Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, arra h megvegyenek nekem valamit (apróságokra gondolok: telefontok, video játék Vag ha nem veszik meg engedjék hogy én megvegyen. Hogy vegyen rá őket hogy megengedjék hog az ÉN pénzemből vegyem meg azt amit szeretnék?

Figyelt kérdés

Igazából van megtakarított pénzem; több mint 70000 ft amiből megtudnám venni azokat az ''apróságokat mint egy video jatek, vagy tok

De ők azt mondják h most nem (elég jól keresnek)

Azt nem értem hogyha azt a pénzt én jerestem, takarítottam meg akkor miert nem enedik hogy vegyek belőle olyan dolgot amit szeretnék... Ők azt mondják hogy gyűjtsem a pénzt ha karácsonykor szeretnék egy új laptopot, de én laptopot csak úgy veszek hogy csak én használom és nem fogom kitenni közhasználatra az egész családnak. Mondtam nekik ha ki akarják tenni a laptopot (ha megveszem) akkor miért nem vesznek egy új gépet...szerintem úgy lenne korrekt ha karácsonykor ők vennék meg nekem azt amit szeretnék, évközbe meg ha úgy érzem szükségem van valamire akkor azt meg én megvenném magamnak.....



2015. szept. 26. 23:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerinted olyan kisstílűek a jól kereső szüleid akik odaadták neked apránként neked a 70.000 forintodat, hogy megtakarítsd, hogy majd téged fognak behúzni egy laptoppal amin majd közösen Legyen ön Is Milliomosoztok?


Na remélem viccelsz velem.

2015. szept. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Egy laptop nem azon az 5000Ft-on múlik, amibe egy tok kerül. Szóval hétfőn fogod magad bemész a boltba és megveszed. Sose értettem minek kell ehhez engedélyt kérni... Be se kell jelenteni ünnepélyesen, nem kell pezsgőt bontani meg elénekelni a himnuszt se, csak egyszerűen megveszed és kész.
2015. szept. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%
Amúgy remélem ez egy kamu, mert ha az én gyerekem gondolná ezt rólam, ütném ahol érném, na jó, persze, hogy nem ütném ezért, de megkérdezném tőle, hélóka, szerinted az apád vagyok? Na, szerinted kényszerből hoztalak össze? Na, akkor úgy állj hozzám, hogy ha te egy drogos, hontalan alkoholista csöves senki is leszel én akkor is melletted fogok állni, valószínűleg utolsóként amíg bírom szusszal úgyhogy így állj hozzám a közeljövőben.
2015. szept. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell hozzá engedélyt kérni
2015. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Az én kis unokám addig ordít amíg nem kapja meg a dolgot. Esetleg próbáld ki.
2015. szept. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

3-as, ezzel mit akarsz mondani?


Miert kene az engedelyuk? Sulibol is felhivod oket, hogy: 'Szia apa, van 120 forintert kakaoscsiga a bufeben, megvehetem?' Ugyanmar! Eg telefontok nagysagu dolgot meg eszre se vesznek.

2015. szept. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Hacsak nem 12 éves vagy, akkor nem engedélyt kell kérni, hanem telefontokot az eladótól, a boltban. Ha meg a te pénzed, mit keres náluk?
2015. szept. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hála az égnek nem náluk van a pénz.... Amúgy ha megtudnák hogy nem szóltam nekik és úgy megvettem :/ mind1 köszönöm a válaszokat majd megbeszélem velük:)
2015. szept. 27. 08:22
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Azért nem mindegy, hogy kerdezonk 16 vagy 12 éves. Nálunk pl az a szabály, hogy a gyerekem elmondja, mit szeretne, aztán megbeszéljük, hogy mennyi érteleme van. 12 éves, időnként olyan dolgokra vágyik, ami teljesen értelmetlen, így azokat akkor sem veheti meg, ha a saját pénzéből fizetne. A szülő azért van, hogy nevelje a gyereket és ebbe a pénz értékének megtanitasa is bele tartozik.
2015. szept. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
6-os, azt, hogy nekem, szülőként felháborító lenne, ha a gyerekem rólam azt feltételezné, hogy azért adok neki zsebpénzt, hogy azt utána elvegyem a magam javára miközben a gyerek normál esetben nagyjából két emberre számíthat az életében, a szüleire, ők azok akik úgy gondoskodnak róla, akik olyan áldozatot hoznak érte, mint senki más, és akkor úgy beszélni róluk mintha valami szélhámosok lennének. Mélyen sértő, na mindegy.
2015. szept. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!