Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha lehetőségetek lenne kifizet...

Ha lehetőségetek lenne kifizetnétek a szüleiteknek azt a pénzt amennyibe került az hogy felneveltek titeket?

Figyelt kérdés
Én most vagyok 24 éves. Ha 18 éves korig nézem akkor évente 1 milliót számolok hozzávetőlegesen. Ez 18 millió. Kaptam 4.5 milliót. Kb. 22,5 millió a végösszeg.
2015. okt. 4. 22:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Sose lesz annyi pénzem :(. Lottóötös esetén viszont biztos adnék minden családtagnak.
2015. okt. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%

Milyen szülő lenne az, amelyik ilyen cím alatt elfogadná?

Ne érezd úgy, hogy vissza kell fizetned. Hidd el, a legjobban úgy tudod visszafizetni nekik, ha felhívod őket, beszélgetsz velük, meglátogatod őket, segítesz nekik néha a ház körül, elviszed nekik az unokájukat, tanácsot kérsz tőlük, beszámolsz nekik a dolgaidról, ...és még sorolhatnám: Egy szóval az életük része maradsz és ők is a tiedé. Elmondod nekik, mennyire hálás vagy nekik és ha olyanokat mondasz nekik, hogy érted már, mért mondták azt....vagy belátod, hogy igazuk volt, amikor tini voltál,...vagy azt, amit tőlük tanultál átadod a gyerekeidnek...ezek az igazán szívmelengető dolgok számukra. Az, ahogy látják, hogy boldogulsz, boldog vagy, jó ember lettél, ez nekik már visszafizetés. Megérte veled éjfélig matekozni minden hétfőn:D

24 évesen valami hasonlót gondoltam én is. Akkor jöttem ki külföldre és aputól kértem pénzt, hogy ki tudjak jönni. És mondtam neki, hogy visszafizetem. Ő mondta, hogy nem, csak boldoguljak neki már az elég. Akkor is vissza akartam fizetni. Mikor egy év múlva hazalátogattam, vissza akartam adni, de mikor az arcára néztem értettem meg, hogy nem kell, hogy miért nem kell, és hogy én ugyanígy éreznék, ha az én gyerekemről lenne szó. Most már mint szülő pláne értem.

Soha nem ilyen címszóval fizetnék nekik. Ez olyan, mintha az orruk alá dörgölném, hogy ne szóljanak egy szót se, hogy mennyibe kerültem, mert kifizettem.

Minden évben, ahogy hazamegyek, azzal fizetem meg, hogy felneveltek, hogy próbálok kedvükben járni, meghallgatni őket, elmesélni nekik a dolgaimat, elmenni együtt valahova, unokákat rájuk bízni. Jó látni az örömöt az arcukon, remélem majd az én gyerekeim is felhívnak és megtisztelnek a bizalmukkal, ha már kirepülnek. Én csak ezt szeretném viszont kapni, hogy néha-néha rám nézzenek....mert ezért neveljük őket, vagy nem?:D Hogy legyen akit szerethetünk és legyen, aki viszont szeressen bennünket.

2015. okt. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nem kifizetni kell, hanem a saját gyerekedet felnevelni.

Illetve, ha szükségük lesz rá, akkor segíteni a szüleidnek.

2015. okt. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Kizárt, nem azért vállaltak... ha ezt mégis az orrom alá dörgölnék, akkor szóba sem állnék velük, mert nem szerettek igazán.


Én el sem fogadnám a leendő gyerekemtől.

2015. okt. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Nem.

Mivel már van gyerekem, én soha de soha nem fogom rajta számonkérni a belefektetett energiámat, pénzt, időt, stb. Még meg is sértődnék, ha felajánlaná, ez olyan, mintha valami üzletet kötöttünk volna, aminek most járt le a fizetési határideje... Akkor ezután már nem is akarja majd tartani a kapcsolatot? Mintha lezárna egy korszak végét... Te jó ég. Nem azért szültem, hogy a befektetett pénzt majd egyszer visszakapom!? Áhh, nagyon abszurd.


Ha neked lesz gyereked, visszavárod majd a befektetett pénzt?

2015. okt. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Miert penzben merik a szeretetet, odaadast es torodest?


Nekem ilyen eszembe se jutott meg sosem, de persze, ha annyim lesz tamogatom oket (iletve joval hamarabb).

2015. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi alapján számoltál, de ennél sokkal többet költ a gyerekére a szülő. És azt nem is lehet számszerűsíteni, ami érzelmi alap. Szeretet, odafigyelés, önfeláldozás, lemondás, törődés, sírás, nevetés és stb...
2015. okt. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

nem

de természetesen ha szükséges támogatnám a anyámat

inkább a gyerekeimre fordítanám

2015. okt. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt a 4,5 milliót, amit adtak, gondolom arra, hogy elindulj az életben, azt, ha tehetném, akkor visszafizetném, ha elfogadnák, vagy támogatnám őket, amikor rászorulnak.

Neked nagyon jó emberek lehetnek a szüleid, becsüld meg őket. Ritka, emberek, akik így támogatják a gyereküket, gyerekeiket.

2015. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem tudnám elképzelni ezt a szituációt. 22 éves vagyok, még itthon élek, számoljunk akkor 22 millióval. Nyerek a lottón, berakom a pénzt egy sporttáskába, vasárnapi ebéd után meg ünnepélyes keretek között átadom, vagy hogy? Én nem fizetném ki. Ha lottónyertes lennék, természetesen adnék nekik egy csomó pénzt, de ugyangy adnék a nagyszüleimnek és a tesóimnak is. Nem azért, mert felneveltek. Egy szülő nem azért neveli fel a gyerekét, mert később anyagi hasznot remél rajta - hangsúlyozom, szülő szót használtam itt, és aki azért szaporodik, hogy aztán tartsa a markát, az nem szülő a szememben, hanem selejt.

Szóval ha megengedhetném magamnak, persze támogatnám őket, de biztosan nem olyan keretek között, amit felvázoltál.

2015. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!