Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondtam a szüleimnek, hogy...

Elmondtam a szüleimnek, hogy meleg vagyok és most gyülőlnek. Mit tehetnék, hogy elfogadják?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve vagyunk együtt a barátommal, eddig titokban tartottuk, de már nem bírtam tovább a „hazudozást”, így két hónapja elmondtuk együtt otthon a dolgot. Nagyon rosszul fogadták. Apám nekem akart jönni. Anyám meg csak sírt. Azóta otthonról is kitettek. Anyával egyszer beszéltem és ő talán hajlandó lenne elfogadni, de apa.... reménytelen. Egyszerűen nem értem. Nagyon fáj, hogy így viselkednek velem. Én szeretem és nem akarom elveszíteni őket, hiszen a szüleim. De teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit tehetnék.
2014. máj. 29. 22:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Az idő megoldja ezt is. Ugyanilyen reakció szokott lenni, ha a lány túl fiatal esik teherbe. Tehát várni kell, amíg feldolgozzák.
2014. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
86%
Szerintem is idővel el fognak téged fogadni.
2014. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Várj még egy kicsit, hátha megnyugszanak. Azt tudod, hogy miért nem szeretik a melegeket? Lehet, még csak nem szoktak hozzá, de majd megbékélnek. Valahogy tudtukra kéne adni, hogy ugyanaz vagy, aki voltál, nem változtál semmit:) Mindenesetre sok szerencsét kívánok a továbbiakban!^~^
2014. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

jezusom! milyen apa az olyan aki azert teszi ki a gyereket, mert homoszexualis? nem tehetsz rola, ne okold magad

szerintem menj el a szuleidhez, beszeld meg apaddal, de anyad is ott legyen, nehogy megverjen veletlenul.

bar ha engem raknanak ki azert, mert "mas" vagyok, korbe rohognek mindenkit, osszepaknek volna, bemutatnek nekik es onnantol kezdve az eletben nem latnanak

2014. máj. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Apa nagyon durván viselkedett... ha abarátom nincs ott komolyan megütött volna. És olyanokat mondott amik nekem iszonyatosan fájnak... hogy én sosem voltam a fia, soha többé nem akar látni... meg olyanokat amiket inkább le sem írnék.
2014. máj. 29. 22:40
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

A férfiak általában rosszabbul fogadják:/

De akkor sincs még minden veszve:)

2014. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ők elégé vallásosak, szerintük ez bűn, tisztátlan és elítélendő dolog. És szégyen a családnak.


Nagyon sokat vívódtam azon, hogy elmondjam-e nekik, mert féltem a reakciójuktól, de ők a szüleim és mindig jó volt a kapcsolatunk (legalábbis én azt hittem). Azt hittem többet számít nekik a fiuk, mint a vallásuk.

2014. máj. 29. 22:48
 8/23 anonim ***** válasza:
67%

Hát azért ismerhetnéd a szüleidet, pl nálunk az van h apám nem fogadná el de anyám igen. Viszont én nem meleg vagyok hanem aszexuális.


Egyébként hány éves vagy mert ha 14 évesen jelentet ezt be akkor a kibukásuk kb érthető ha 20-n v mennyi vagy akkor meg tudhatnák h úgy se fog változni.

Ellenben jobb ha tod h simán kitagadhatnak mert ez erkölcstelen életvitel folytatásnak minősül.


Am nekem semmi bajom a melegekkel 3 haverom is az.

2014. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Elmúltam 18, és az érzéseim már egyáltalán nem fognak megváltozni.


És az cseppet sem érdekel, hogy elveszíthetem az "örökségem", a családomat nem akarom elveszíteni.

2014. máj. 29. 23:12
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Én is féltem a coming outnál, én azt mondtam el, hogy transzszexuális vagyok, fiú testben születtem, de lánynak érzem magam és mellé még a lányokat szeretem, hogy még bonyolultabb legyen.

Biztosra vettem, hogy kitagadnak, de csak sírt anyám egy-két hónapig, azóta eltelt 2 év és teljesen hozzászoktak.

Idővel biztos megbékélnek, amúgy a helyedben apámmal nem állnék szóba többet. Ha csak ennyit jelentsz neki...

2014. máj. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!