Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megakarom változtatni a...

Megakarom változtatni a családi nevemet. Hogy csináljam hogy apám ne tudja meg?

Figyelt kérdés

Már egészen kis korom óta gondolkodok rajta hogy megváltoztatom.

Egyrészt magyarosítani szeretném, másrészt raccsolok és van benne r-betű, másrészt most új életet kezdek és ezzel is szeretném lezárni azt a szakaszt.


Sajnos apámmal sosem volt tökéletes a viszonyom, de tuti kitagadna, meg nem tudná megérteni a dolgot.

Igazából messzire költözünk tőle tehát max úgy tudná meg hogy pl a jövendőbeli unokáinak látná valamilyen hivatalos papírját, vagy már olyan nagyok lesznek hogy tudják a nevüket.

Persze legjobb lenne ez megbeszélni vele, de ilyen miatt nem akarom hogy még jobban megromoljon a viszonyunk.


Volt valaki hasonló helyzetben?

Valami ötlet.



2015. okt. 2. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már lesznek unokák, akkor valószínű házas leszel, felvehetnéd a párod nevét, nem írtad hogy fiú vagy vagy lány, de ma már oda-vissza fel lehet venni a neveket!
2015. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
65%
Inkább ne változtass nevet.Hogy hívnak?
2015. okt. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Inkább magyarítani.


Miért, mi a vezetékneved?

2015. okt. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Igazából szerintem megválaszoltad magadnak :-) mármint a gyerkőceid miatt lebuksz majd hacsak nem tetszik az a variáció hogy a a neved kezdőbetűje +a feleséged vezetékneve pl. P.Horanyi Petra.... így szerintem ki lehet egyezni.De ha arra gondolsz akkor ha elmultal 18 akkor nem kap róla értesítést. Én is gondolkodtam rajta régebben de mire 18lettem már megbékéltem vele. Szerintem meg nem kell tőle félned hogy beszélj vele. Vagy változtasd meg és később mikor úgy gondolod hogy már menne a beszélgetés akkor elmondhatod neki hogy nem tetszik a almadi neved és nem vele van bajod de muszáj volt váltanod mert sok mindenben akadályoz többek közt a kimondásában is. Én megértenem. Szóval hogy tetszik az ötlet? Vagy nem ez volt a kérdés? :D
2015. okt. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

18 eves korod utan azt csinalsz, amit akarsz. Nem ertem mi a kerdes: meg akarod valtoztatni a nevedet es uj eletet kezdeni, vagy az apadnak akarsz megfelelni, akivel allitolag rossz a viszonyod? Hogyan gondoltad amugy kivitelezni, egyszeruen nem mondod meg neki? Gondolod sose derul ki, vagy hogy?


Az lehet a baj, hogy eretlen vagy egy ilyen donteshez. Ha tenyleg az akadalyoz meg a nevvaltoztatasban, hogy 'jaaaaj, mit fog majd gondolni', akkor neked nincs onallo akaratod, es nevet sem kene valtoztatnod.

2015. okt. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem feltétlenül érettség függvénye az, ha az ember a saját apját nem akarja megsérteni azért ezt jobb, ha így látatlanban is tisztázzuk.
2015. okt. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Én azt nem értem, hogy mivel jobb az ha akkor tudja meg, amikor majd az unoka nevével szembesül? Miért nem mondod meg most? Úgy még jobban megsértődik, ha megtudja már évek óta megváltoztattad. De szerintem várjál vele a házasságig, ott majd felvszed a férjed/feleséged vezetéknevét, és apukád sem lesz így annyira mérges rád, ez a jó megoldás.
2015. okt. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7%
Amúgy mi volna az, amiből kitagadna? Örökség? Vagyon? ha sok, nem olyan nagy teher elviselni egy nevet érte.
2015. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nem szakítasz meg Apáddal minden kapcsolatot (és leírtak alapján nem ez a célod), akkor előbb-utóbb szinte biztosan megtudja.


Egyébként érzelmileg érthető, ha ez Neki rosszul esne.

2015. okt. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, a kitagadástól ne félj, mert ahhoz baromi nyomós indokok kellenek, hogy ne örökölhess. Úgy hívják, hogy érdemtelenség, és azt, hogy érdemtelen vagy az apádnak kell bizonyítania bíróság előtt hitelt érdemlően. Érdemtelenség lehet pl ha a gyerek meglopta a szülőjét, vagy mondjuk bántotta/életére tört. De ismétlem, ez nem bemondásra megy.


Ha már itt tartunk, a vezetéknév változtatása sem bemondásra megy. Alaposan meg kell indokolni, és csak kivételes esetben engedélyezi a BM. Az első lehet talán a legerősebb indok, amit felhozhatsz a változtatás mellé indokként, az érzelmi nyafogást én a helyedben kihagynám a kérelemből, mert ennyi erővel az ovis is változtathatna nevet, mert befejezte az ovit, és lezárta egy életszakaszát...


Édesapáddal meg közlöd, hogy ez lesz, aztán majd mond rá valamit. Beszéljétek meg, akár többször is, ha elsőre nagyon mérges.

2015. okt. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!