Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet-e kettős állampolgárságú...

Lehet-e kettős állampolgárságú a kisbabánk?

Figyelt kérdés

Én (a leendő anya) magyar állampolgár vagyok, az éllettársam pedig román állampolgár. Nem vagyunk házasok. Párom szeretne hazaköltözni Romániába, s szeretné, hogy ott hozzam világra a születendő babánkat. Egyikünknek sincs kettős állampolgársága. Mi lenne a teendő? Kihez forduljak segítségért, hogy a baba kettős állampolgár legyen?

Válaszokat előre is köszönöm!


2015. okt. 21. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Keresd fel a külügyminisztériumot vagy a Román követséget.

Egy-egy e-mail megér.

2015. okt. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Még két ilyen hozzászólás a kedves 46%-ostól, és már te sem akarsz Magyar lenni.

Ha Erdélyi magyar, és a gyermeked román állampolgár lesz akkor szerintem gyorsított eljárásban meg lehet kérni. Google-vál lehet jobban jársz mint a gyakorival.

2015. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja budos vagy? Bocsi.. jo hogy innen nem erzem :D ennyi erovel td is budos magyar vagy mas szamara.. es a gyerek nem roman se nem magyar lesz hanem kettos allampolgar. Erted? Es mire vagy ilyen baton? Nev es kor nelkul..
2015. okt. 21. 12:30
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a rendes es ertelmes valaszokat!
2015. okt. 21. 12:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha te magyar vagy, az apuka pedig román, akkor a gyereknek automatikusan jár mindkét állampolgárság. (Az apáé akkor, ha aláírja az elismerő nyilatkozatot.) Tehát nem tudod elérni, hogy NE legyen kettős állampolgár. Más kérdés, hogy le is kell anyakönyveztetni, mindkét országban, és a románokét nem tudom, milyen, de a miénk nem egyszerű, ha külföldön születik a gyerek... készülj fel sok várakozásra és bürokratikus idétlenkedésre...
2015. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Lehetek "szemét"?



Ha javasolhatom,idehaza szülessen a gyerek és kizárólag Magyar állampolgár legyen.


1. Később,válásnál egyszerűbb lesz a történet.

2. Később,ha másik állampolgárságot akar egyszerűbb lesz neki a Magyar + XY állampolgárság,mint a hármas,főleg,hogy sok helyen még kettős sem lehetséges,nemhogy a hármas állampolgárság.


1 szó mint 100,a GYEREK MIATT!!!! én ezt tenném.

2015. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

A születés helyétől nem függ az állampolgárság, lehet gyereked akár Dániában is, de ha nem vagy dán, vagy a másik szülő nem az, akkor magyar lesz kizárólag.


Mivel az apa román, a gyerek mindenképpen megkapja a magyar mellé a román állampolgárságot is. Nem tudsz tenni ellene, csak akkor, ha apuka nem írja alá az apaságit. Akkor viszont ő hivatalosan nem lesz apja a gyereknek, ami viszont gáz, mert ehhez neki és a gyereknek is joga van. Plusz elkezdi cseszegetni anyukát a gyámügy.

2015. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A vedonom azt mondta, hogy nem lehet kettos allampolgar a baba, mivel M.o.-n szulok majd, igy csak magyar lesz, es kesobb veheti fel a roman allampolgarsagot is. Mennyi ido mulva tehetjuk ezt meg vagy majd csak o tudja ezt megtenni , ha 18 eves lesz.? Utlevelet kell neki csinaltatnunk, vagy ha velunk van, akkor atmehetunk a vamon barmi mas papir nelkul is?
2015. nov. 5. 12:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

a védőnőd nem jogász

az állampolgárság mindkettő meglesz neki születésétől fogva, viszont papírja csak abban az országban lesz neki, amelyikben születik, a másikban külön kell anyakönyveztetni (ezt keveri a sok okos az állampolgárság felvétele fogalmával). ezt is nektek kell intézni, amikor akarjátok. ha itt szülöd meg, akkor rögtön tudsz neki személyit csináltatni, azzal Romániába is tudtok menni. azt nem tudom, ott milyen gyorsan megy a papírok rendezése.

2015. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

ha ez igy mukodne a sok kulfoldi gazdag orszagba utazna ott szulne aztan felvenne a segelyt meg az allampolgarsagot

szerencsere allampolgarsag nem szulesi hely hanem szarmazas szerint mukodik

2015. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!