Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mégis milyen viselkedés?

Ez mégis milyen viselkedés?

Figyelt kérdés

Anyukám már meghalt, így az alkoholfüggő apámmal élek.

18 éves vagyok, apám pedig tagadja,hogy ő alkoholista lenne.

Nagyon sokszor agresszív, veréssel illetve a megölésemmel is fenyegetett már, a "dögölj meg" és a "többet ne gyere haza" mind "kötőszó", tehát gyakran hallom.

Újra és újra rosszul esik, de egyenlőre nem tudok lelépni.

Viszont ha elmegyek itthonról sosem szólok, ha éppen látja,hogy indulok, és megkérdezi, hová megyek akkor is csak annyit mondok,hogy a dolgomra.(rendszerint beéri ezzel a válasszal)

Viszont ha nem megyek haza reggelig, akkor azonnal kerestet másnap, rögtön hív telefonon, aztán ha hazamentem kedvesen jön, és mondja,hogy legközelebb hívjam fel mert ő ideges ilyenkor.

Volt,hogy a rendőrök szóltak,hogy otthon keresnek (több mint 1 hétre lementem a Balatonra,nem szóltam, a telefont meg nem veszem fel neki)


Aztán újra és újra elküld a pokolba is, tehát sosincs változás.

Nem értem ezt azt embert, mire fel viselkedik így?Ennyire tönkretette már magát, hogy néha még egy épelméjű ember szól belőle, aztán úrrá lesz az alkohol, és ismét az agy sötétebbik fele veszi át az irányítást?


2015. okt. 16. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Álljmegna, az azért mégse annyira normális viselkedés tőled, hogy eltűnsz napokra. Gondolom nem lett volna nehéz benyögni, hogy elmentem a balatonra/rózsihoz/tokmindegy, egy hét mulva jövök, s akkor meg van oldva, nem kerestet rendőrséggel, nem hív telefonon.

Gondolom őt is megviselte anyukád halála, ahogy téged is, nem jobb volna ha javítanátok a viszonyon s nem egymást szúrkálnátok oda-vissza? Ha annyira azt akarná, hogy ne menj haza nem kerestetne, nem?

2015. okt. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

a kommunikáció nagyon fontos

felnött ember vagy nem tünhetsz el egy hétre szó nélkül mint egy durcás kiskamasz

nem büntetheted ezzel már te is beláthatnád hogy ez veszélyes játék

valakinek éreten kel viselkednie legyél te az és hagy fel a kamasz hisztivel

mond el hova mész, ha józan nugyotan mond el neki menyire zavar mikor iszik, hivad el páros programokra addig se iszik és nem egy nyakán maradt gyereket látna bened

2015. okt. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Ez milyen viselkedés? Mármint a tiédre gondolsz? Megmondom...szörnyú!!!

Gondolom apádat is megviselte anyád halála, neki sem lehetett könnyú, ráadásul te is ráteszel egy jó nagy lapáttal. Így nem lehet viselkedni, és ezt rád értem, nem apádra. Mi a hogy nem szólsz mikor elmész otthonról, meg ha kérdi hova akkor csak annyit nyögsz oda, hogy dolgodra?? Az eltúnésekről, telefon nem felvevésről már nem is beszélve.

Neked is sokat kéne változtatnod a hozzáállásodon!

2015. okt. 17. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindenféle kommunikációt kerülök vele, csak akkor szólok hozzá ha muszáj, és ha eltudnék menni itthonról, addig vissza se jönnék amíg meg nem hal.

Sajnálom,hogy nem érthető,hogy ő milyen ember.

Majd ha a gyászra hivatkozva azt kívánja valamelyik szülőd,hogy dögölj meg akkor beszélhetünk.De aki ezt elfogadja ,hogy így "gyászol" annak irigylem a tűrőképességét.

A másik meg,hogy fel sem fogja a dolgokat, 1-2 napig emlékszik dolgokra.

Nem kell meghatódni,hogy mégis csak mintaszülő, mert keres...ettől még agresszív, buta és bunkó.

(A Balatonos esetnél is észrevehette volna,hogy alig van itthon ruhám, és némi logikával kikövetkeztethetné, hogy talán amiért olyan jó a családi hangulat, azért nem vagyok itt)

2015. okt. 17. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Kérdés ez egyáltalán? Gyakorlatilag leírtad a választ mindkettőtök viselkedésére.

Ha te nem akarsz változtatni a dolgokon, akkor gyakorlatilag azért írtad ki a kérdést, mert azt vártad, hogy majd itt mindenki helyesel és a te pártodra áll? És azzal mit érsz el?

2015. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én értem milyen ember, az én apám is iszik (mondjuk odáig nem jutott el, hogy azt mondja haljak meg soha, de egyébbel b._szogatott minden egyes áldott nap míg otthon éltem), mondjuk én ha láttam, hogy piás akkor elkerültem a házban és jobbnak láttam nem konfrontálódni vele, talán azért maradt meg a minimális "jó" viszony köztünk. Úgy gondolom minden kapcsolat kettőn áll, soha nem csak az egyik a hibás. Ő ordít, te visszaordítasz, nem jó ez így. Beszélgettek édesanyádról? Hátha ő a közös hang?

Értem én, hogy utálatos amikor iszik, ki nem az? S ha nap mint nap látod megelégeled, de gondolom te is tudod az alkoholizmus betegség, és nagyon nehéz kilábalni belőle, s nem az a megoldás rá, hogy ordítoztok egymással. Persze nem a te dolgod megoldani, mert ő a felnőtt(ebb), de egy józan pillanatában elmondhatnád neki, hogy téged bánt amikor iszik, vagy szeretnéd javítani a kapcsolatot vele.

Ne mondj olyant, hogy ülnél távol amíg meghal, ez nagyon szomorú. Hidd el amikor nem kerülsz elő megszólal benne az apukád, és azért kerestet, másképp észre se venné. 18 éves vagy, megmondhatta volna, hogy pakolj s menj, de nem tette, mert ha nem is mutatja biztosan szeret. Egy kicsit kell engedj te is, igazán minimális elmondani hová méssz. Ha már így alakult, hogy ketten maradtatok próbàlj meg nyitni felé s legalább javítani a viszonyotokon, annyi baj van az életben, s legtöbbször az ember csak a szüleire számíthat.

2015. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!