Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon rossz a lányommal a...

Nagyon rossz a lányommal a kapcsolatom, folyton veszekszünk Ti mit tennétek? (tovább)

Figyelt kérdés
17 évesen még mindig a 9.osztályt járja.Nem érdekli a tanulás,pedig nem járkál el otthonról sokat,ami jó,de facebook függő.Semmi nem érdekli csak az.Ha kikapcsolom a netet,depressziós,agresszív,vagy nem szól hozzám.Bár ha van net akkor is,csak nem egész nap.Nem lehet kérni tőle semmit,mert leordítja a fejem,hogy én hagyjam békén,és én 1 szar anya vagyok,az egész családját utálja,alig várja hogy elköltözzön.Ezt majdnem minden nap elmondja,ha parancsolni vagy kérni merek tőle valamit.Már a ruháit,és az én ruháimat is elhagyta a barátnőinél,és ha kérdőre vonom,megint jön a veszekedés,mert ő nem tehet róla.Más embereknek meg úgy megsajnáltatja magát mikor összeveszünk, mint Shrekből a kandúr,és én leszek a hibás.Nem érdekli semmi,nincsenek tervei,céljai,hozzá se nyúl a könyvekhez,elvárja hogy mindent elpakoljak utána,ha nem tenném tányérokkal és poharakkal aludna,mert bármit teszek nem viszi ki,csak azt mondja mindjárt.Nem vagyok egy erélyes ember,apukájával elváltunk,de mindig próbáltam megfelelően nevelni,de ez szerintem már nem nevelés kérdése.
2014. nov. 14. 07:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Minek jár iskolába? Küldd el dolgozni, talán majd akkor értékelni fogja, hogy eltartod.

Vagy költözzön apukához, ismerje meg ő is a gyereknevelés jó oldalát. Talán a lányod is észhez tér majd.

2014. nov. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudom,hogy elcsépelt és egy kamasz lánnyal még nehezebb,de próbálj meg beszélgetni vele.Másrészt viszont erőt kell venned magadon és legyél erélyes és következetes.Nem azonnal,de ha lassan is, remélhetőleg változni fog a helyzet.
2014. nov. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az ember mindig más tanácsot adna más gyerekével kapcsolatban, mint amit elvárna a sajátjával kapcsolatban. Amiket leírsz, az nem egy 2 napja fennálló probléma, hanem évek óta. El kell vinni pszichológushoz, mert tényleg el fog menni 18 évesen, valószínűleg nem a legjobb társaságba fog keveredni, kábítószer sem kizárt. Akkor már nem lesz esélyed megmenteni, most még van.
2014. nov. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A hugom ugyanígy viselkedik, annyiban tér el a te lányodtól, hogy ő nem szeret nagyon netezni, ritkán ül gép elé, nem érdekli kifejezetten a telefonja sem, viszont csavarog, ellóg órákról, és akkor keresi csak anyuékat, ha éppen pénz kell, vagy kell valami. Én annak idején nem ilyen voltam, a szüleimnek is furcsa,hogy erősebb kézzel kell fogni, de igyekeznek mindent megtenni annak érdekében, hogy az egyenes úton maradjon. Én bár még nem vagyok szülő, mégis azt tudom tanácsolni, hogy próbáld meg erősebb kézzel fogni, vagy ha más megoldás nem marad, kapcsoltasd ki ideiglenesen a netet a szolgáltatónál... Akkor kénytelen lesz kompromisszumot kötni veled, beszélgetni veled, belátni azt, hogy pl tennie kell azért valamit hogy legyen újból net, amin lógni tud... Azzal is egyetértek, hogy az egyik hozzászóló írta, kellene egy pszichológus, aki esetleg tud segíteni... 24N
2014. nov. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én leülnék vele (meghívnám egy vacsorára valahova és mondanám, hogy beszélgetni mennénk). Elmondanám, hogy jó anya szeretnék lenni, és a segítségét szeretném kérni, hogy rendezzük a dolgokat, mondja el mik az elvárásai, mit szeretne pontosan tőlem. És mit nyújtana ő cserébe nekem, ha én tartom magamat az elvárásaihoz. Szóval beszélgetni kéne, de építő jelleggel, nem kritizálva egymást.
2014. nov. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Bár nekem még csak másfél éves lányom van, de nekem van egy kis elképzelésem arról hogy nevelem majd a lányom (tudom, tudom, majd átírja más a tervemet).

