Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenbe beleszóló nagyi....

Mindenbe beleszóló nagyi. Kíméletes leépítés, vagy határozott elutasítás?

Figyelt kérdés

Az élő fába is beleköt.

A baba előtt az volt, hogy minek költünk vagyonokat babadolgokra, miért külföldről rendelek, minek ennyi babaruha, miért kell Stokke babakocsi, mikor ő tud szerezni nekem ingyen nagyon jót. Utána jött az, hogy miért magánkórházba járok.

Hazajöttünk, most hallgatom azt, hogy miért van a baba külön szobában, miért járkálok el mellőle, mikor mellettem lenne a helye, miért nem kelek fel hozzá éjszaka.

Komolyan, már gyomoridegem van, ha szól a csengő, vagy a telefon.

Fiatalok vagyunk, igen. De ettől még lehetünk jó szülők attól függetlenül, hogy nem az ő tanácsait követjük. Pl. ha bizonytalan vagyok valamivel kapcsolatban, akkor megkérdezem a párom anyukáját, vagy a nagymamámat, mert ők tényleg segíteni szeretnének.

Próbáltam azt, hogy nem reagáltam, hátha befejezi. Hatástalan volt.

Régen sem volt éppen felhőtlen a kapcsolatunk, de most érzem, hogy ez sok.


2015. okt. 18. 11:12
 1/7 A kérdező kommentje:
És közben tudom, hogy nem ártani szeretne, de képtelen elfogadni azt, hogy változtak a régebbi nézetek, vagy én nem gondolom, hogy a tápszer akkora gond lenne, esetleg attól sem leszek rosszul, ha valaki szeretné megfogni a picit.
2015. okt. 18. 11:13
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

Ha vele egy lakásban élsz - mert a kérdésedböl ez derül ki -, akkor azért érthetö, ha beleszól.


Ugyanis ha vagyonokat költesz babaruhára/kocsira, stb. akkor joggal várhatná el, hogy ne az ö nyakán éljetek.

2015. okt. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Saját házunk van.
2015. okt. 18. 11:40
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Ahogy a kérdésben írtad, ebben a sorrendben. Kíméletes leépítés, ha az nem megy, határozott elutasítás. De nagyon gyorsan!
2015. okt. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Én nem vagyok türelmes,2 hétig birtam,utána megmondtam hogy akkor jöhet ha képes nem beszólni állandóan ( hasonló égbekiáltó bűneim voltak,2 hetest képes voltam 1 órára a saját apjára hagyni etetés után, kismillio dolgot rendeltünk külföldől,hozzáteszem olcsóbban,kismamatornára jártam,stb)

3 hétig nem jött,aztán csak fontosabb lett az unokázás. Ha el nem is fogadja ahogy csinálom,legalább csendbe marad.

2015. okt. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Először mondd meg kíméletesen, hogy már más világ van, biztos jól álltok anyagilag, ha Stokkéra telik. Jót akarhat. Ha meg utasítgat, na akkor jöhet a határozott fellépés, hogy ti vagytok a szülei, ha nem tetszik, ahogy gondoskodtok a gyerekről, nem kell látogatni. A kismamákat annyian próbálják meg kioktatni, hogy jobb lesz, ha beleszoksz, hogy egyik füleden be, másikon ki. De ha szereted a nagyit, akkor kár lenne megbántani.
2015. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ez te vagy, akkor nem csodálom, hogy anyukád beszólogat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2015. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!