Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha a gyereketek...

Szülők, ha a gyereketek öngyilkosságot kisérelne meg, de túlélné (pl gyógyszermérgezés, de időben rátaláltok) utána hogy állnátok hozzá?

Figyelt kérdés
Nem provokáció a kérdés.
2015. okt. 18. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Először is, hálát adnék hogy életben maradt, másodszor magamba néznék, hogy hogy nem vettem észre időben, mekkora a baj, harmadrészt pedig beszélgetnék vele sokat-sokat, ha kell, külső segítség bevonásával (pszichológus, moderátor stb.).

Kétfiús anya

2015. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még valamelyik nap írtál ki ilyen kérdést.

Miért akarsz ártani magadnak?

2015. okt. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
nagyon gyorsan elgondolkoznék, hogy mi történhetett, amitől a gyermekem azt gondolja, hogy annál már a halál is jobb, és elgondolkoznék azon is, hogy elég törődést kap-e a gyerek. plusz sok sok beszélgetés, és esetleg pszichológus is, ha a dolog súlyosnak tűnik.
2015. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
keresnék neki egy pszichiátriát, ahol nem árthat magának, mert ha eddig nem tudtam hatni rá, akkor ezután se fogok tudni, és bent sokkal erősebb ráhatással terelik a helyes út felé.
2015. okt. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kórházi szobaja előtt zokognék, és elgondolkodnék, hol csesztem el. Majd mikor átviszik és benttartják a pszichiátrián imátkoznék, hogy engedjék ki még mielőtt az ott lévő emberek, mint a szobatarsai, kitörölhetetlen nyomot hagynak a lelkében. Nem tudnám többé a felügyelet nélkül hagyni. A wc- re sem, mert rettegnék, mikor teszi meg legközelebb..(A barátnöm tesója kapcsán elég jól beleláttam. Ha túléled, a pszichiára kegyetlen nagy szívás. Bekerül a kartonodba, és életed végéig követni fog. A maradandó károsodásról, amit a gyógyszerek okoznak nem is beszélve. Ő totál belassult lett ,mint egy zombi. Az agya totál leépült. Sokat kísérletezett, mire csak sikerült neki. A célját is elérte, mert mindenkinek tönkre tette az életét.
2015. okt. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Unalmas már ez a sok önsajnáltató tinike. Ez az új mániátok a "vagdosom magam" mellett, hogy majd ki mit fog szólni, ha bevesztek 4-5 szem C-vitamint?
2015. okt. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én kiséreltem meg öngyilkosságot 2 évvel ezelőtt,(nem tiniként)...csak időben valaki/k meg akadályozták...és bevittek a kórházba. Természetesem a szüleim kiborultak,meg a párom is! Voltam Pszichiátrián is,ahol a főorvos meg kérdezte bent szeretnék-e maradni,vagy hazamenni! Abban a lelkiállapotban,inkább a bent maradást választottam,semilyen gyógyszert nem kaptam...nem volt szükségem hozzá és a dokik sem látták úgy,hogy fel kellene írniuk bármit is! Kb 3 hetet voltam bent,folyamtosan mikor átkerültem 2,5 nap után a nyilt osztályra jöttek hozzám a párom és a szüleim látogatóba,persze a zárt osztályra is!

Mikor kiengedtek, más lett velük a kapcsolatom,én is máshogy látom a dolgokat mindenben is!És örülök nekik,sőt hálás vagyok azoknak akik időben közbe avatkoztak! Nem lette ez miatt fekete bárány itthon,vannak nehéz korszakaim is,nem is kevés de eszem ágába sem jutna ismét megtenni

2015. okt. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én kétszer is kiséreltem meg öngyilkosságot nyugtatókkal. Első alkalommal nem vettek észre semmit, csak azt hogy több mint 14 órát aludtam és nagyon kábult voltam még egy-két napig. Második alkalommal már többel próbáltam és alkoholt is ittam rá. Ekkor időben rámtaláltak, de nem hívtak mentőt, (gondolom a szomszédok előtt nem akartak szégyenbe maradni, így eltussolták az ügyet), meghánytattak, azután lefeküdtem, 30 órát aludtam, meg is halhattam volna simán. Utána nem nagyon beszéltünk erről, tabutéma lett minden öngyilkossággal kapcsolatos dolog, pedig nekem szükségem lett volna arra hogy beszélgessek erről. Azóta a szüleim szinte depresszióba estek, magukba fordultak, veszekednek egymással, szerintem magukat okolják azért amit csináltam. Én azóta is küzdök az erős szorongással, depressziós vagyok, öngyilkossági gondolataim vannak, ezeket alkohollal próbálom enyhíteni meg citromfűteával. Mindez egy éve történt.

22/F

2016. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem,amikor életem összekuszálódott,és egyre erőssödő öngyilkossági késztetéseim lettek,bekattant,amit depresszióról tanultam:Ezt nem tudja a depressziós önmaga megfelelően kezelni.Szakember szükséges!


Ekkor,már -a depresszió következményeként -eltünt a halálfélelmem,a tervezett tettől.Felhívtam egy segélyszámot,és egy nyitott intézményben elvezettek a jó megoldáshoz.Azóta,szinte kicserélődtem.

2016. szept. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!