Enyém pár hónapos kora óta nevelve van. Nyugodtan röhögjetek ki, de így van. Egy éves kora óta simán rácsapok a kezére ha nagyon hülyeséget csinál, persze nem erőből, nem vagyok vadállat, de azért érezze hogy ezt nem kellene. Érdekes, azóta nem piszkálja a virágjaimat. Persze, egy virág nem ér annyit hogy a gyerekem kezét csapkodjam, persze hogy nem, de igenis tanulja meg hogy vannak szabályok. tanulja meg hogy nem tépkedjük a virágokat, a függönyt, nem nyúlkálunk a konnektorban. Én úgy gondolom egy 1 éves gyereket már simán lehet nevelni. Sőt ilyenkor kell elkezdeni. Elmondani neki szépen mindent, fogni a kezét, magyarázni neki. És én már tudom hogy a másfél éves gyerekem érti amit mondok neki. Csak éppen nem mindig érdekli, így persze még csinálja azért a hülyeségeket, de már kevésbé. 3-4 éves korában pedig tudni fogja a szabályokat, és nagy hülyeség hogy ekkor kell elkezdeni nevelni, ugyanis ilyenkor már vérszemet kapnak, és sokkal nehezebb őket "irányítani". A gyereket nem be..szni kell a járókába, és otthagyni, hanem foglalkozni kell velük. Élményeket nyújtani nekik, mesélni, szeretni, és ha büntetés van ne érezzük magunkat szarnak mert rácsaptunk a kezére, vagy fenekére. Ez még nem erőszakosság, én is megkaptam annak idején, és nem lettem drogos, hibbant tyúk.

Na szóval ezzel azt akartam mondani hogy Te valószínűleg már kis gyerek korában elszúrtál vele valamit. Nem mondom azt hogy biztos béna anya vagy, (nincs jogom hozzá, + ne is tudhatom mi történt veletek) de nem ilyenkor kell már őket nevelni (net megvonás,parancsolgatás stb)

Én megkérdezném tőle hogy mit szeretne tőlem, hogy viselkedjek vele szemben. Elkezdeném felnőttként kezelni, mosolyogni rá, és közös programokat kellene csinálnotok. Csinálnál neki egy kávét, odamész hozzá, megkérdezed hogy van stb. Kicsit kedvesebbnek lenni hozzá, nem parancsolgatni, ezzel ugyanis elkéstél. Most már más eszközökhöz kell folyamodni. Pl ezekhez amiket soroltam. Hátha még menthető egy kis kedveséggel.

2014. nov. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én is ezt csináltam utolsó, most pedig 5 évesen nagy csibész lett a lányból, szóval a csapkodás nem ér semmit. Kb hetek alatt rá fog jönni, hogy annál többet nem fog kapni, tehát nincs mitől félnie. Viszont van egy kaján vigyor az arcán, amikor látja hogy anyuka módszere már nem jön be, és tehetetlen. :)

De lehet próbálkozni...

2014. nov. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem látok rá az életetekre nyilván, így nem tudhatom, hogy mi vezetett el ehhez az áldatlan állapothoz.

A lányod, így kívülállóként egy agresszív, önző kis diktátornak tűnik, aki jobb híján rajtad uralkodik.

Egy dolog miatt tudja ezt megtenni. Mert hagyod neki.


Amit én tennék a helyedbe.

Amikor úgy szól hozzád a lányod ahogy a kérdésbe írtad, azaz leordít, meg kioszt, fogod a cuccait, és kiba..szkodod neki a légcsőházba egy az egybe, majd rámutatsz az ajtóra, hogy nem kell 18 évig várnia, ha nem teszi amit kell, akkor tünés.


Ne félj. Elbarátnőzik egy két napig, aztán rájön hogy a nagyvilág nem is olyan egyszerű, és hazamegy. Na akkor majd tiszta lappal, és te is felnőtten kezdhetsz vele új alapokra helyezett kapcsolatot.


Nagy mértékben a te hibádnak gondolom, hogy ezt megengedi veled szemben a lányod, azonban nem hiszek a pszichiáter évekig tartó terápiájában, csak a sokkterápiát tartom hatásosnak. Szembesítened kell a lányodat azzal amit művel, és a viselkedésének a következményeivel is.

2014. nov. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két lányom van, már betöltötték a 20-at. Úgy sikerült jó kapcsolatban maradnunk, hogy elfogadtam olyannak őket, amilyenek. Nem harcoltam, nem akartam megváltoztatni őket. Néha nehéz volt, pl. az egyik nagyon rendetlen és lusta. De vannak más értékei. Meg kell találni az értékes oldalát és erősíteni benne, azt dícsérni amit lehet. A hibáit pedig csak óvatosan emlegetni. Ha elvenné egy ruhámat, pl én is elvenném az övét és eldugnám, majd én is azt mondanám, hogy elhagytam valahol. Ha nem pakol el a konyhában, én sem pakolnék, meg is csináltam, egy hétig halmozódott a konyhában a cucc, nem volt kellemes nekem, de kitartottam, aztán amikor már nem volt tiszta evőeszköz és tányér, csak elgondolkozott. Én csak annyit mondtam, hogy ez mindannyiunk feladata, jó lenne, ha időnként ő is részt venne benne, mert ő is itthon él. De szépen mondtam, szelíden, nem veszekedve, hanem kedvesen. Parancsolni, kérni nem szoktam, megkérdezem, hogy nem lenne-e kedve ezt és ezt megcsinálni. Ha nincs kedve, akkor legközelebb ha ő kér valamit, akkor azt válaszolom, hogy sajnos nincs időm, mert nekem kellett megcsinálni a múltkor azt is és így én sem tudokneki segíteni.
2014. nov. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8-as! Kivágni a ruháit, hogy menjen? Rizikós. Szomszédom megcsinálta, 2 éve már, hogy nem jött haza a lánya.

Sajnos nem azért, mert bejött neki az élet. Harag. Dac. Ha beleroppan sem hátrál vissza...

2014. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!