Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért szedik be...

Egyes szülők miért szedik be a gyerekük majdnem teljes, vagy az egész fizetését?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyennel találkozok, ahol az illető több műszakban tolja, vagy 12 órázik éhbérért, és még azt is elszedi a szülő.

Mert hogy otthon él, és ilyenek, de így még esélyt sem kap arra, hogy félrerakjon magára.

És hogy így még mindig jobb, mint egy albérletben a szülő szerint...


Ez most mire jó? Vagy az ilyen csak fejőstehénnek szüli a gyerekét?

Oké, hogy lehetnek nagy kiadások vagy hitelek, de azért egy dolgozó felnőttnek miért kell leadni a fizetését?



2015. okt. 1. 17:11
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
90%

Azért mert pénzéhes/k*cs*g

Szerintem..

Az ilyen nemigazán foglalkozik a gyerekével (már ha valóban az illetőé az a bizonyos gyerek)

2015. okt. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Bárcsak tudnám. Nekem a fizum 3/4ét kell leadnom. A többi az enyém lehet (LOL). Amiből veszem a bérletet és a maradék kb 10e ftból kell megélnem havonta. Mellette suliba járok. Ha kihagyok ne adj isten egy napot munkából v suliból akkor hallom ahogy a konyhában mondogatja magának halkan hogy ilyen lusta embert.még nem bszott stb. Egy élmény.;d
2015. okt. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Mármint megélhetés = kaja
2015. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem jo. En mikor otthon eltem, a szuleim sosem kertek penzt, csak annyit, hogy berletem /szorakozasom magam alljam. A tobbit arra koltottem, amire akartam, igaz suli mellett dolgoztam mar 17eves koromtol, es nem kerestem tul sokat, havi max 50eFt-ot.
2015. okt. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Nagyszerű... :/ :D

Közvetlen ismerősöm van ilyen helyzetben, az összes fizuját haza kell adnia, aztán ha szeretne venni valamit, úgy kell kikönyörögni az anyjától.

Rettenetesen felháborít ez a dolog. És sok szülő nem is inkább hasznos dolgokra költi ezt a pénzt.

2015. okt. 1. 17:29
 6/29 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk a gyereke 30 éves létére is otthon él, és hazatolja a fizut, idővel meg úgyis csesztetve lesz, hogy "miért élősködik még a szülők nyakán", sajnos ilyennel is találkoztam már.

Nemrég felkeresett anyám, hogy költözzek haza, mert megtudta, hogy munkát váltottam, és jobban keresek - kicsit se büdös azért... :) (ő mellesleg havi 5-600k fizetésből van el, nagyon rám lenne utalva, valóban)

2015. okt. 1. 17:35
 7/29 anonim ***** válasza:
99%
En sem ertem, de meg mindnig ott van az a lehetoseg, hogy hazudjon a gyerek, kevesebb fizetest valljon be, es gyujtson egy darabig majd ahogy tud, lepjen le. Nem is normalis a szulokkel elni felnott korban, en nem birnam.
2015. okt. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Sokan csak azért csinálnak gyereket, hogy legyen aki őket szórakoztatja, meg kvázi "munkaerőként" tekintenek rá. Mindig szidjuk a munkaadókat, de mit várunk egy olyan világban ahol a saját szülő akar kizsákmányolni.
2015. okt. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
23%

Nem értem, mi az akadálya annak, hogy a felnőtt, dolgozó "gyerek" elköltözzön otthonról és eltartsa önmagát, ahelyett, hogy itt sír-rí a gyakorin.

Azt meg kizárt dolognak tartom, hogy félmillás fizetéssel, amit végre magára költhet, valaki még a gyereke pénzére ácsingózzon.

2015. okt. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%
Mert még nem éltél eleget, 9-es. EZekre nincs magyarázat. Csak szomorkodni lehet. Meg költözni.
2015. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!