Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem újra az életet?

Hogyan kezdjem újra az életet?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden: 9 éves kapcsolatunk tönkrement a gyermektelenség miatt. A férjemnél van a probléma. Igen, tudom van lombikprogram meg minden. Ezeken mind túl vagyunk már, sajnos sikertelenül.

Szeretjük egymást a mai napig. De megbeszéltük a dolgokat, és szeretnénk szépen elválni (már ha lehetséges az ilyen). De akármennyire is szeretem, nem vagyok hajlandó lemondani az élet legszebb csodájáról és öröméről. És Ő is annyira szeret engem, hogy elenged (azt hiszem ez a jó szó rá). Lelkileg és idegileg is belefáradtunk a sok próbálkozásba és megrázkódtatásba.

27 éves vagyok és állástalan. Nem lustaságból nem dolgozom ezt azért hozzátenném, hanem azért mert van egy csúnya ámde nem fertőző bőrbetegségem és esélyt se kapok sehol semmire. Vagyis kapnék, csak az ízületeim annyira vacakok, hogy a fizikai munka kizárva.

Ti mit tennétek? Hogyan kezdenétek az első lépéseket?

Van még egy csomó dolog, amit szerettem volna mondani, kérdezni. Csak nem igazán tudom összeszedni a gondolataimat.


2011. febr. 2. 22:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


De miért mentetek külön? Biztos jó döntés?

2011. febr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Első kérdésem: Biztosan el szeretnéd hagyni a férjedet? Mert ha szereted ne hagyd el!


Aztán, mi lenne ha beiratkoznál egy távoktatásos egyetemre, valamilyen szakra amit kedvelsz, érdeklődsz iránta?

Mellette meg kereshetsz tovább melót, reményeink szerint találsz is.

Nem szeretnétek örökbe fogadni?

Nem ítéllek el, ha nem, mert számomra is sokat jelent az, hogy egy napon anya legyek...(de a páromat nem engedném el emiatt...természetesen ha ő akarna mehetne...de miattam nem...)


Próbáld meg kicsit más szemszögből nézni a dolgokat, beszélj a pároddal...beszélgessetek sokat. Tényleg jobb lesz neked egyedül, mint a pároddal?


Kívánom, hogy egyenesbe gyere.

Üdv

2011. febr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nem értelek! A lombikprogramot kipróbáltátok, vagy csak kibeszéltétek, és nem kell? Azt sem írtad le, milyen végzettséged van? Van e önálló lakásotok, vagy semmi sincsen? Kis vidéki faluban laktok, vagy New-York ban?

Mit szeretnél csinálni, hogy megélhessél?

Az első lépések? Meg kell nézni, mit tudnék dolgozni, és hol találok ilyen munkát? Vagy csak egy nemzőképes pasit keresek, és máris meg van oldva minden. Hidd el, nem akarlak bántani, de valamire csak jutni kell.

2011. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
sperma bank. es lehet gyereketek
2011. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
70%

A szerelem addig szerelem, ameddig a másik boldogsága a tét, nem a sajátod. Ám ha önzőséged miatt ott hagynád, akkor első pontban dolgozd fel, hogy vagy nem szereted már, vagy önző vagy. Én biztos nem hagynám ott, amikor a legnagyobb kudarcát éli át a szeretett személy az életemben, főleg nem magam miatt.


A bőrbetegségeknek lelki okai vannak, tapasztalatból mondom, hiszen én is az vagyok. Menj el bőrgyógyászhoz, szedj gyógyszert és megoldódik a probléma. Csak akarnod kell, ahogyan a munkát is. Fizikai erőlétedhez szintén akarat szükséges, mondjuk tornázz

2011. febr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Ne váljatok külön! Megbánnátok. Hidd el, ha a sors úgy akarja, akkor lesz gyereketek. Esetleg örökbe is fogadhatnátok, végső megoldásként. :)
2011. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Barátnőméknek 3 gyermekük van, és mindez úgy, hogy a férj nemzőképtelen, így idegen donoros megtermékenyítés volt. Imádják egymást, fel sem merül bennük, hogy nem a férj a biológiai apa!
2011. febr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
88%

"nem vagyok hajlandó lemondani az élet legszebb csodájáról és öröméről." Honnan tudod ,hogy a gyerek az,hiszen még nincs is.

Kettő,szerintem annyira nem szereted a férjed,mert akkor nem hagynád el egy nemlétező ember miatt. Honnan veszed,hogy találsz még egy embert akivel jó párost alkottok és szeretitek egymást?Csak azért mondom,hogy ezeket gondold át mert nehogy végül gyerek+pár nélkül maradj. Vagy holnaptól vadászod a pasikat spermamozgásuk és aktivitásuk szerint?

Szerintem hülyeséget csinálsz..de te tudod.

Örökbefogadáson nem gondolkoztatok? Nemtudom,nálunk is hasonló a helyzet és eszünkbe sem jutott elhagyni egymást..akkor inkább nem kell saját gyerek,persze ez én vagyok,és különbözünk.

2011. febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 Igor26 ***** válasza:
Én azzal kezdeném, hogy végiggondolnám, hogy valóban tönkrement-e a kapcsolatom. Ha igen, annak a gyermektelenség-e az oka (én ezt kizártnak tartom). Érdekes dologra fogod a kapcsolatban mutatkozó zavart. Közben lehet, hogy csak szimpla menekülésről van szó. Na, ez egy érdekes kérdés, de már késő van, holnap kifejtem bővebben. Szóval addig se öntsétek ki a kád vízzel azt a gyereket, hogy stílszerűen fogalmazzak. Ha nem megy van olyan is, hogy örökbefogadás, ahogy valaki már említette is. Tehát, mielőtt új életet kezdesz, azért gondlold végig, vajon az előzőnek vége van-e...
2011. febr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
47%

De ha szeretitek egymást nem váljatok már külön! :-(


Mi a férjednél a baj, mással se lehet neki gyereke?

Ha nem, akkor nagy trauma lehet főleg neki, és hogy pont ilyen helyzetben hagyod magára.


Tényleg ott az örökbefogadás. Karácsonykor volt egy beszélgetés a rádióban: egy örökbefogadó szülőpár és az örökbeadó nővel beszélgettek. Inkább nem részletezem, de nagyon szép történet volt. Egy örökbefogadott gyerek is gyerek!


Spermabanktól én irtóznék.


De ha mindenképp szülni akarsz, nincs egy olyan férfi a környezetedben, aki szó szerint "besegítene"? Tudom, hülyén hangzik ez. Nem félrelépésről beszélek. Hanem a párod tudtával, és hogy az illető is tudja miről van szó. Mégis csak jó tudni ki az apja (ezért is nehogy már spermabankból...). Szóval ez olyan elképzelhetetlen dolog lenne?! Magam sem tudom, csak hangosan gondolkodom. ?!?

2011. febr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!