Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálhatnék anyummal?

Mit csinálhatnék anyummal?

Figyelt kérdés

Egész családommal nem vagyok jóban.

Mamám, papám már nem él.

Van egy 19 éves bátyám, aki ""csak papíron"" testvérem szinte mert soha nem beszéltem vele, kiskoromban is leszart, illetve most sem vagyok a kedvence, egész nap annyit 'beszélünk' hogy: ''Menj arréb k.v.a a.ny.d, menjel te arréb b.z.i cs.cs.ka.

Semmit nem tudok róla mintha egy idegen lenne akiról csak alap infókat tudok mint név, kor...szóval semmi extrát.

Apukám alkoholista szóval vele sem beszélgetek illetve nem is Magyarországon van, fél évente jön haza..

Anyukámmal sem jó a kapcsolatom, nem vagyunk anya-lány kapcsolatban, inkabb nem tudja mi van velem, mert nem érdeklem, ha kérek suli büfébe kaját rögtön leordít hogy itthonról vigyem a kaját...

De 9 éve parizer, sajt kombót viszek, míg a suliba tele van finomabbnál finomabb dolgokkal a pult.

Minden apróságért ordít, mindennap 5kor kelek hogy eléjrem a buszt, és nagyon fáradt vagyok, hétvégén max.6ig aludhatok, utana ki kell takarítanom az egész házat.

Míg a tesóm hétvégén 11-12ig is aludhat.

Lett egy kiskutyank, és megszoktam kérni hogy vagy 1 órát vigyázzon már rá amíg tanulok (ez kb annyiból áll, hogy leül pl olvasni, és rá-rá pillant a kutyára hogy ne rágjon szét semmit és ilyesmi), ehelyett bezárja hozzám, hisz én akartam kutyát..így soha nem tudok tanulni.

Ha megkérem hogy vegyünk valami ruhát, ami rendszerint kínaikból van, egész elfogadható áron rögtön jön hogy mit képzelek magamról, nem rég kaptam ruhát..

Barátom nem lehet, barátnőimet megválogatja, és aki szimpatikus neki azzal találkozhatok havi 2 órát, parkban, csak ott, és ugy hogy pontosan kell hazaérném, pár perc sem fér bele, mert kint áll az utcavégén és megpofoz (volt már rá példa)

Segítség:/

Mit tehetnék?:/


2015. szept. 29. 21:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
15/L
2015. szept. 29. 21:50
 2/12 anonim válasza:
48%
Húha...hát próbálj meg vele beszélni,hogy nem jó így neked,adjon nagyobb szabadságot!
2015. szept. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1%
Nem túl rózsás a helyzet, de sokminden egymásból következik. Patriarchális családmodellben élsz. Apád ivása lehet az egyik alapvető probléma. Ezáltal kevés a pénz, nem telik büfére, az olcsóbb otthoni kajával kell beérni. Anyádra is több teher hárul emiatt. Ezért kell neked is besegíteni a hétvégi takarítással. A barátkozás korlátozása nehezen viselhető, de téged akar védeni vele. Most nem sokat tudsz tenni. Tudatosítva magadban az okokat elviselhetőbb, és pár év múlva önállósíthatod magad.
2015. szept. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
szegény éhező gyerek csak sajt meg párizsi van a szendvicsébe.... hivja valaki a gyámügyet
2015. szept. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

"Lett egy kiskutyank, és megszoktam kérni hogy vagy 1 órát vigyázzon már rá amíg tanulok (ez kb annyiból áll, hogy leül pl olvasni, és rá-rá pillant a kutyára hogy ne rágjon szét semmit és ilyesmi), ehelyett bezárja hozzám, hisz én akartam kutyát..így soha nem tudok tanulni."


Ha csak rá kell pillantani, akkor miért is nem tudsz tanulni? Mindent ennyire eltúloztál?

2015. szept. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Először is próbáld megbeszélni vele a problémákat. Ha megüt, bántalmaz, kérj segítséget!!!
2015. szept. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%

Komolyan mondom,itt mindenkinek elment az esze?

Egy normális válasz sincs...értő olvasást ajánlanék.


A bátyád egy bunkó paraszt,ne foglalkozz vele,így nem beszélünk a 15 éves húgunkkal, legalábbis normális ember nem.

Azt írod anyukád le se xar,de komoly kérései vannak "rövid pórázon " tart,ami nem is lenne baj ebben a korban, ha meglenne köztetek a normális bizalom,ami elvárható egy anya-lánya kapcsolatban.

Elkésel és megpofoz, ez így nincs rendjén.

Havi 2 óra barátnőzés, eh... vicc.

Kutya ügyben lehetne toleránsabb anyád,tudom milyen egy kiskutya, mindig figyelni kell rá,különben bárminek neki esik egyből.

Fiúkkal még ráérsz.

Mi az,hogy hétvégén nem aludhatsz és ki kell takarítanod a házat?

Anyukád mit csinál?

Mit dolgozik?

Vagy apád azért van külföldön, mert ő tart el titeket kintről?

Közben meg alkoholista?

Kezdem azt hinni,kamu a kérdés...

2015. szept. 30. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Én alapjában véve a szülő mellett vagyok egy 15 éves gyerekkel szemben,de valami itt nem okés...
2015. szept. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Felhívnám az itt kedves válaszolók figyelmét,hogy a gyerek elmondása szerint nem sok szeretet kap otthon,apuka külföldön,anyuka(jó lenne,ha a kérdező kiírná,mit csinál,otthon ül vagy 3 műszakban tolja,bátyó egy paraszt)nem foglalkozik a lányával csak állandóan vegzálja...aztán majd nem kell csodálkozni,ha a Kérdező pár év múlva kirak egy ilyen kérdést:"kihasználnak a férfiak,miért?"( mert azt a szeretet hajtja,amit otthon soha nem kapott meg)vagy:"összejöttem egy 30 éves férfivel,működni fog?"(apakomplexus)


Kérdező!

Adok neked konkrét választ(az egy másik kérdés mennyire lesz hasznos),kérlek válaszold meg a kérdéseim!

2015. szept. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Apukám valóban alkoholista, de tudja hogy van egy családja, így kint dolgozik hogy eltudjon minket tartani:)

Anyukám 4 órában dolgozik.

2015. szept. 30. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!