Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerek az igazi boldogság?

A gyerek az igazi boldogság?

Figyelt kérdés
2015. okt. 1. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Van, akinek a gyerek az. Van, akinek nem.

De mondjuk még az első csoportnak sem árt tudomásul venni, hogy a gyerek a hatalmas boldogság mellett hatalmas mennyiségű gond, fájdalom, aggódás, nehézség stb. is.

2015. okt. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem feltétlenül. MIndenkinek más. Van akinek a gyereke, van aki másban leli meg a boldogságát
2015. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Nekem nem.

Nem is akarok sajátot, nincs türelmem hozzájuk, zavar, hogy mindig a sggemben van, dumál, egy perc nyugtom nincs tőle.


A bébiszittelt gyerekemmel elvagyok, de az a h-k-sz délelőtt bőven elég.

Amikor 7 nap 8 órában szitteltem, azt hittem, kiugrok az ablakon, gyorsan váltottam is kevesebbre, így remek.

2015. okt. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Aki nem szereti a gyerekeket, az minek szül?


Nekem az.

2015. okt. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

"Aki nem szereti a gyerekeket, az minek szül? "


Ez meg hogy jön ide?

2015. okt. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nehéz kérdés. én azt mondom, a gyerek hatalmas nagy boldogság, de nem szabad kinevezni életünk egyetlen, minden hiányát, bugyrát betöltő dologgá se a gyereket, se a szülőséget. Különben könnyen úgy árunk, mint sokan itt gyk-n, hogy még a 40-60-70 éves anyjuk se száll le róluk és hagyja élni a felnőtt gyereke életét.

A gyerek megkoronázza az életet, de más célokat is ki kell tűzzünk magunk elé az életben (sikerek, munkahely-jó karrier, tartalmas élet-klassz könyvek, utazás, színház, mozi, baráti vacsorák, kinek mi jön be..)


És aki háta közepére se kívánna gyereket magának, az is egy teljesértékű irányultság, nem kell térítgetni, meg győzködni. Egyrészt még jó sokára mégiscsak kiderülhet hogy vágyik rá, másrészt meg tényleg vannak olyan karrierek, amikbe sokkal jobban kiteljesedhet az ember ha nem kell felelősséget vállalnia egy családért és ez esetben az a felelősségteljes döntés hogy nem vállal családot kizárólag a társadalmi nyomás hatására.

2015. okt. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Are You Scorpio ***** válasza:
51%

istenments meg egy macskaval is sok gond van :$

van eleg kolok sajat nelkul is, nemelyiket fel tudbam rugni, olyan ostoba :D

2015. okt. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az igazi boldogságot érezni fogod. Azt nem lehet megvenni, nem lehet megcsinálni. A boldogság egy harmonikus állapot, ahol minden tökéletes. Amennyiben túl nagyok az igényeid, akkor nehezen fogod elérni a boldogságot, minél kisebbek annál előbb megkapod. A gyerek, a család is része a boldogságnak, de sokan inkább a nyűgöt látják benne. Tény, hogy a mai világban olyan állapotokat hoztak létre, amelyben inkább tehernek tűnik a gyerek. Viszont a gyerekek nélkül nincsen jövő sem. Sok munkával, felelősséggel, lemondással jár a gyerek, de tudnak örömet is okozni. A boldogság az, amikor mindennel elégedett vagy.
2015. okt. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Nem akarok senkit megsérteni, de nekem a gyerek csak szaporodási szempontokból lényeges. (nem arra célzok) Szerintem is vkinek boldogság, vkinek nem, nekem egy nagy baromság.
2015. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!