Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy elfogadják,...

Mit tehetnék, hogy elfogadják, én más vagyok?

Figyelt kérdés

A nővérem 2 évvel idősebb nálam, az a tipikus "népszerű lány". Imádom és az egyik legjobb barátnőm is, de attól már kikészülök, hogy a szüleink (leginkább anya) folyton hozzá hasonlítanak, mintha én nem lennék külön ember.

Pl. hogy miért nem hordok sokszor magassarkút, mikor a tesóm már gimiben is hordott és sokkal csinosabb lennék bennük, int tornacipőben. Vagy hogy hordjak szoknyákat, nőiesebbek, mint a farmer. Anya folyton piszkál, hogy kövér vagyok. Jó, van rajtam egy kicsi, de azért nem vészes. Viszont olyanokat csinál, hogy elmegy vásárolni, hazajön 15 zacskó ruhával, hogy vett nekem pár dolgot és látom, hogy mind kisebb, mint a méretem, ha meg szólok ezért, akkor annyi a válasza, hogy "majd belefogysz".

Nem táncolok a szalagavatón és ezen is cirkusz volt. Apa pl. megvesztegetett, hogy kapok X összeget, ha táncolok és a legszebb ruhát veszi meg nekem (ki tartja meg egyáltalán a szalagavatós ruháját??). Mamáék meg azt mondták, hogy el sem jönnek akkor, hiszen minek...

Nem fogadják el, hogy én nem az a fajta vagyok, aki hajnalban kel azért, hogy sminkeljen, hajat mosson minden reggel és beállítsa azt, plusz 3x öltözzön át, hogy tökéletes legyen a kinézete. Én reggelente nálam már az is "extra", ha valami plusz sminket teszek korrektoron és szempillaspirálon kívül.

Nem igénytelen vagyok, csak szerintem felesleges versenysminkbe hétköznaponként elmenni valahová. Alkalmakra persze kiöltözök, de kényelmetlenül érzem magam a miniruhákban, magassarkúkban.


2015. szept. 28. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Te és a nővéred a két véglet. Egyik szeret nagyon csinosan öltözködni, másik meg egyáltalán nem foglalkozik a külsejével....
2015. szept. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy egyáltalán nem foglalkozom a külsőmmel? :DD

Tornázom, futok, 4 hetente fodrászhoz járok, 3 hetente manikűröshöz. Nem szakadt, agyonmosott cuccokban járok, hanem jó minőségű, szép dolgokban. Szerintem meglepődnél, mennyit költök az öltözködésemre.

Attól, mert szeretem a farmert és a tornacipőket, még nem kell rögtön igénytelennek kikiáltani.

De gratulálok, sikerült megragadnod a lényeget! :D

2015. szept. 28. 19:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer csak megértik majd, hogy Te nem szereted az iskolát kifutónak nézni és csak elfogadják majd... :)

Szerintem sokan nem szeretik -velem együtt- az agyonsminkelt, folyton selfie-ző, magamutogató lányokat. Most nem feltétlen a nővéredről beszélek, nem ismerem. Meglepően sokan nagyon szépek alap sminkben vagy a nélkül is. :) Miattuk ne változz meg! 15/F

2015. szept. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!