Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vega akarok lenni, hogyan...

Vega akarok lenni, hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés

Nos, már régóta gondolkozom azon, hogy vega leszek, leginkább az állatok miatt. De hogyan kezdjem el? Gondolom nem jó hirtelen egyszerre megvonni mindent magamtól.

A barátom szerint hülyeség ez az egész vegetáriánus étrend, mert majd akkor előbb meghalok, mert, hogy nem jut majd a szervezetembe elég vas meg fehérje meg vitamin. És, hogy a szója nem egészséges. Ez igaz? Mondjuk szerintem hülyeség, mert akkor már rengeteg ember meghalt volna...

Szóval akkor tud nekem valaki segíteni, hogy hogyan kezdjem el?



2015. febr. 19. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
A szója fitoösztrogén. Szóval nem, nem egészséges.
2015. febr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
40%
Nem a fehérje a gond, hanem a B12-vitamin, cink és jód bevitel. Hát az USA-ban előfordul olyan, hogy a 2-3 éveseknek a szója tápszertől melle nőtt. Fiatalabb korban problémásabb, mert érzékenyebbek a hormon bevitelre.
2015. febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
24 vagyok. akkor szóját nem eszek, mert nem akarok még nagyobb melleket xDD
2015. febr. 19. 12:33
 4/16 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

"Szóval akkor tud nekem valaki segíteni, hogy hogyan kezdjem el?"


Roppant egyszerű. Abbahagyod az állati eredetű ételek fogyasztását (ne feledkezz meg a gumicukorról és a zselés szaloncukorról sem!), kidobod a bőrkabátodat, megnézed, miből van a cipőd-szandálod, ha bőrből, szintén kuka. Vonatkozik ez minden egyéb állati eredetű használati tárgyadra is (moher pulcsi, gyapjú sapka stb.) És máris vega lettél.

2015. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Egyszerűen abbahagyod a húsételek fogyasztását. Kicsit káosz lesz eleinte, (nekem az volt, nem tudtam hogy mi a fenét főzzek ami laktató és hús nélküli, mert a megszokott ízeket kerestem). Aztán kitapasztalod, hogy mi mivel finom, mivel helyettesíthető, új recepteket fedezel fel és ennyi. Figyelj a változatosságra és kész, nem kell ebből túl nagy ügyet csinálni.

Szóját is ehetsz mértékkel, havi 1x egy szójapörkölt miatt nem nő két fejed, és kapható bio is. A GM dolgokat amúgy is kerülni kell. Mindig olvasd el a cimkét, hanyagold a készételeket. Szerintem a táplálkozás más terein is sokkal tudatosabbá lehet válni (cukor, tartósítószerek, színezékek elkerülése) ha odafigyel az ember.

Egyébként én nem voltam éhesebb a vega étrendre térés után sem, mint sokan rémítgetnek vele, illetve nem fogytam vagy ilyesmi.

A nosalty vagy más receptoldalak százával tartalmaznak vega recepteket.

Sok sikert!

2015. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
84%
Én sose értettem, mit jönnek nekem azzal a hülye szójával, ha megemlítem hogy vega vagyok. :D Ezek azt képzelik, hogy aki vega az rögtön szójával tömi magát? :D
2015. febr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
21%

A vegetarianizmus a mai világunkban csak egy deviáns viselkedésforma. Az élővilágban azok az élőlények, akik nem esznek húst, azok prédaállatok.

Úgyhogy ha a józanész egy szikrája megmaradt benned, akkor sehogy se kezd el.

2015. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
92%
Jesszus, már megint meg szakérti a témát egy "csúcsragadozó" :D :D :D
2015. febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan szokj le a húsról.. Szóval ezt úgy értsd, hogy ne csináld azt, hogy hirtelen gondolsz egyet, és onnantól nem eszel húst.

Minden nap egyre kevesebb húst egyél, és majd 2-3 hét múlva már hagyd abba a fogyasztását. Én legalábbis így csináltam, és semmi bajom nem lett tőle, pedig 13 éves vagyok/voltam.:D

2015. febr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
45%
Ha vega akarsz lenni?Ne egyél húst.(!)
2015. márc. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!