Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Mit tehetnék azért, hogy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék azért, hogy a szüleim elfogadják a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Kicsit több, mint fél éve tudatosult bennem, hogy biszexuális vagyok. Egy ideje már sejtettem, azonban sohasem mertem magamnak bevallani főként mások véleményétől tartva. Miután ez megtörtént, egy jó időbe még beletellett, hogy valóban képes legyek elfogadni magam. A barátaim pozitívan reagáltak, így ezen fellelkesülve úgy döntöttem beavatom a szüleimet, azonban ők egyszerűen képtelenek voltak hinni nekem.


Az első eset után azonban nem adtam még fel. Ezidáig ötször próbáltam elfogadtatni velük magam, mind hiába. Egyszerűen képtelenek hinni nekem. Azt állítják, a biszexuálisok nem képesek romantikus vonzalmat érezni a saját nemük iránt, azok a leszbikusok, ami nem lehetek, tekintve, hogy voltam már férfiba szerelmes. Illetve azt, hogy biszexualitásomról egyedül úgy bizonyosodhatnék meg, ha lefeküdnék férfival. Azt is hallottam már tőlük, hogy túl fiatal vagyok, ahhoz, hogy ezzel tisztában legyek, pedig idén töltöm a 18. életévemet. Őszintén, ha az utolsó két reménytelen magyarázkodás nem azért lett volna, hogy találkozhassak egy lánnyal, akit szeretek, inkább beadtam volna a derekamat nekik, ha ezzel nem is lehetek önmagam. Egyszerűen hajthatatlanok. Értelmetlen érveket hoznak fel, egyik okuk üti a másikat, lehetetlen velük értelmesen kommunikálni. Valahogy rávettem őket kétszer, hogy találkozhassak a lánnyal, azonban most úgy tűnik komolyan eltiltanak. A legutóbb abban állapodtunk meg, hogy ha a jegyeim megfelelőek lesznek, akkor randizhatunk, azonban mikor ezt felhoztam édesanyámnak, ellenkezett. Ne tudom, hogy mit tehetnék.


Szeretem a szüleimet, nem akarok hazudni nekik. Viszont a jelenlegi barátnőm hihetetlenül fontos számomra, komolyan nem tudom mit kezdenék nélküle. Kérlek, segítsetek, nem tudom mit tehetnék. Nem értem, miért nem képesek elfogadni engem, és azt, hogy jelenleg így vagyok boldog.



2015. szept. 20. 01:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd hogy elvegyék tőled a barátnőd. Ha nem engednek akkor marad a hazugság. Esetleg keress egy meleg fiút aki hasonló helyzetben van és barátkozz össze vele, kölcsönösen segíthetnétek egymáson kamunbarátkén/barátnőként :)
2015. szept. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekik is kell idő, ezt értsd meg.


Sokkal könnyebb lenne, ha nem próbálnád mindenáron lenyomni a torkukon, amit szemmel láthatóan nem képesek még elfogadni. Kevésbé agresszívan több mindent eléthetnél. Úgy, hogy még hazudnod sem kell. Pl. tudom hogy nektek ez most nehéz, nekem sem könnyű. Nem tudom még, milyen irányban alakul a nemi identitásom (18 évesen még valóban sokminden lehet, akkor is, ha azt hiszed, nagggggyon felnőtt vagy már). De ez a lány nekem most fontos. Szeretném, ha megpróbálnátok nem is elfogadni, de tudomásul venni, hogy ez van. Aztán meglátjuk, hogy alakul tovább. Lehet hogy fél év múlva már másképp gondolom. (Ez a mondat megnyugtatja őket akkor is, ha most ezer százalékig azt hiszed, ez a lány életed szerelme.)

Szóval nem biztos hogy itt és most kell mindent elfogadtatnod. Majd az élet hozza magával a többit.

2015. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Túlpörgöd. Nem kell. Jogod van a szexualitásodhoz, az érzelmeidhez és természetesen a barátnődhöz is. Egyszerűen csak hívd el magatokhoz, legyetek együtt sokat, aludjon ott nálatok, csináljatok programokat. (Hány éves vagy?) Nem kell a szülők előtt csókolózni. Először add el a lányt mint legjobb barátnőt.


Nekem két nagylányom van, és bár mindkettőnek pasija van, az egyik feltűnően sokat lóg a legjobb barátnőjével. Rengeteget alszanak együtt, nyáron kettesben nyaraltak -- lányoknál ez természetes. Nem feltűnő.

2015. szept. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az eltiltásról pedig: nem vagy a szolgájuk!!! Engem is eltiltotta tőlem 25 éve a barátnőmet az anyja. Rettentően sokat szenvedtünk, bujkáltunk, hazudoztunk... Ne hódolj be nekik, nem vagy a tulajdonuk.
2015. szept. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Én öngyilkos is lennék a szüleid helyében, tudni sem akarnék rólad. Ez egy normális embernek nem olyan egyszerű, lehet, téged jól befűzött az a másik csaj, lehet, ő tényleg leszbikus, de te, ha már voltál férfiba is szerelmes, akkor mi a fenétől lett ilyen jó nálad az a csaj??? Az eszem megáll.
2015. szept. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez olyan, mintha divatot csinálnának belőle egyesek, hogy ők homokosok!
2015. szept. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Igazából minden eddigi alkalommal higgadtan, nyugodtan kezdeményeztem a beszélgetést, felnőttek módjára, amiből veszekedés lett. Próbáltam a józan eszükre hatni, hogy beszéljük meg, de mint mondtam, mondvacsinált válaszokat kapok, meg azt a tipikus "Azért nem, mert én azt mondtam." mondatot. Ugyan így az érzelmekkel is próbálkoztam, de semmi.

Persze tényleg nem fogom hagyni, hogy ennyi szétválasszon minket.


Az utolsó előttinek pedig üzenném, hogy nem bírálást kértem. Majd ha esetleg a te gyereked lesz hasonló helyzetben, mert ki tudja, meglátjuk akkor is így vélekednél e. Amúgy, biszexuális vagyok. Bár valamilyen szinte jobban vonzódom a férfiakhoz. De ha nem is lennék az, úgy vélem, a szerelemben nincsenek nemek. Az illető személyiségébe szeretek bele, nem abba, hogy ő most éppen nő vagy férfi. Elérte, hogy beleszeressek. Van ilyen.

2015. szept. 21. 17:29
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha beleszerettél a személyiségébe, akkor barátkozz vele, mint egy nő barátnővel, pláne, ha a férfiakat még jobban is kedveled... Te sem tudod, hogy hányadán állsz.
2015. szept. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem erre kértem tanácsot. :) Ha csak a barátja szeretnék lenni, nem állna fenn ez a helyzet. Nem értem, miért olyan nehéz ezt megérteni. Az, hogy a személyiségébe szerettem bele, még nem jelenti azt, hogy úgy nem vonzódnék hozzá.
2015. szept. 25. 12:35
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor inkább pánszexuális vagy :)
2015. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!