Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a 26 éves...

Mit csináljak a 26 éves lányommal, hogy végre elmenjen dolgozni?

Figyelt kérdés
A lányom 26 éves, soha még egy napot se dolgozott. Küldöm gyárba, nem megy, mert azt mondja többre képes, mint gyári munka. Nézegetem neki az interneten az állásokat, de ez ezért nem jó, az azért nem jó, egy adminisztrátori munka tetszett volna neki, de nem merte felhívni... Évek óta mondom neki, hogy menjen a munkaügyre jelentkezzen be, menjen legalább egy tanfolyamra, de ő ehhez már öregnek tartja magát. Annyit elértem, hogy bejelentkezzen a munkanélkülibe, de minden segélyét szórakozásra, utazgatásra költi, valamint azt a pénzt is, amit ajándékba kap. A háztartáshoz egy Ft-tal se járul hozzá. Mióta elvégezte az iskolát itthon ül, meg is van hízva, de fogyni sem hajlandó, mindig mondom neki, hogy fogyjon, mozogjon, hogy jobb esélyei legyenek munkakeresésnél, mert lássuk be, felszínes világban élünk, de oda se neki. Mit tegyek vele, hogy végre elmenjen dolgozni? Kidobni mégse dobhatom ki, hisz mégis csak a gyerekem.

2015. okt. 18. 14:19
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:
22.800 Ft-ot kap. Ha ennyire nem hiszitek el legközelebb, ha megjön lefényképezem a papírt.
2015. okt. 18. 16:18
 42/53 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem zavarja a súlya. Ha zavarná tenne ellene.
2015. okt. 18. 16:19
 43/53 anonim ***** válasza:
69%
Ha szórakozni eljár, meg a barátaival, akkor nem hiszem, hogy szociális fóbiája van. Ráadásul az súlya sem zavarja, szóval önértékelési problémái sincsenek. Szerintem is kellene neki egy pofon, hogy észhez térjen, mást nem tudsz tenni. Én is félős vagyok, mégis úgy mentem a jogsinak is, ha elsőre nem sikerül, majd másodjára fog. Pedig valami kellene neki, apróbb célok, amihez pénz kell. El akar jutni ide, oda, nem tudom meg akar venni egy drága nadrágot, kabátot vagy bármit, amihez elő kell teremteni rá a pénzt. Vagy az nem motiválja, hogy több pénze legyen?
2015. okt. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
30%
Na es mit csinal egesz nap? Nem igaz, hogy nem latja be, hogy nem elhet egesz eleteben otthon! Nem akar sajat eletet? Az sem egeszseges, hogy ennyi idosen otthon lakik...en is majdnem annyi vagyok de mar evek ota kulon elek, dolgozom, vannak terveim, celjaim. Vele ilyenekrol nem beszelgettel meg?
2015. okt. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 Költőnő? ***** válasza:
77%
Megteheti; te magad teszed lehetővé. Itt a motiváció már kb lófüttyöt sem ér, kényszerítő erő nélkül nem lesz változás. Lássuk be; könnyebb a mamahotelben héderezni, mint 8-10 órákat keccsölni vhol... Mondjuk még nem lenne késő gerincet rakni vhogyan belé v végleg a nyakadon marad.
2015. okt. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
72%

A telefonálás miatt ne lőjjétek le, 31 vagyok, 2 munkahelyem van, szerencsére egyik helyen se kell telefonáljak, mert napokig (??!!) kell bíztassam magam ha kell valami hivatalos helyre telefonáljak, barátok, család nem gond velük bármikor bármennyit telefonálok, csak az idegeneknek telefonálás nem megy, fene tudja miért, személyesen semmi gondom nincs elintézni a hivatalos dolgaimat. Pénteken fel kellett hívjak 1 futárszolgálatot, hogy vigyen el egy csomagot tőlem, szerda óta mondom magamnak, hogy hívd már fel, hííívd már fel, majd akkor tudom felhívni, ha már annyira idegesít, hogy eljutok oda, le van tojva, csak szabaduljak meg a gondolattól. Biztos vmi hülye fóbia ez is.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, kérdező, tényleg az a megoldás, hogy ultimátumot adsz neki, 3 hónap s mehet amerre lát, mert te nem bírod etartani, meg nem is normális, hogy ennyi idősen otthon üljön. A súlyával én nem szívatnám, nem befolyásol egy kis fölösleg a munkakeresésben, én kövér vagyok s bár sok interjún nem voltam, mert eddig 3 munkáltatóm volt egyik se utasított vissza emiatt, mindenütt megkaptam az állást. Hozzáállás kérdése, jó volna ha a lányod megértené, hogy csak kell kezdjen valamit magával, meg vmi normális képzést kellene csináljon ha munka mellett megoldható.

2015. okt. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem meg egy pasi kéne neki, akihez odaköltözhet, aki eltartaná őt.

Megértem, hogy nem akar dolgozni, nem mindenkinek való a napi robotmunka.

A lányod egy fekete bárány, nem is lehet tőle elvárni, hogy olyan legyen, mint a többi ember.

Ha gondolod, akkor küldd hozzám, ellennék én vele. :-)

2015. okt. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
90%
Utolso.....azt az elso sorodat ne irtad volna!!!
2015. okt. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
7%

Aztán miért?

Mi azzal a gond, ha eltartatja magát egy pasival, de cserébe viszont megbecsüli őt?

Sokan teszik ezt, ez szerintem nem olyan nagy bűn a mai világban.

Akkor lenne bűn, ha eltartatná magát vele, de nem szeretné a pasit, sőt meg is csalná.

2015. okt. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is van egy ismerősöm, 30 éves, lány.

Régen jóban voltunk, egyidősek vagyunk.

Én már akkor is két munkahelyen dolgoztam, így nem mindig volt időm arra, hogy őt őrizzem, mert áthívott beszélgetni, aztán csak ült a gép előtt, és játszott a pasijával valami idióta játékot.

És féltékeny lett, hogy én mindent megtehetek, megvehetek, és mikor megkérdeztem, hogy ő miért nem dolgozik, mert akkor ő is megtehetné, azt mondta, hogy őt nem veszik fel sehová...

Most, 30 évesen egy nap munkaviszonya nem volt, a pasija, aki eddig "pénzelte", lelépett, így most kapálózik, hogy legyen valami...


Szóval nehéz ügy, ha ő maga nem akar lépni!

2015. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!