Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adsz a gyerekednek zsebpénz?...

Adsz a gyerekednek zsebpénz? Havonta? Mennyit? Mennyi idős?

Figyelt kérdés
mire költi el?

2015. okt. 4. 14:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
52%

Mi van, divat lett a zsebpenzses kerdesekbol??


Nem kaptam sosem.

2015. okt. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
38%
Nem. Semmikor. Semennyit. Sehány. Semmire.
2015. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
93%
Én kaptam és megtanítottak a pénzzel gazdálkodni. Ha semmire nem kívánod tanítani, akkor semmi értelme, mert csak elkölti. Ha megtanítod, hogy a sok kicsi összegyűjtéséből nagyobb dolgokat vehet, akkor nem lesz olyan hülye, mint a sok devizás volt.
2015. okt. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
70%

Igen. Nem, hetente. 1 eurot. 11 eves.


Amire akarja.


En is kaptam gyerekkoromban, a penzugyi neveles fontos eszkozenek tartom.

2015. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
Még nagyon kicsi, de annak ellenére, hogy én magam nem kaptam, úgy tervezem, hogy neki adok majd. Pontos összeget így nem tudok írni, de nyilván életkoronként más összeget kapna. Nyitnék neki egy perselyt, vagy folyószámlát is, ahova lehet gyűjtögetni esetleg nagyszülőktől kapott pénzt. Szerintem fontos, hogy megtanulja időben, hogyan bánjon a pénzzel, hogyan rakjon félre, hogy később ne azt gondolja, az ATM alanyi jogon osztja a tízezreseket.
2015. okt. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
16 éves vagyok, minden hónapban kapok 10 ezer forintot. Ha nem költöm el, akkor gyűjtöm, de legtöbbször könyveket veszek. Nagyon ritkán elmegyek moziba vagy ruhát vásárolni, ilyenkor kölcsön szoktam kérni a szüleimtől.
2015. okt. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
83%
Még szerencsére nekünk nagyon messze van ez a fajta dilemma (4 éves a kisfiunk), DE! Amiben már teljesen biztos vagyok, hogy nem fogok neki hatalmas összegeket adni. Persze a reggelire adni fogok Neki minden nap, de hetente maximum (csak a mai viszonylathoz nézve) 1.000 Ft. Azért egy kicsit elszállásnak érzem a 10 000 havi zsebpénzt, ha még utána mozira és egyéb szórakozásaira (amire egyébként kapja a zsebpénzt) még kölcsön kérjen.
2015. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
En pl bufebe kapok penzt elkolteni es azt is megtanultam, hogyha nem koltom el az osszeset cukorkara es sutire, akkor osszegyujtve vehetek belole sokkal jobb dolgokat. Kb ket naponta kapok otszaz forintot
2015. okt. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Havonta egy 10-es és 12 éves, de ebből kell minden hülyeségét állnia. Csak azt vesszük meg amire szüksége van, de ha pl akar egy 100 ezres új telefont akkor azt a zsebpénzéből kell összespórolnia.
2015. okt. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

nincs meg gyerekem, de ha majd lesz, szeretnek neki adni zsebpenzt, mert 1. : tenyleg hasznos tanitasi mod 2. en is kaptam,es jo volt, hogy van egy kis sajatom is.


nagyon kicsi koromtol fogva ( kb 4 eves koromtol) anyumtol kapott kis rozsaszin perselyben gyujtottem az 1-2-5 -10 forintosokat, amiket anyu kesobb papirpenzre valtott, igy folytatva a gyujtogetest. kesobb az unnepekre ( sznap, nevnap, karacsony, husvet) -ra kapott penzeket is ehhez tettem hozza, vettem egy eleg komoly erteku szintetizatort is belole.

nem kell a gyereknek heti / havi szinten 10 ezreket adni, de azokat se ertem, akik a 12-15 eves gyerekeiktol azt varjak, hogy gyujtsenek ossze sajat telefonra / laptopra ugy, hogy kapnak heti 100forintot.

2015. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!