Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne az a pont az életedbe...

Mi lenne az a pont az életedben mikor megszakítanád a szülőddel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Ha volt azt is leírhatod.
2015. okt. 25. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
apámnak annyira súlyos lett az alkoholizmusa, hogy választanom kellett, vagy elránt magával, vagy élek, és magárahagyom. Magárahagytam. végül halála előtt párszor találkoztunk újra, akkor kicsivel jobban volt. És vicces, hogy büszke volt arra, hogy meg mertem lépni és az életet választotttam (így lettek unokái.). azt mondta, hogy örül, hogy megértettem, hogy mikor fontos magunkat választani és nem a menthetetlent. Nem érzem ezt se feloldozásnak semminek. Amíg nem ivott durván nagyon jó apa volt. Mai napig segít az életben az útmutatása sokmindenben. Ha újra így történne a dolog, újra megszakítanám vele a kapcsolatot. Tarthatatlan volt.
2015. okt. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Rég rossz, ha így alakul a család élete.
2015. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt. Megrágalmazta anyámat (anyámnál voltam elhelyezve akkor már 10 éve, nagyon egyértelmű okokból. A hímnemű közvetlen felmenőm, akit apának hiba lenne nevezni, nem volt odáig a munkáért és speciel tartásdíjat sem fizetett és ajándékra sem emlékszem tőle. Szájjal s írásban is roppantul szerette 3 gyermekét, de ők sorra megtagadták a vele való kapcsolattartást.)

A rágalom elhangzása után elrohantam az addig egészen kedélyes hangulatú láthatásról és soha többé nem álltam vele szóba s nem érdekelt, él-e, hal-e. Véletlenül tudtam meg, hogy meghalt valamikor.

2015. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én apámmal megszakítottam, szerintem nem akart engem. Tizenéves koromig bántalmazott testileg és lelkileg is. Próbáltam velem normalizálni a viszonyomat, tiszta lappal indítani, de cinikus volt, ugyhogy hagytam a fenébe. Nem hiányzik.
2015. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Molesztálás, vertek és (rokonoktól ünnepre kapott) pénzt loptak tőlem gyerekként. Mikor felnőttem szelektív memóriájuk lett hirtelen és mindig zaklattak (csak ha pénz kellett), hisz "ők mindent megadtak, hálátlan vagyok".
2015. okt. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!