munka becsülendő akármit csinálsz, de ez az elvették a babámat, megmondlak a mamának nekem olyan felszínesnek és gyerekesnek tűnik.

2015. szept. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előzőnek igaza van. Nőj fel, állj a saját lábodra.

Mi a szakmád? Máshol nem tudsz vele elhelyezkedni egyáltalán szereted azt ?


21 évesen még van lehetőséged tanulni, vannak ösztöndíjas képzések is.

Lépj túl a gyerekkorodon és nézz előre.

2015. szept. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A számodra értékes könyveket tartsd barátnődnél, amúgy meg cuccolj el az ország túlfelébe. Itt más megoldás nincs.
2015. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1. és 5. köszönöm a válasz adásotokat :) ha nagyon olyanra fordulna a dolog... akkor a lényegesebbeket mind viszem.. amit olvasok azokat meg a táskámba fogom tartogatni
2015. szept. 26. 23:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Osztom azok véleményét, akik nem állnak feltétlenül melletted itt a válaszaikkal.

Igen, igen szegény te... de amit írtál anyukád részéről az jogos! Saját belátásod szerint is kevés pénzzel járulsz hozzá a családi kasszához, még is van fedél a fejed fölött, van áram, fűtés, víz és kaja. Gondolom nem kell mindig megkérdezned, hogy ezeket használhatod-e. Eszem ágában nem lenne anyut számon kérni azért, mert elvette egy könyvem. Maximum megkérdezném, hogy merre van, mert szükségem van rá, szeretném visszakapni!

Ez nálatok valami alapvető problémákból fakad szerintem, ahogy más is írta normál helyen ez az enyém-tiéd műsor ilyen szinten fel sem merül.


De, hogy hasznos választ is adjak, kezdj el munkát keresni kicsit távolabbi helyeken! Ha van rá pénzed, akkor menj albérletbe (számolni kell két havi kaució + első havi bérleti díj letételével), ha nincs, akkor menj munkásszállóra és gyűjtögess rá szorgosan. A féltett dolgaidat tárold olyan helyen, ahonnan nem tudják elvenni.

2015. szept. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Veled is van gond, nem csak szüleiddel. 21 évesen levágatod a hajad, mert anyád egyet füttyent? ugyan már! El kéne költöznöd, jobban járnátok mind. Apádat meg, ha nem akarod, nem engeded be az új lakásodba. Nagykorú vagy már, viselkedj is úgy!
2015. szept. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!