Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám teljesen reménytelen...

Apám teljesen reménytelen igaz? Hogy lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Apám mindennap részeg, nem bír ki alkohol nélkül egyetlen napot sem. A legrosszabb hogy nem is eszik, csak este amikor már hazajön részegen. Ja és természetesen ha már iszik játékgépezik is. A család pénzét eljátssza, azzal a kijelentéssel, hogy 5 éve azt ő kereste és joga van eljátszani, persze 5 éve egy napot nem dolgozott, anyám tartja el. Én már nem tudok vele beszélgetni, nekem olyan mint egy idegen, a barátaimat 100szor jobban szeretem nála, élünk egy más mellett, amikor én az egyetemre indulok ő máris a kocsma felé veszi az irányt. Egyszerűen már közönyt érzek iránta. Próbáltam többször is a szemébe mondani hogy beteg, kezelésre szorul, de ő csak legyint hogy napi sörözés, ugyan mindenki sörözik. 10.000.000.-forint megtakarítást játszott el! Amikor részegen hazajön rí beleköt mindenkibe, többször a buszsófőrökbe is belekötött már, nem hagy tanulni, én pedig sokat tanultam volna az ösztöndíjak miatt, a jó átlag miatt de még ezt se hagyta. Tulajdonképpen féltem magam, hogy egyszer megölöm. Olyan rossz ilyen állapotba látni, legszívesebben fejbe verném egy üveggel néha. Annyira elviselhetetlen. Már embernek se tartom. Valami állatnak. Amikor meg nincs benne a pia akkor is vegetál. Miatta nem sikerültek 5-re a vizsgáim.
2011. jan. 26. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát, sajnállak. :( Én ugyanezt átéltem...


Neked az lenne a legjobb, hogy amint tudsz, saját életet kezdesz. Gondolom, egyetemista vagy. Próbálj suli mellett munkát vállalni, ösztöndíj, ha sikerül, szociális ösztöndíj, diákhitel... és elmenni kollégiumba, vagy valakik mellé albiba.


Az ő esete azonban nehezebb. Ez már súlyos függőség, és ennél csak rosszabb lesz, ha nem segít neki senki. Jó lenne tudni, okozza-e valami, vagy csak úgy. Szakember segítségére lenne szükség... Próbálj akkor beszélni vele, amikor józan, vagy nincs valaki, akire hallgat?

2011. jan. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A helyzet azért is rossz mert nyugtatókat és antidepresszánsokat is szedd mellé.
2011. jan. 26. 14:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el. Megváltozni már nem fog, csak rosszabb lesz. Tapasztalat. 16L
2011. jan. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
verjétek meg mindig amikor részeg, előbb utóbb rájön majd
2011. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pláne. Ebből ő egyedül nem fog kimászni... Ha érdekel a sorsa, költözz el és próbáld elrángatni szakemberhez, ha nem, akkor csak költözz el.
2011. jan. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell megértened és elfogadnod hogy már régen nincsen apád. Az a valaki aki veletek él és megkeseríti a mindennapjaitokat, eljátssza és elissza a pénzeteket az nem apa, az egy senki. Ebben a tudatban kell onnan amilyen gyorsan csak lehet lelépned, hidd el sokkal jobb lesz az életed még ha nehézségeid is lesznek. Albérlet és kollégium első körben. Édesanyádról nem nagyon írtál, a válás az egyetlen megoldás. Apádon már nem lehet segíteni az alkoholizmus ezen szintjén. Nem szabad hagynotok hogy az ivászatával titeket is tönkre tegyen. Írj privit ha gondolod talán tudnék segíteni 1-2 dologban!
2011. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tetris ***** válasza:

Egy alkoholista soha, semmilyen körülmények között el nem ismerné, hogy függő. Ezek azt hiszik, hogy ők simán abba tudnák hagyni, és hogy amit tesznek, az nem is olyan gáz.

Édesanyád miért ad neki pénzt?

2011. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha már elég idős vagy, hogy egyetemre járjál, akkor húzz el onnan, vagy szorítsd össze a fogaidat és bírd ki amíg tanulsz. "Miatta nem sikerültek 5-re a vizsgáim." - ez baromság, egyetemen ingyenes könyvtár van, menj oda tanulni.
2012. aug. 19. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!