Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kulfoldi allampolgartol valo...

Kulfoldi allampolgartol valo valas ill. Gyermek elhelyezes, hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a dolog, de probalom erthetoen leirni. Papiron meg mindig ferjem akivel mar kulon haztartasban elunk mindketten ketto eve. Nos azert vartam tobb mimt ket evet a valas inditasaval mert van egy kozos gyermekunk aki 5 eves. Mivel az exem kulfoldi allampolgar eddig feltem beadni a valo keresetet mert tartottam attol, hogy ha minden hetvegen vagy masodik hetvegen elviszi a gyermekunket akkor kiszokik vele kulfoldre, ha elindul a valas akkor mennyi az eselye, hogy csak a felugyeletemben talalkozhatnak? Soha nem neveltem a kicsit az apja ellen sot... de tarthatatlannak tartom ezt az allapotot melyben folyton fenyeget szoval es valotlan dolgokat allit, pl nem engedem latni a gyermeket (amikor tudunk talalkozunk, sokszor lemondja mert "bizniszel" ki tudja mit.

Mit tud tenni igy, hogy a kicsi nalam van? Tobbszor megfenyegetett mostanaban, hogy ram hivja a rendoroket bar ezt ketlem mivel ugye kulfoldi es papiron levo hazassagunk megszunne akkor felo, hogy kitoloncolnak. Ha elvalunk vissza fogjak kuldeni a sajat orszagaba? Itt nem dolgozik iskolaval mar vegzett, vagy a kozos gyermekunk miatt maradhat? Kb egy honapja kerte, hogy jelentsem be a lakhelyemre hagy inditsa el a 10 eves ittartozkodasi engedelyet mert magyar utlevelet szeretne, mikor kozoltem, hogy nem akkor kattant es azota fenyeget. Felek tole....

Kerlek normalis tanacsokat irjatok igy is a padlon vagyok miatta.

Koszi



2015. okt. 16. 11:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hol hazasodtatok? Ha Magyarországon, akkor itt is kell elvalni, a magyar jogrendszer a mervadő. Gyermekelhelyezesnel szinten. Ha félsz, akkor sürgős, ideiglenes gyermekelhelyezest kérj, megemlitve hogy félsz attól, a gyereket külföldre viszi. Van a gyereknek utlevele?
2015. okt. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

A legutolso kozos lakohely szerinti birosagon beadod a valokeresetet arra hivatkozva hogy "a kapcsolat a felek kozott vegleg es visszavonhatatlanul megromlott, helyreallitasara esely nincs", es beleirod azt is (kotelezoen) hogy ekkor es ekkor az eletkozossegetek megszunt, utolso kozos lakohelyetek ez es ez.


Innentol pedig varsz. Mivel van kiskoru gyerek kotelezoen lesz legalabb egy bekelteto targyalas. Be fogjak idezni, ha nem jelenik meg elnapoljak, aztan megint beidezik stb, eltart egy darabig, de elobbutobb ki fogjak mondani a valast.

2015. okt. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%
Milyen állampolgár? Nigériai?
2015. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
Azonnal kezdj el minden kettőtök zajló beszélgetést, találkozást rögzíteni, sms-eket, maileket menteni. Jól fog jönni a tárgyaláson.
2015. okt. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Tényleg nem mindegy hogy milyen állampolgár.Illetve ennyire kusza ügyben ügyvéddel kéne konzultálni.

Esetleg feljelenteni idegenrendészeten,h gyerekrablással fenyeget hogyha elválsz tőle?

Amúgy van olyan láthatás, hogy a családsegítőben történik a családsegítősök felügyelete alatt, és akkor nem kell aggódnod hogy elviszi. Ezt kéne valahogy kieszközölni, de tényleg kérdezz meg jogászt, nagyon észnél kell lenni meg kellenek tanúk stb... jól szervezd meg.

2015. okt. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

SMS, email, levél, telefonhívás rögzítése -teljesen felesleges, ezek egyike sem számít bizonyiteknak, ha a másik fél nem ad rá felhatalmazást.

Feljelenteni meg nem kellene, ugyanis a hamis vádat Igen komolyan büntetik.

Tessék bemenet a bíróságra, ott beadni a valopert a gyermekelhelyezessel és hivatkozva arra, hogy mivel külföldi állampolgár, félsz, hogy esetleg külföldre viszi a gyereket az engedélyek nélkül, sürgős, soron kívüli ideiglenes elhelyezést kérni. Ez pár nap. Ha meg van, onnantól akkor láthatja a gyereket, ami az ideiglenes ítéletben szerepel. Felügyelő láthatatlan rendkívül ritkán ítélnek meg, a felek hogy Elvis indoknak kevés. Nem válaszoltál még, van útlevelet a gyereknek?

2015. okt. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat!

Nincs utlevele a kicsinek pont ezert nem is csinaltattam mikor kerte a draga exem aki egyebkent kameruni... es pont az utolso valaszado altal mondott dolgok miatt nem mertem meg belefogni a valasba. Tehat nem eleg nyomos indok az, hogy megszokhet a kicsivel... ha ez nem eleg nyomos indok a felugyelet kisereteben torteno lathatasnak akkor vajon mi az... eleg elszomorito, mikor egy ilyen ember aki azzal fenyeget, hogy elvagja a torkom lathatast kaphat egyaltalan. Sokszor gondolkoztam, hogy beszolok konzulhoz, hogy mar nem elunk egyutt es a valast fontolgatom... mert anno mikor osszehazasodtunk rendszeresen kijottek ellenorizni, hogy egyutt elunk e... azt hiszem kovetelmeny a kozos lakcim es ezrrt is van berezelve

2015. okt. 16. 13:58
 8/17 A kérdező kommentje:
Ps. Egyebkent nem lenne hamis vad ha feljelentenem azzal, hogy fenyegetozik, hogy elviszi a kisfiunkat kulfoldre... o surun utazgat semmibe se kerul neki egy lathatas alkalmaval szemelyit csinaltatni es elvinni a gyermeket....
2015. okt. 16. 14:02
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

kamerun?? Nem volt magyar pasi a keruletetekben??

Komolyan nem ertem kamerun

2015. okt. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Lenyegtelen baratnom volt ferje magyar es megis megtortent, hogy lelepett a gyerekukkel. Ket het utan kerultek elo... szoval konyorgom koncentraljunk a kerdeseimre ne erre nem azert irtam le, hogy errol beszelgessunk. Kulonben sok mix part ismerek akik jol elvannak bekeben boldogsagban. En kifogtam a legaljat, tanultam belole ;)
2015. okt. 16. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!