Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ennyire itthon...

Miért kell ennyire itthon tartaniuk?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és amióta elkezdődött a suli, szüleim egyáltalán nem engednek sehova.

Alapjáraton 3ig vagyok suliban, onnan pedig nem haza, hanem vízilabdaedzésre megyek, ami 4-től fél7-ig tart, utána úgy esek haza 7 óra körül, ezek után még neki is állok tanulni. Szüleim kb. 10 percenként ellenőrizgetnek, hogy nem mással vagyok-e elfoglalva.

A lényeg, hogy még hétvégén sem engednek el. Holnap elmentünk volna barátaimmal valahova, de már ettől is eltiltanak. Volt amikor egy osztálytársam áthívott magához (Bp-től 10-15 percre lakik) de rögtön elkezdtek veszekedni, hogy sehova nem megyek se Bp-n belül se kívül. Ha pedig próbálok velük beszélni, hogy nekem is kell szabadidő, rögtön lusta naplopónak neveznek. Ha már itt tartunk. Barátnőmmel is alig tudunk találkozni, maximum csak addig, amíg reggel együtt megyünk. Tegnap este átjött, ma pedig szüleim fél óráig azt vágták a fejemhez, hogy a barátnőm és a barátaim ráérnek érettségi után is, nekem most nem velük kell foglalkoznom.

Százszor elmagyaráztam nekik, hogy én is tudom, ez mennyire fontos, de emiatt nem kéne elhanyagolni a kapcsolataimat. De valahogy nem értik meg, hogy én nem egy robot vagyok, valamikor nekem is élnem kell az életemet.


18/F


2015. okt. 2. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Úgy látszik, a szüleid nagyon be vannak tojva az érettségi miatt, és az a rögeszméjük, hogy akkor lesznek jó eredményeid, ha májusig éjt nappallá téve tanulsz.


Nem tudom, hogyan lehetne ezt megváltoztatni - talán ha a tanáraidat megkérnéd, hogy beszéljenek a szüleiddel? Elmondhatnák nekik, hogy elégedettek az eredményeiddel, és jobb lenne, ha több szabadidőt hagynának neked.

2015. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. 18 vagy, nemsokára felnőtt leszel. Ha most nem állsz ki magadért, később sem fogsz, és nagyjából szüleiddel együtt fogsz megöregedni, mert beléjük csontosodik az állandó irányítás.
2015. okt. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom a vízilabdázni is azért jársz mert szereted,akkor gondolom kikapcsolt,tehát a napi kikapcsolódásod megvan.Ha nem akkor ritkítsd az edzéseket,így több szabadidőd marad.
2015. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most jól értem, minden hétköznap este 7-kor érsz haza? Persze, hogy ki vannak akadva a szüleid, úgy kb. már lehetetéen este normálisan tanulni, mikor meg lenne időd, te mászkálnál el.
2015. okt. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!