Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te szoktál a gyerekednek...

Te szoktál a gyerekednek pénzt adni cigarettára? És ha igen, milyen időközönként?

Figyelt kérdés

2015. okt. 3. 13:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Amit nem támogatok, arra nem adok pénzt. Mondjuk mi nem dohányzunk, mert volt a párom családjában olyan, akit a tüdőrák vitt el, nem szeretném, ha a gyerekem is így járna.
2015. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%
Na a minta szülő... :D
2015. okt. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Nekem adnak, jó nem úgy h "na fiam itt egy ezres menj és vegyél magadnak egy doboz cigit" hanem adnak zsebpénzt vagy bulira stb tudják h abból veszek úgy is cigit is...

Ennyi.

2015. okt. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Honnan tudod, 1-es, hogy mit vesz a zsebpénzéből?

Szerintem ez így nem életszerű, vagy rendszeres zsebpénz van a családokban, vagy időnként kér pénzt a gyerek, aztán vagy beszámol, mit vett belőle, vagy nem. Ha bagózni akar, úgyis megoldja.

2015. okt. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem örülnék neki,ha cigizne,de inkább tudjak róla mint titkolja.
2015. okt. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 H_Vivien ***** válasza:
51%
Méhkast feszegetsz :D Itt mindenki az egészség mintapéldánya, egy csepp alkohol sem, egy slukk cigi sem, se kávé, se csoki, csak szigorúan biokaja, biozöldség, biolevegő stb. Pffff :D Attól függ mennyi idös a gyermeked. Ha már nagy, akkor úgysem tudod megaladályozni, hogy vegyen. Venni fog. Nekem fiam van, 15 hónapos, de, ha felnő, és úgy dönt, hogy dohányozni akar, inkább én adok rá pénzt neki, minthogy lopjon vagy más forrásból szerezzen. Persze nyilván nem 10 évesen és én is meg fogom próbálni elmagyarázni Neki, hogy káros, és nem kellene, de inkább tudjak róla, hiszen úgyis ki fogja próbálni, ha máshogy nem, mástól kér. Támogatni akarom, nem hazugságra nevelni, hiszen, azt mondják, aki tiltva nevel, hazugságra nevel.
2015. okt. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Egyes vagyok.


Én nem tiltom, csaknem adok rá pénzt. A kettő nem ugyan az.


Jó, nyilván ha bulizni megy akkor nem lehet tudni, de nem is adnék neki annyit, hogy bőven fussa még cigire is. De az nem olyan azért, mint amikor minden nap szívni akar többet. Meg nem mindegy, hogy hány éves gyerekről beszélünk.

2015. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Ja meg a másik, hogy egy 15 éves vagy az alatti gyerek azért ne a napi bagójára kéregessen a szülőtől pénzt. Ha elmúlt 16 akkor meg van diákmunka, elmehet megkeresni az árát, mint ahogy oly sokan teszik, nem egyből a lopásra meg "más forrásra" kéne gondolni.
2015. okt. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%
Az tény, hogy nem mindegy, hány éves a gyerek, 14-15 évesnek azért normális családban nem dobálnak heti 5-10 ezreket zsebpénznek.:-) Viszont tényleg meg tudja oldani a későbbiekben, ha akarja, a másik, hogy sokan huszonévesen is még otthonról kapnak pénzt (továbbtanulás esetén főleg), nem lehet nyomon követni, hogy az mire megy.
2015. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
59%

Ugyan már kilences, nem vagy vicces, a kettő közel sem egy kategória, de ha szerinted igen, akkor elég nagy gondok vannak veled.


Amúgy én nem adnék neki pénzt kimondottan cigire, de úgysem tudnám beszabályozni, hogy mire költse a kapott pénzét...Én középiskolásként inkább nem tízóraiztam pár napig, csak hogy legyen pénzem cigire.

2015. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!